Senaryosuyla en gurme sinema seyircilerini bile şaşırtacak 13 Netflix filmi

Senaryosuyla en gurme sinema seyircilerini bile şaşırtacak 13 Netflix filmi

Netflix filmlerinin tamamına bir göz atmaya karar verdik ve uzun metrajlı filmlerinin çoğunun dizileri kadar ilgi görmediğini öğrenince şaşırdık. İşte size o filmler arasından seçtiğimiz gizli cevherler.

House of Cards, Black Mirror ve Stranger Things - bunları ve daha birçok popüler diziyi Netflix'te izlemişsinizdir. Ancak iyi haber şu ki, bu devasa yayın istasyonu, prestijli ödüller kazanan ve tonlarca olumlu eleştiri alan uzun metrajlı filmlerle izleyicilerini memnun etmeye de devam ediyor.

Senaryosuyla en gurme sinema seyircilerini bile şaşırtacak 13 Netflix filmi


1
Cart (2014)
IMDb puanı: 6.7 - Ülke - Güney Kore
Bekar bir anne büyük bir süpermarkette çalışmakta ve geçimini sağlamayı zar zor başarmaktadır. Geçici bir çalışandır ve yönetimin yakında işe alınacağına ve daha yüksek bir maaş almaya başlayacağına dair verdiği sözlerle kendini avutur. Ancak, o ve meslektaşları kovulur. Ve kadın hakları için şiddetli bir kavga başlatır.

2
The King (2019)
IMDb puanı: 7,3 - Ülkeler - Büyük Britanya, Macaristan, Avustralya, ABD
Film Yüzyıl Savaşları sırasında İngiltere'de geçiyor. Kral IV.Henry ölür ve eskiden çapkın bir yaşam tarzına sahip olan Galler Prensi oğlu Hal tahta geçer. Yeni kral Henry V, tüm isyanları ve komploları ustaca bastırarak başarılı bir hükümdar olduğunu kanıtlar.

3
6 Underground (2019)
IMDb puanı: 6.1 - Ülke - ABD
Turgistan diktatörü, vatandaşlarına karşı kimyasal silah kullanarak bir isyanı bastırır. Dünya bu olaya sessiz kalır. Ancak Amerikalı bir milyarder, bir grup paralı asker toplamaya ve Turgistan halkını zalim yöneticilerinden kurtarmaya karar verir.

4
Mirage (2018)
IMDb puanı: 7,4 - Ülke - İspanya
Vera, kocası ve kızı yeni bir eve taşınır. Şiddetli bir fırtınadan kısa bir süre sonra, zaman hızla geçer. Kız, 25 yıl önce bu evde yaşayan bir çocuğu ölümden kurtarmak zorunda kalacak. Durum, kocasının onu tanımadığı ve kızının henüz doğmadığı değişen şimdiki zamandan dolayı daha karmaşık hale gelir.

5
Amanda Knox (2016)
IMDb puanı: 6,9 - Ülke - Danimarka, ABD
Bu, bir İtalyan mahkemesinin, Amerikalı Amanda Knox'u komşusunu öldürmekten hapis cezasına çarptırdığı 2009'daki yüksek profilli davayla ilgili heyecan verici bir belgesel. Ancak, uzun duruşmalardan ve birkaç yıl hapis yattıktan sonra kız serbest bırakılır.

6
Divines (2016)
IMDb puanı: 7,4 - Ülkeler - Fransa, Katar
Dounia adında bir kız öğrenci, alkolik annesiyle gecekondu mahallelerinde yaşıyor. En iyi arkadaşı Maimouna ile birlikte, ne pahasına olursa olsun yoksulluktan kurtulmaya karar verirler. Kızlar hırsızlık yapmaya ve suç olaylarına karışmaya başlar. Servet kazanmanın sahte bir yolu olduğunu çok geçmeden anlayacaklar.

7
Dolemite Is My Name (2019)
IMDb puanı: 7,3 - Ülke - ABD
Bu, rolü Eddie Murphy tarafından mükemmel bir şekilde canlandırılan Rudy Ray Moore adlı bir çizgi roman karakterinin hayatı hakkında biyografik bir film. Film, Rudy Moore'un şarkılarını radyoda çalınacak şekilde tanıtmaya çalıştığı 1970'lerde geçiyor. Bu girişimlerin başarısızlığı, faaliyet alanını büyük ölçüde değiştirmesine ve yardım için civardaki evsizlere yönelmesine neden olur.

8
Private Life (2018)
IMDb puanı: 7,2 - Ülke - ABD
Richard ve Rachel’ın evliliği, çocuk sahibi olamadıkları için sona ermek üzeredir. Çift birçok gebe kalma yöntemi dener, ancak tüm girişimler başarısız olur. Onlara hayata tamamen farklı bir açıdan bakmayı öğreten Sadie adlı bir kızla tanıştıktan sonra hayatları büyük ölçüde değişir.

9
First They Killed My Father (2017)
IMDb puanı: 7,2 - Ülke - Kamboçya, ABD
Filmin yönetmeni Angelina Jolie'dir. Film, Kamboçya'daki Kızıl Kmerler döneminde kendisinin ve halkının yaşadığı dehşeti anlatan insan hakları aktivisti ve yazar Loung Ung'un otobiyografisine dayanıyor.

10
Live Twice, Love Once (2019)
IMDb puanı: 7.2 - Ülke - İspanya
Eski bir matematik profesörü olan Emilio, son zamanlarda çevresinden uzaklaşmaya başlar. İlerlemekte olan Alzheimer hastalığı, kızının uyumlu, sevgi dolu bir yaşam inşa etmesine engel olurken kızıyla olan ilişkisi sarsılır.

11
Our Souls at Night (2017)
IMDb puanı: 6,9 - Ülke - ABD
Our Souls at Night, Kent Haruf’un aynı adlı romanının sinemaya uyarlanmış halidir. Eşleri ölen ve çocukları uzun zaman önce onları terk eden 2 yaşlı komşunun hikayesi. Yalnızlıktan kaçınmaya çalışarak birbirlerini ziyaret ederler, birbirlerini daha fazla tanımaya başlarlar. Kısa süre sonra Addie, Louis'i yalnız gecelerini neşelendirmeye davet eder.

12
The Laundromat (2019)
IMDb puanı: 6,3 - Ülke - ABD
Yaşlı bir çift küçük bir tekne gezisine çıkar, ancak gemi enkaz haline gelir ve Ellen’ın eşi de dahil olmak üzere birçok yolcu ölür. Eşi ölen adam, sigorta ödemesini almaya çalışırken, kendi araştırmasına başlar ve bu sırada işadamlarının sayısız dolandırıcılığı hakkında bir dosya bulur.

13
The Discovery (2017)
IMDb puanı: 6,3 - Ülke - ABD
Bilim adamı Thomas Harbour, ölümden sonra yaşamın var olduğunu kanıtlar. Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanındaki pek çok insan, öbür dünyada kendilerini daha iyi hissedeceklerini umarak intihar etmeye başlar. Bilim adamının oğlu Will, babasının bilim merkezine giderken Isla adında bir kızla tanışır. Kızı boğulmaktan kurtardıktan sonra babasına getirir.

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy Tab S7 Lite'a Ait Görseller Yayınlandı Önceki

Samsung Galaxy Tab S7 Lite'a Ait Görseller Yayınlandı

Redmi Oyun Akıllı Telefon Üstün Özelliklerle Nisan Sonunda Geliyor Sonraki

Redmi Oyun Akıllı Telefon Üstün Özelliklerle Nisan Sonunda Geliyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.