Seri İzlemenizi İyileştirecek Netflix İpuçları

Seri İzlemenizi İyileştirecek Netflix İpuçları

Başlamak, bir dizi seçip oynat düğmesine basmak kadar kolaydır. Ancak, izleme deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz, otomatik oynatılan fragmanları öldürmek gibi birkaç püf noktası vardır.

Netflix'teki "net", "ağ" anlamına da gelebilir. Stüdyolar yayıncılık işine girdikçe lisanslı içeriği kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya kalan Netflix, 2013'ten itibaren House of Cards ile orijinal programlamaya büyük ölçüde eğildi. Artık Lupin ve Stranger Things'den The Crown ve Ozark gibi ödül kazananlara kadar düzinelerce Netflix Orijinali yayınlıyor. The Office'ten sonra Netflix'te hayat var.

Rekabet şiddetli. Disney+, Apple TV+, Exxen ve Amazon Prime, gözbebekleri için savaşan derin cepli destekçilerin video akışı hizmetlerinden sadece birkaçı. Bu, Netflix'in stratejik olması gerektiği anlamına gelir - dizileri iptal etme (veya Manifest gibi şovları kurtarmamayı seçme) ve başka hiçbir yerde şansı olmayacak dizilere yeşil ışık yakma. Çok fazla orijinal içerikle, düzenli olarak değişen çok sayıda TV dizisi ve film stoğu olduğunu unutmak kolaydır. O yüzden biraz patlamış mısır al ve hemen izlemeye başla.

Netflix'i kanepede tek başınıza izliyor olabilirsiniz, ancak yalnız olmayacaksınız. Netflix'in 200 milyondan fazla abonesi var, bu yüzden kıtlıktan çıkmışçasına izleyenlerden asla uzak değilsiniz. Başlamak, bir dizi seçip oynat düğmesine basmak kadar kolaydır. Ancak, izleme deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz birkaç püf noktası vardır.

Otomatik Oynat Fragmanlarını Kapatın

Otomatik Oynat Fragmanlarını Kapatın

Orijinal ücretini sergilemek amacıyla Netflix, izleyecek bir şey bulmak için oturum açtığınızda fragmanlarını otomatik olarak oynatacaktır. Sadece uygulamaya göz atmaya çalışırken oldukça can sıkıcı olabilen sesle otomatik oynatma. Ancak Netflix şikayetlerinizi duydu ve otomatik oynatmayı kapatma seçeneğini ekledi. Bir masaüstünde, sağ üstteki hesap avatarınızı tıklayın ve Profilleri Yönet'e gidin. Hesabınızı tıklayın ve tüm cihazlarda gezinirken Önizlemeleri otomatik oynat seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bir Uyku Zamanlayıcısı Ayarlayın

Bir Uyku Zamanlayıcısı Ayarlayın

Hala izliyor musun? Netflix bu can sıkıcı soruyu sorduğunda, cevap genellikle oldukça utanç verici bir evettir. Ama bazılarımız Schitt's Creek bölümlerine veya başka rahatlatıcı yemeklere sürüklenmeyi sever. Belirli bir programın birkaç bölümünden sonra Netflix sonunda oynatmayı durdurur, "Hala izliyor musunuz" uyarısı görüntüler ve yanıt vermezseniz uyku moduna geçer.

Peki ya uygulamanın belirli bir süre sonra durmasını istiyorsanız? Netflix'in henüz kullanıma sunmamış olmasına rağmen bir uyku zamanlayıcı özelliğini test ettiği bildiriliyor. Ama geçici çözümler var.

iOS'ta Saat uygulamasını açın, Zamanlayıcı'ya gidin ve Netflix'in ne kadar süreyle oynamasını istediğinizi ayarlayın. Zamanlayıcı Bittiğinde altında Oynatmayı Durdur'u seçin.

Android için, aynı şeyi yapan NTFimer'ı indirin. Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunduğunuzdan ve ekran kilitlemeyi etkinleştirdiğinizden emin olun; aksi takdirde, zamanlayıcınız bittiğinde, Netflix pencereniz küçük, resim içinde resim penceresine dönüşecektir. Ekran kilitleme etkinleştirildiğinde ekranınız uyku moduna geçecek ve Netflix oynatmayı durduracaktır.

Zamanlayıcınızı herhangi bir işletim sisteminde başlatın, Netflix'i açın, oynat düğmesine basın ve zamanlayıcı sona erdiğinde kapanacaktır.

