Sıradan İzleyicilere Göre En Beğenilen 20 Film

Sıradan İzleyicilere Göre En Beğenilen 20 Film

Bugün gerçek sinema bağımlılarının en beğenilen filmlerinin bir listesini yaptık ve işte en öne çıkan filmler. Eminiz ki sizin de En İyi 20 listeniz var, bu yüzden en sevdiklerinizi yorumlarda paylaşın!

Sıradan İzleyicilere Göre En Beğenilen 20 Film


1
Inception
Dom Cobb sıradan bir hırsız değildir. İnsanların rüyalarına girme ve bilinçaltlarındaki sırları çalma konusunda ender bir yeteneğe sahip. Yeteneği onu ekip için çok değerli bir üye haline getirdi, ancak kurumsal casusluğun acımasız dünyası, sevdiği her şeyi ondan aldı. "Başlangıç", rüyalar olmadan gerçekliğin ve gerçeklik olmadan rüyaların olmadığı yepyeni bir imkansız dünya yaratır.

2
The Departed
Polis akademisinin en iyi iki mezununun yollarını böylesine farklı yönlere ayıracağını kim bilebilirdi? Biri gizli polis, diğeri ise organize suçla ilgilenen bir polis departmanında köstebek olmayı kabul ediyor. Bu film sizi en başından itibaren yakalayacak ve yalnızca kapanış jeneriği siyah ekranda hareket ettiğinde bırakacaktır. Ülkemizde "İçerde" adlı diziyle reyting rekorları kırmıştı.

3
The Thing
Bir grup Amerikalı bilim adamı, onlara saldırdıktan sonra kurbanlarının şeklini alabilecek bir yaratıkla tanıştıklarında Antarktika'nın ücra bir bölgesinde araştırma yapıyorlardı. Filmin herhangi bir görsel efekt kullanılmadan çekildiğinden bahsetmeye değer, bu da onu daha da heyecan verici kılıyor.

4
Interstellar
İnsanlık tarihindeki en kötü kuraklık ve toz fırtınası bizi gezegendeki en kötü gıda krizine götürüyor. Bir grup NASA araştırmacısı ve fizikçisi, insan ufkunu genişletmek ve Dünya'nın nüfusunu başka bir gezegene taşımak için bir uzay yolculuğuna çıkar. "Yıldızlararası", şimdiye kadar yapılmış en heyecan verici, düşündürücü ve görsel olarak en şaşaalı filmlerden biridir.

5
Whiplash
Andrew Neiman'ın zamanının en büyük müzisyeni olma hayali var. Hırslı genç adam, korkutucu öğretim yöntemleriyle de tanınan ünlü bir caz öğretmeni tarafından keşfedilir. Acımasız öğretmeni onu yeteneğinin sınırına iterken, Andrew'un müziğe olan tutkusu ve sevgisi hızla takıntıya dönüşür. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film!

6
The Silence of the Lambs
'The Silence of the Lambs', psikolojik korku türünün bir başyapıtıdır. Olay örgüsü, oyuncu kadrosu ve prodüksiyon tek bir hedefe kitleniyor: izleyiciyi başından itibaren yakalamak ve sonuna kadar bırakmamak.

7
The Matrix
Devrim niteliğinde bir neo-noir bilim kurgu filmi olan 'The Matrix' üçlemesi, bugün hala çok acil olan bazı ciddi sorunları ele alıyor. Film net bir mesaj veriyor: Bilgisayar çağında yaşasak bile, insanlar makine değiller. Başarı şansı ne olursa olsun ve gerçek için ne kadar ödememiz gerekse de, insanlık gelecek için ayağa kalkacak ve aşk için savaşmaya devam edecek.

8
The Good, the Bad, and the Ugly
Gizemli bir yabancı, İç Savaş sırasında Güneybatı'da dolaşır. İki ödül avcısıyla tanışana ve onlarla huzursuz bir ittifak kurana kadar hiçbir ev, arkadaş ve ortağı yoktu. Western türünün gerçek bir hayranıysanız, büyük olasılıkla bunu izlemişsinizdir. İzlemediyseniz, mutlaka görülmesi gerekenler listenize ekleyin.

9
City of God
Film, Rio de Janeiro'nun en fakir mahallelerinden biri olan City of God yanı Tanrı Kenti'nin 30 yıllık hikayesini konu alıyor. Mekan gerçek ve beyaz perdeye uyarlanmış hikayeler de öyle. Oyuncular aynı zamanda sahici davranışları ve taklit edilemeyecek gerçek duyguları ile sokaklardan gelen gerçek insanlardır.

