Star Citizen Daha Şimdiden 400 Milyon Dolarlık Kitle Fonlamasına sahip

Star Citizen Daha Şimdiden 400 Milyon Dolarlık Kitle Fonlamasına sahip

9 yıldır beklenen Star Citizen, 2018'den beri toplam 400 milyon dolar kitle fonuna ulaştı.

Duyurusunun üzerinden 9 yıl geçmiş olan Star Citizen,  şuan tam olarak 400 milyon dolar topladı.
Bilmeyenler için Star Citizen  geliştirilmekte olan çok oyunculu bir uzay ticareti ve savaş simülasyonu oyunudur. Oyun, Microsoft Windows için Cloud Imperium Games tarafından geliştirilmektedir.
Star Citizen ilk olarak 2012'de hayatına bir Kickstarter projesi olarak başlamıştı. Çıkış tarihi defalarca değiştirilen oyunun ismi de değiştirilip, Star Citizen yapılmıştı. Ortalama olarak 9 yıldır çıkması beklenen bu oyun, 2018 yılında destekçileri için serbest uçuş etkinliği düzenledi. 2018 ‘de henüz resmi olarak piyasaya çıkmamış olan bu oyun tam olarak  2,121,229  destekçisi sayesinde 200 milyon dolardan fazla finans sağlayan oyun olarak rekor kırmıştı.
2018'de yaptığı bu kitle fonlamasından sonra kendi sitesi üzerinden para toplamaya hâlâ devam eden Star Citizen, günümüz 2021 itibarıyla toplam 400 milyon dolar kitle fonuna ulaştı.
Star Citizen'nin geçtiğimiz günlerde sadece bir günde 800 bin dolardan fazla bağış aldığı da rapor edilmiş.
Oyun umarım çıktığında (tabii çıkarsa) biz oyunculara bir Cyberpunk 2077 faciası daha yaşatmaz. Bu kadar uzun süreç ve bu kadar büyük bütçeyle umarım beklentileri aşağıda bırakmaz. Tabii bu yapımın nasıl sonuçlanacağını bize zaman gösterecek


Yazarın Diğer Yazıları

Riot'un Dövüş Oyunu Project L'ye Bakış Atıyoruz Önceki

Riot'un Dövüş Oyunu Project L'ye Bakış Atıyoruz

Amazon'un Sanal Asistanı Alexa, Artık Daha Doğal Konuşabilecek! Sonraki

Amazon'un Sanal Asistanı Alexa, Artık Daha Doğal Konuşabilecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.