Sony, 2021 Yılında Üç Akıllı Telefon İle Piyasaya Geri Dönecek!


Teknoloji devi Sony, geçmiş yıllarda birden çok amiral gemisi akıllı telefon ile adından söz ettiriyordu. Şirket bu duruma geri dönmek için, üç yeni amiral gemisi telefon tasarladığı bildirildi.

Sony markası aklımıza gelince, ilk olarak oyun konsolu (Playstation) ve dayanıklı teknolojik ürünle ile yer etmiştir. Sony 2021 yılında akıllı telefon pazarında söz sahibi olmak için yeni telefon serisi başlatacağını bildirdi.

Geçmişte Sony, birden fazla eşdeğer amiral gemisi akıllı telefonu aynı anda piyasaya süren birkaç akıllı telefon üreticisinden biriydi.

Daha sonra, bu yaklaşımdan vazgeçilmesine karar verildi, ancak yakın tarihli bir söylentiye göre, Sony firması yeniden bu politikasına döneceğine dair bilgiler geliyor. Gelen bilgiye göre, Sony'nin amiral gemilerinin, Compact ve Premium sürümlerini ile tekrardan piyasaya girmek için plan yaptığı bilgisini paylaştı.

Sony, 2021 Yılında Üç Akıllı Telefon İle Piyasaya Geri Dönecek!

 Sony'nin amiral gemilerinin, Compact ve Premium sürümlerini ile tekrardan piyasaya girmek istiyor.

Bilgiler doğruysa, 2021'in başlarında üç Xperia cihazının duyurularını aynı anda Compact ve Premium sürümlerini ile göreceğiz. Akıllı telefon alanında, Türkiye piyasasında ayrılan Sony'nin, bu süreçte tekrardan Türkiye piyasasına girebilir.

Sony'nin akıllı telefon pazarında yıllar için kaybettiği imajını tekrardan kazanması için, çalışmalar hızlı bir şekilde devam ettiği açıklandı. Şirket, Apple, Google ve Samsung'un amiral gemilerinin akıllı telefon pazarında kan kaybetmesi ile tekrardan başarılı olacağını düşünüyor. Ancak, bu söylentiye biraz şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederiz.

Sony 60 yılı aşkın bir süre içinde adını ilk kez değiştirecek

Sony, yıllık hissedarlar toplantısında, adının Sony Group” olarak değiştirilmesi teklifini onayladı. İsim değişikliği Nisan 2021'de yürürlüğe girecek.

Sony, Japonya'dan çok uluslu bir kuruluştur. Ana işi elektronik ürünlerin geliştirilmesidir. 1946'da Masaru Ibuka ve Akio Morita tarafından kuruldu. Masaru Ibuka, teknoloji araştırma ve geliştirme alanında bir geçmişe sahipken, Akio Morita halkla ilişkiler ve pazarlamada iyidi. Bugün genel merkezi Sony City, Konan, Minato, Tokyo, Japonya'dadır.

ony, 60 yılı aşkın bir süre içinde adını ilk kez değiştireceğini açıkladı.

İsim değişikliği, daha geniş bir kimlik konumlandırmasına yol açacaktır. Daha önce söylediğimiz gibi, elektronik geliştirme Sony'nin ana işidir. Yeniden markalaşma, finansal hizmetler ve diğer işletmelerdeki çabalarını artıracağı anlamına geliyor. Hedef, bu diğer işletmeleri elektronik ile aynı seviyeye getirmek.

Sony'nin CEO'su Yoshida Kenichiro, "Şirketin adını Sony Group olarak değiştirmeye karar verdik çünkü işin gelişimini ve evrimini desteklemek için iş portföyümüzün çeşitliliğinden tam olarak yararlanmak istiyoruz." Dedi.

Japon şirket aslında "Sony" olarak başlamadı

Sony'nin orijinal adı “Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.” dir. Ancak bu isim 1958'de “Sony” olarak değiştirildi. O zamanlar "Sony" adı, kurucu ortak Akio Morita'nın küresel bir marka yaratma tutkusunu temsil ediyor. Yoshida, yaklaşan değişikliklerin şirketi bir sonraki yeni aşamaya taşıyacağına inanıyor.

Eleştirmenler uzun süredir Sony'nin "çeşitlilik indirimlerinden" rahatsız olduğuna inanıyor. Yatırımcılar, iş kolları çok çeşitlendirilmiş şirketlerde hisse senedi satın almaktan kaçınma eğilimindedir. Son yıllarda, Japonya'daki bazı elektronik grupları, özellikle Hitachi, ana çekirdek olmayan işlerini terk etmeye çalıştı.

Bununla birlikte, yeni coronavirüs artık insanların Sony'nin çeşitlendirilmiş modelinin de avantajları olduğunu fark etmelerini sağlıyor; Oyunlar, müzik ve diğer eğlence işleri, evden çıkmayan tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu, elektronik ürünlerin satışındaki kayıpları dengeleyebilir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Dinlendirici bir hafta sonu geçirmek isteyenler için 22 kaliteli dizi

Sonraki

MediaTek Üçünçü Çeyrekte Gelirini %30 Oranında Arttıracak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.