10
12 Angry Men
Bu film, birkaç farklı kategoride Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve son yüz yılın en iyi ve en ilham verici filmleri listesinde yer aldı. Hikaye, 18 yaşındaki bir çocuğun babasını bıçaklayarak öldürmekle suçlandığı New York'ta bir adliyede başlıyor. Yargıç on iki kişilik jüriye çocuğun suçlu olup olmadığına karar vermesi talimatını veriyor. Bu gerçekten harika bir film! Kesinlikle 10 üzerinden 10!

11
The Help
60'lı yıllarda Mississippi'deki siyah kadınların hayatlarını beyaz ailelelerin evinde hizmetçi olarak geçirmesiyle ilgili şaşırtıcı derecede samimi bir hikaye. "The Help", filmi çekici, eğlenceli ve çok dokunaklı olarak nitelendiren yüzlerce olumlu eleştiri aldı.

12
The Shawshank Redemption
Başarılı bir bankacı, karısını ve sevgilisini öldürmekten suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Shawshank Eyalet Hapishanesi'nde hapishane hayatının vahşeti ve zalimliğiyle yüzleşir. Bir şekilde buna adapte olur ve hapishaneden kaçış planı üzerinde çalışmaya başlar. Tekrar tekrar izleyebileceğiniz gerçekten harika bir film.

13
Knockin' on Heaven's Door
Ölümcül kanser hastalığından muzdarip iki genç adam bir hastane odasında buluşuyor. Ellerinde sadece birkaç saat olduğu için, son bir deniz yolculuğu yapmaya karar verirler. Bu filmi izlediğinizde onlarla adeta deniz suyunun tadına varabiliyorsunuz yoksa gözyaşlarınızın mı?

14
Goodfellas
Her zaman gangster olmak isteyen genç bir adam olan Henry Hill, yerel bir mafya liderinin kanatları altına alınır. Yeni arkadaşları Jimmy Conway ve Tommy DeVito eşliğinde, zamanının çoğunu insanları öldürmek ve soymakla geçiriyor. İnanılmaz aktörler tarafından mükemmel bir şekilde canlandırılan gangsterler hakkında harika gerçekçi bir film.

15
The Prestige
Robert Angier ve Alfred Borden, sihir numaraları ve harika şovlar hakkında her şeyi bilen iki rakip illüzyonisttir. Zaman geçtikçe, profesyonel rekabetleri tam ölçekli bir savaşa dönüşür. Şimdi, birbirlerinin ünlü numaraları hakkında kelimenin tam anlamıyla her şeyi öğrenmek ve gelecek şovları herhangi bir şekilde sabote etmek istiyorlar.

16
Pulp Fiction
Vincent Vega ve Jules Winnfield, suç patronları için işleri hallederken din ve ahlak üzerine felsefi tartışmalara dalmayı seven iki kiralık katildir. Bu Quentin Tarantino filmi, ironik mizah ve şiddet karışımıyla şimdiden ikon haline geldi.

17
Saving Private Ryan
Yüzbaşı John H. Miller, savaşta üç kardeşini yeni kaybetmiş Er James Ryan'ı bulmak için sekiz kişilik bir grubu düşman hatlarından geçirir. Film, son derece samimi olduğu ve savaşa çok gerçekçi bir bakış açısı sağladığı için birçok ödül kazandı.

18
Snatch
Guy Ritchie kesinlikle sinema sanatı ustasıdır. Kendine özgü tarzını ilk sahnelerden tanıyacaksınız. 'Snatch' onun başyapıtlarından biridir ve oyuncu kadrosu inanılmaz! Henüz izlemediyseniz, her şeyi bir kenara bırakın ve başlayın. Evet şimdi.

19
The Usual Suspects
Beş suçlu işlerini bitirmek için kendilerini aynı anda aynı yerde bulurlar. Gizemli bir mafya patronu onlardan ekibine katılmalarını ve her şeyi değiştirecek bir karar vermelerini istiyor. Bu çok beğenilen gerilim filmi size basit bir olay örgüsü verir ve ardından aldatma katmanları, öngörülemeyen kıvrımlar ve harika müzikler üzerine üzerine yığılır.

20
Fight Club
Uykusuzluk çeken sıradan bir büro memuru çaresizce hayatında bazı değişiklikler arar. Kafası çılgın fikirlerle dolu, sapkın bir kişiliğe sahip bir sabun üreticisi olan Tyler Durden ile tanışır. Chuck Palahniuk'un "Dövüş Kulübü" nün bu çok iyi uyarlaması şimdiden modern bir klasik haline geldi.

Yazarın Diğer Yazıları

YÜKSEK SES SEVENLER BURAYA | Gamepower Ranger 7.1 İnceleme Önceki

YÜKSEK SES SEVENLER BURAYA | Gamepower Ranger 7.1 İnceleme

Samsung CES 2021 Etkinliğinde, Birçok Yeni Teknoloji Tanıtacak! Sonraki

Samsung CES 2021 Etkinliğinde, Birçok Yeni Teknoloji Tanıtacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.