Yeni Bölüme Başlamayı Kapat

Yeni Bölüme Başlamayı Kapat

Uyurken sürekli bölümlerin ilerlemesini önlemenin bir başka yolu da, jenerik aktıktan birkaç saniye sonra dizinin bir sonraki bölümünü otomatik olarak oynatan Netflix'in Oynatma Sonrası özelliğini devre dışı bırakmaktır. Hesap > Profilim > Oynatma Ayarları'na gidin ve tüm cihazlarda bir dizideki sonraki bölümü otomatik oynat yazan kutunun işaretini kaldırın.

Gizli Netflix Kategorilerine Göz Atın

Gizli Netflix Kategorilerine Göz Atın

Netflix, gezinmesi zor olabilecek büyük bir içerik kitaplığına sahiptir. Türe göre detaya inebilirsiniz, ancak daha da spesifik olmak için Netflix-Codes.com'a danışın. Netflix uygulamasında ise Gerilimlere kadar inebilirsiniz, örneğin Netflix Kodları onu Casus gerilim filmleri, Doğaüstü gerilim filmleri ve Bilimkurgu gerilim filmleri gibi şeylere ayırır.

Bunu Netflix'in kendi gizli kategori kodlarını düzenleyerek yapar. Netflix-Codes.com'u tıklayıp doğrudan oraya gidebilir veya kodu bulup tarayıcınıza kendiniz yazabilirsiniz, örneğin, (kod için [INSERTNUMBER] kodunu değiştirebilirsiniz):

http://www.netflix.com/browse/genre/[INSERTNUMBER]

Tüm genişletilmiş kategorileri ortaya çıkarmak için Netflix site navigasyonuna yeni bir bağlantı ekleyen Better Browse for Netflix uzantısını da indirebilirsiniz.

Yıl Boyunca Bir Oscar veya Emmy Partisine Ev Sahipliği Yapın

Yıl Boyunca Bir Oscar veya Emmy Partisine Ev Sahipliği Yapın

Netflix'te ne izleyeceğinizi daraltmakta sorun yaşıyorsanız, doğrudan ödül kazananlara gidin. Netflix'in türlere, popülerliğe ve hatta hangilerinin zaten listenizde olduğuna göre ayrılmış bir Oscar'ları Kutlayın bölümü vardır. Ayrıca Emmy bölümünü 2021 adaylarıyla güncelledi.

Daha İyi Öneriler Alın

Daha İyi Öneriler Alın

Zorla bir içerik izlediğinizde zarar verdiğiniz tek kişi kendinizsiniz. Gördüklerinizi derecelendirmezseniz, Netflix onu beğendiğinizi düşünecek ve daha fazlasını önerecektir. 2017'de Netflix, Pandora benzeri basit bir başparmak yukarı veya aşağı için beş yıldızlı derecelendirmelerinden vazgeçti. Bu nedenle, bir şeyi gerçekten seviyorsanız, onun gibi daha fazlasını keşfetmenin en iyi yolu, ona onay vermektir.

Netflix'ten 'Bir Şey Oynatmasını' isteyin

Ne izleyeceğinizi seçmekten sorumlu bir algoritma koymak ister misiniz? "Bir Şey Oynat" düğmesi, izleme geçmişinize göre izlemeniz için bir TV şovunu veya filmi otomatik olarak seçecektir. Tıkladığınızda, Netflix size rastgele bir başlık göstermeye başlayacaktır. Netflix "kanalını" etkili bir şekilde değiştiren ve size yeni bir başlık gösteren "Başka Bir Şey Oynat" için uzaktan kumandayı tıklayın. Özellik şu anda akıllı TV arayüzü ile sınırlıdır; Nisan ayında test ettiğimizde mobilde veya tarayıcıda bize görünmedi.

Gülüp geçin

Gülüp geçin

Bugünlerde her uygulama TikTok'un bağımlılık yaratan büyüsünü yakalamaya çalışıyor, Netflix bile. Mart ayında, Netflix'te bulunan içerikten kaydırılabilir bir komedi klipleri beslemesi olan Fast Laughs iOS'ta kullanıma sunuldu. Fast Laughs, sadece Clips'e dönüşmüş gibi görünüyor; Yakın tarihli bir parşömen, Breaking Bad, Total Recall ve Silver Linings Playbook gibi komedi dışı ücretler içeriyordu. Beğendiğiniz bir şey bulursanız tepki verebilir, paylaşabilir, listenize ekleyebilir veya izlemeye başlayabilirsiniz. Şimdilik, sadece iPhone'larda.

