Spotify şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?

Spotify şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?

Spotify şifrenizi değiştirme hakkında bilmeniz gerekenleri adım adım açıklıyoruz. Ne demişler; Önce Güvenlik!

Spotify hesabın yanlış bilgi girişi yüzünden bloke olduysa ya da Spotify şifeni daha güvenli bir şeyle değiştirmek istiyorsan, bunu değiştirmek veya sıfırlamak basittir.

Spotify, geçen yıl Ekim ayı itibarıyla 113 milyondan fazla abonesi ile dünyanın en popüler müzik akışı hizmetidir - bu popülerliğin bir kısmı, aylık ödeme yapmadan müzik dinlemenize olanak tanıyan ücretsiz bir abonelik katmanının mevcut olmasından kaynaklanmaktadır (yine de rahatsız edici reklamlar müziğinizi kesintiye uğratır).

Bu reklamlardan kurtulmak ve diğer özelliklere erişmek için ücretli bir Spotify Premium hesabına kaydolmanız gerekir - maalesef bu hesaplar kendi abonelikleri için ödeme yapmak istemeyen bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız olabilir.

Spotify, bir seferde yalnızca bir cihazın akış gerçekleştirmesine izin verdiğinden, hesabınızdan başka bir bilgisayar korsanı şarkı dinlediğinde müziğiniz anında durdurulur. Bu, sizinle bilgisayar korsanı arasında inanılmaz derecede rahatsız edici bir çekişmeye yol açabilir ve müzik önerilerinizi hacker'ın zevklerine göre değiştirebilir.

Bu nedenle, Spotify parolanızı düzenli olarak değiştirmeniz, tahmin edilmesinin zor olmasını ve diğer uygulamalarınız veya hesaplarınız için halihazırda kullanılmadığından emin olmanız önemlidir.

Spotify parolanızı değiştirme veya sıfırlama nedeniniz ne olursa olsun, bilmeniz gereken her şey burada.

Spotify şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Mevcut Spotify şifrenizi biliyor ve onu daha güvenli bir şeyle değiştirmek mi istiyorsunuz?

Spotify parolanızı değiştirirken dikkat etmeniz gereken ilk şey, bunu mobil veya masaüstü uygulamaları aracılığıyla yapamayacağınızdır; bunun yerine tarayıcınızda Spotify'a gitmelisiniz.

Spotify şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Mevcut kimlik bilgilerinizle giriş yapın ve ekranınızın sağ üst köşesindeki Profil'e tıklayın; ardından, açılır menüden Hesap seçeneğine tıklayın.

Bu sizi hesabınızın genel görünümüne götürecektir. Soldaki kenar çubuğuna gidin ve Parolayı Değiştir'i seçin.

Şimdi, eski şifrenizi ve ardından yeni şifrenizi girmeniz gerekecek (bunu doğru yazdığınızdan emin olmak için tekrarlamanız gerekecek). İşiniz bittiğinde Yeni Parola Ayarla'yı tıklayın.

Spotify parolanızı sıfırlama

Eski Spotify şifrenizi unuttunuz mu? Uygulamayı açın ve Oturum Aç düğmesinin altındaki Şifrenizi mi unuttunuz? butonuna tıklayın - alternatif olarak web tarayıcınızda Spotify'ın Parola Sıfırlama sayfasına gidebilirsiniz.

Ardından, Spotify'a kaydolmak için kullandığınız e-posta adresini girmeniz gerekecek. Hangi e-posta adresini kullandığınızı hatırlayamıyorsanız veya artık ona erişiminiz yoksa, hesabınızla ilişkili e-posta adresini güncellemek için Spotify ile iletişime geçebilirsiniz.

Spotify parolanızı sıfırlama

Facebook'la mı giriş yaptınız?

Spotify'a Facebook hesabınızı kullanarak kaydolduysanız ve şifrenizi unuttuysanız, oturum açmak için Facebook kimlik bilgilerinizi kurtarmanız gerekir.

Facebook ile oturum açmanıza gerek kalmaması için ayrı bir Spotify şifresi oluşturmak ister misiniz? Bunun yerine e-posta adresinizle giriş yapabilmek için bir Spotify şifresi oluşturun.

Parola Sıfırlama formuna gidin ve Facebook hesabınızla ilişkili e-posta adresini girin. Ardından, Spotify şifrenizi değiştirmenize izin veren bir e-posta almalısınız.

Bir şifre seçmek

Diğer uygulamalarda kullanmadığınız bir parola kullanmak her zaman en iyisidir - sonuçta, bir hesabın güvenliği ihlal edilirse, bir bilgisayar korsanının diğer tüm hesaplarınıza erişmesini istemezsiniz çünkü giriş bilgileri tamamen aynıdır.

Çok sayıda farklı kimlik bilgisini hatırlamaktan endişeleniyorsanız, parola yöneticileri bunu sizin için yapacaktır - ve çoğu program parola oluşturucularla birlikte gelir ve bunlar sizin için güçlü bir parola oluşturur.

Kendi şifrenizi seçmeye karar verirseniz, tahmin edilmesini zorlaştırmak için rakamlardan, büyük harflerden ve küçük harflerden oluşan bir karışım kullandığınızdan emin olun. "!" gibi noktalama işaretleri veya '%' de dahil edilmeye değer.

Bir şifre seçmek

İki faktörlü kimlik doğrulamaya gelelim...

Ne yazık ki Spotify, çevrimiçi hesaplarınıza başka bir güvenlik katmanı ekleyen iki faktörlü kimlik doğrulama sunmuyor.

Bununla birlikte, Spotify'a Facebook üzerinden giriş yaparsanız, Spotify gibi üçüncü taraf bir hizmet aracılığıyla Facebook hesabınıza her eriştiğinizde tek seferlik bir şifre oluşturan 'Uygulama Şifreleri' oluşturabilirsiniz.

Bunu yapmak için Facebook hesabınıza gidin ve ardından Ayarlar> Güvenlik ve Oturum Açma İşlemleri> Uygulama şifreleri> Uygulama şifreleri oluştur seçeneğine gidin.


Yazarın Diğer Yazıları

Android'den iPhone'a nasıl geçilir? Önceki

Android'den iPhone'a nasıl geçilir?

Apple, Kendi Arama Motorunu Geliştirmek İçin Çalışmalarını Hızlandırdı Sonraki

Apple, Kendi Arama Motorunu Geliştirmek İçin Çalışmalarını Hızlandırdı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.