Samsung, Oyun Performansı Arttırmak İçin GameDriver'ı Yayınladı

Samsung, Oyun Performansı Arttırmak İçin GameDriver'ı Yayınladı

Samsung firması, akıllı telefonlarında daha iyi oyun performansı sunmak için çalışmaya başladı. Şirketin, Play Store aracılıyla yayınladığı GameDriver uygulaması, Galaxy cihazlar için üstün bir oyun deneyimi sunacak!

Samsung firması, cihazlarının üzerinde oyun performansını arttırmak için çalışmalarını hızlandırıyor. Büyük şirketlerin, bilgisayar üzerinde daha iyi oyun performans sunan özelliği şimdi de Samsung Galaxy cihazlarına geldi. Şirket, Galaxy cihazlarının grafik performansını iyileştirmeyi amaçlayan GameDriver uygulamasını yayınladı. 

GameDriver uygulaması, Google firmasının bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü "GPU Denetleme Aracını" kullanacak. Arama motoru devinin CPU iyileştirme çalışmalarına önem vermesindeki amacı, kullanıcılar için daha iyi oyun deneyimi sunmak olduğunu bildirilmişti.

Qualcomm firması bu yılın başında, Google ile ortaklık kurarak GPU sürümlü yonga setlerini üreteceği ve Android cihazlarla uyumlu işlemciler üreteceğini açıklamıştı. Bu yonga setleri arasında Snapdragon 765, Snapdragon 855, Snapdragon 855 ve Snapdragon 865 bulunuyor.

Samsung yeni uygulama ile, en iyi oyun deneyimini mükemmel iyileştirilmiş performansla sunmak istiyor.

Samsung, Oyun Performansı Arttırmak İçin GameDriver Uygulamasını tasarladı

GameDriver, Samsung'un Güncellenebilir GPU Sürücülerini Getiren Yeni Uygulamasıdır!

Çoğu yeni uygulamada olduğu gibi Samsung firması, uygulamayı yalnızca mevcut amiral gemisi cihazlarıyla uyumlu hale getirdi. GameDriver uygulaması ile uyumlu çalışacak cihazlar; Galaxy S20, Galaxy S20 +, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra yer alıyor. 

Ayrıca GameDriver uygulamasına yeni eklenen, Galaxy S20 FE'de de çalışıyor olacak. Tüm bu cihazlar hem Mali GPU'lu Exynos'ta hem de Adreno GPU'lu Snapdragon'da geldiğinden, uygulamanın iki versiyonu da bulunuyor. Samsung, uygulamayı amiral gemisi serisiyle test ediyor olabilir ve yakında aynı şeyi portföyündeki daha fazla cihaza getirebilir. 

GameDriver, Samsung'un Güncellenebilir GPU Sürücülerini Getiren Yeni Uygulamasıdır!

Ayrıca, uygulama şu anda yalnızca üç oyun üzerinde çalışıyor, yani "Black Desert, Call of Duty: Mobile ve Fortnite" olduğu bildirildi. Bununla birlikte Samsung, listeye daha fazla oyun eklemeye devam edeceğine söz verdi. Elbette, listeye yeni oyunların ne zaman katılacağını göreceğimiz konusunda kesin bir zaman çizelgesi yok.

GameDriver uygulaması aracılığıyla Samsung, cihazlarda donanım sürücüsü güncellemelerini ve hata düzeltmelerini gerçekleştirecek. Bunların tümü Play Store aracılığıyla yapılacaktır. Desteklenen oyunlar için Samsung, uygulama aracılığıyla performans güncellemelerini ve kararlılık iyileştirmelerini de sunacak.

GameDriver uygulamasının her iki sürümü de "Google Play Store" üzerinden indirilebilir.

GameDriver'ın Performansı Hakkında, Çok Az Kullanıcı Aksini Bildirdi!

GameDriver uygulaması, Galaxy cihazlarının grafik performansını iyileştirdiğini iddia ederken, uygulamayı indiren çok az kullanıcı aksini bildirdi. Bazı kullanıcıların bildirdiğine göre, uygulamanın performansı düşürüyor ve telefonu rastgele yeniden başlatıyor. GameDriver uygulaması üzerinde bazı sorunlar can sıkıcı olsada, Samsung yakın zamanda yeni bir güncelleme yayınlayarak sorunu bitirecektir.


Yazarın Diğer Yazıları

2016'da Çıkmış ama Iskalamış Olabileceğiniz 16 Muhteşem Film Önceki

2016'da Çıkmış ama Iskalamış Olabileceğiniz 16 Muhteşem Film

OnePlus 9 5G'nin Gerçek Görselleri Yayınlandı Sonraki

OnePlus 9 5G'nin Gerçek Görselleri Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.