Kendi Hikayelerinizi Anlatın

Kendi Hikayelerinizi Anlatın

Instagram fenomeni olsanız da olmasanız da, takipçilerinize ve arkadaşlarınıza Netflix şovlarını ve filmlerini önerebilirsiniz. Bir başlığa dokunun ve kısa mesajla göndermek için paylaş'a basın. Ayrıca doğrudan Instagram Stories'de (emoji, metin, GIF veya anket ekleme özelliği ile) ve WhatsApp, Snapchat, Twitter ve daha fazlası gibi diğer hizmetlerde paylaşma seçeneğine de sahip olacaksınız.

Sesli Açıklamaları Aç

Sesli Açıklamaları Aç

Bir dizi izlendiğinde, dizinin sadece bir kısmını alıyorsunuz. Görme engelliler, görenler için açıkça ifade edilen önemli ipuçlarını genellikle kaçırır. Netflix, son birkaç yıldır bazı dizilere sesli açıklamalar ekliyor. Sesli açıklama, ekrandakilerin sesli açıklamalarını sağlar ve bunlara ses ve altyazı seçeneği tıklanarak ve desteklenen içeriklerde İngilizce - Sesli Açıklama seçilerek erişilebilir.

Altyazıları Değiştir

Altyazıları Değiştir

Altyazılar, hepsi olmasa da çoğu için Netflix'te mevcuttur. Ancak sarı harfler veya yazı tipi bazı izleyiciler için okunaklı olmayabilir. Neyse ki, bazı değişiklikler yapmak mümkündür. Netflix.com'da ve Android uygulamasında (iOS uygulaması size web'e gitmenizi söyler), yazı tipi, harf rengi, arka plan rengi ve metin boyutu gibi bir dizi seçenek için Hesap > [profiliniz] > Altyazı Görünümü > Değiştir'e gidin.

Mobil Verilerden Tasarruf Edin

Mobil Verilerden Tasarruf Edin

Bir mobil cihazda video akışı yaparak tüm mobil veri paketinizi tüketmek kolaydır, ancak Netflix, iOS veya Android'de hücresel veri kullanımından tasarruf etmenizi sağlar. Netflix izlemesini yalnızca Wi-Fi ile kısıtlayabileceğiniz veya bir veri tasarrufu modunu seçebileceğiniz Uygulama Ayarları > Hücresel Veri Kullanımı'na gidin.

Çevrimdışı Görüntüleme için İndir

Çevrimdışı Görüntüleme için İndir

Ağ bağlantısına sahip olmadığınızı biliyorsanız, zaman geçirmek için Bridgerton veya Kim's Convenience'ın birkaç bölümünü indirin. Çoğu Netflix Orijinali indirilebilir, ancak başka diziler ve filmlerde de bulacaksınız.

Bir başlığa tıklayın ve (varsa) indirme simgesine basın. Veya indirilecek bir şey bulmak için alt menüdeki İndirilenler düğmesine dokunun ve üzerine dokunun. Burası ayrıca indirilen içeriği bulacağınız ve silebileceğiniz yerdir. Oynat düğmesine ilk bastıktan 48 saat sonra bazı içeriklerin süresi dolacak, bu nedenle Wi-Fi erişimi olmadan uzun bir tatile çıkacağınızı unutmayın.

Android kullanıcıları, her şeyi bir SD kartta saklamak isterlerse (Uygulama Ayarları altında) bir indirme konumu belirleyebilirler. Android'de başka bir avantaj: İndirme işlemi tamamlanmadan izlemeye başlayın. Wi-Fi'yi yarıda kesenler veya bir veri sınırına ulaşanlar, indirmelerin duraklatıldığını görecekler. Daha sonra devam edecekler, ancak kesintiden önce indirilen her şey görüntülenebilir. Bu özellik yakında iOS'ta da kullanıma sunulacak.

iOS ve Android'de Akıllı İndirmeler adlı bir seçenek de vardır. Bu etkinleştirildiğinde, bir dizide bir bölüm izlediğinizde, izlenen bölüm otomatik olarak silinecek ve bir sonraki bölüm indirilecektir. Bunu Uygulama Ayarları > Akıllı İndirmeler aracılığıyla açın veya kapatın.

Netflix Profillerini Yönetin

Netflix Profillerini Yönetin

Aynı Netflix hesabını kullanan birden fazla kişi varsa, ilgi alanları büyük olasılıkla karışacak ve bu da oldukça kafa karıştırıcı bir öneri süreci yaratacaktır. Her kullanıcının en kişiselleştirilmiş deneyime sahip olduğundan emin olmak için onlara kendi profillerini verin.

Her hesap en fazla beş profile izin verir, böylece yürümeye başlayan çocuğunuz Korku Sokağı Üçüncü Bölüm önerisi almaz ve Never Have I Ever'ı gençlerinizin listesine havale edebilirsiniz. Profiller ayarlandıktan sonra Netflix, her oturum açtığınızda kimin izlediğini soracak ve sizi özel başlangıç ​​sayfanıza götürecektir.

Başlamak için sağ üstteki adınıza tıklayın ve Profilleri yönet'i seçin. Burada yeni profilleri düzenleyebilir, silebilir veya ekleyebilir ve ebeveyn denetimlerine ihtiyaç duyup duymadıklarını seçebilirsiniz.

Hesabınızı Kimlerin İzlediğini Görün

Netflix, belirli bir zamanda bir hesaptan kaç kişinin izleyebileceği konusunda kısıtlamalara sahiptir. Ancak, özellikle izlemek istediğinizde biri zaten oturum açmışsa, paylaşmak zor olabilir. Geçmişte Netflix, hesabınızda zaten bir şeyler izleyen başka insanlar olduğunu söylerdi. Artık Netflix, hangi cihazların kullanıldığını size söyler ve bir sonraki seri izlemenizi kimin engellediğini (veya eski bir arkadaşınızın hesabınızı hala kullanıp kullanmadığını) anlamanıza olanak tanır.

İnsanları Netflix Hesabınızdan Atın

İnsanları Netflix Hesabınızdan Atın

Sözü açılmışken, o eski kişinin hesabından çıkış yapma zamanı geldiyse, şifreyi değiştirmekten fazlasını yapabilirsin. Hesap ayarlarına gidin, Tüm cihazlardan çıkış yap'ı seçin ve sonraki ekranda onaylayın. Hesabı kullanan herkes - sizin bile! - bir dahaki sefere telefonda, tablette veya oyun konsolunda yeniden oturum açması gerekecek. Tüm cihazlarınızı etkilemesi sekiz saat kadar sürebilir.

Netflix İzleme Geçmişinizi Silin

Netflix İzleme Geçmişinizi Silin

Hepimizin izlediğimiz için kendimizi suçlu hissettiğimiz diziler vardır. Ya flörtlerinin, aile üyelerinin ya da seninle film izlemek için oturduğun herhangi birinin kaç bölüm Charmed izlediğini bilmesini istemiyorsan? Öğeleri görüntüleme etkinliğinizden silebilirsiniz.

Netflix.com'da Hesap > Etkinliği Görüntüleme > Görüntüle'ye gidin. Herhangi bir utanç verici içeriği görüntüleme geçmişinizden gizlemek için sağındaki daire simgesini tıklayın. Gerçekten temiz bir sayfa listesi istiyorsanız, en alta gidin ve Tümünü Gizle'yi tıklayın. Ayrıca burada, gerçekten hayatınızın dökümünü alabilir ve tüm görüntüleme geçmişinizi indirebilirsiniz.

En Yeniyi Alın

En Yeniyi Alın

Her ay, Netflix düzinelerce yeni dizi ve TV ekler (diğerlerini kaldırırken). Yeni ve Popüler (masaüstü) veya Çok Yakında (mobil)'i tıklayarak gelen ve gidenlerden haberdar olun. Başlığı çıktığında listenize eklemek için "Bana hatırlat" zil simgesini tıklayın.

Geleceğe Dönüş

Netflix özelliklerini geniş bir sürüm elde etmeden önce önizlemek istiyorsanız, Hesap > Ayarlar > Katılımı Test Et'e gidin ve kaydırıcıyı Açık olarak ayarlayın.

Netflix'ten Bir Dizi veya Film Eklemesini İsteyin

Netflix'ten Bir Dizi veya Film Eklemesini İsteyin

Ya gerçekten izlemek istediğiniz şey Netflix'te değilse? Şirketten TV Dizileri veya Filmler İste sayfasına gidip önerilerinizi girerek eklemesini isteyin.


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 12 Pro Max ile daha iyi fotoğraflar çekin: Tekmoloji'nin en önemli ipuçları Önceki

iPhone 12 Pro Max ile daha iyi fotoğraflar çekin: Tekmoloji'nin en önemli ipuçları

Akıllı Saatler İçin Tasarlanan Samsung Exynos W920 Piyasaya Sürüldü Sonraki

Akıllı Saatler İçin Tasarlanan Samsung Exynos W920 Piyasaya Sürüldü

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.