Steam oyun indirmeme sorunu nasıl düzeltilir?

Steam oyun indirmeme sorunu nasıl düzeltilir?

Steam istemcisi, oyunlara göz atmanıza, istediklerinizi satın almanıza ve indirmenize izin verir. Ancak Steam'in oyun indirmemesi durumundan daha sinir bozucu bir şey yoktur.

İndirme sıkışmış ve hareket etmeyecek gibi görünüyor. Karşılaştığınız bir şeyse, okumaya devam edin. Aşağıda çözümleri listeleyeceğiz.

Steam oyun indirmediğinde denenecek şeyler

İndirme takılı kalırsa ve hareket etmezse, aşağıda listelenen çözümleri deneyin ve umarız bunlardan biri işe yarar:

Çevrimdışı olun

Her zaman temel bilgilerle başlayın. Böyle bir şey olduğunda, çevrimdışı olun ve sonra tekrar çevrimiçi olun. Sol üstteki Steam'e tıklayın ve Çevrimdışı ol seçeneğine tıklayın. Ardından, Çevrimdışı modda Yeniden Başlat'a tıklayın. Birkaç dakika bekleyin. Sol üstteki Steam'e bir kez daha tıklayın ve ardından Çevrimiçi ol seçeneğini seçin. Tekrar indirmeyi deneyin.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın

Bazı uygulamalar bant genişliği sorunlarına neden olabilir ve indirme işleminin donmasına neden olabilir. Çalışan çok sayıda uygulamanız varsa, bunları kapatın. Başka bir seçenek de, arka planda çalışan işlemleri ve uygulamaları otomatik olarak kapatacak olan bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır.

Steam İstemcisi önbelleğini temizleyin

İstemciyi başlatın ve ekranın sol üst köşesindeki Steam'e tıklayın. Ayarlar'ı tıklayın. Önbelleği Temizle'yi tıklayın. Açılır mesaj görünecektir. İşlemi onaylayın.

Steam'i yönetici olarak başlatın

Bunu yapmak için Windows + E düğmelerine aynı anda basın. Ardından, Explorer'da Steam'i açın. Listede “Steam.exe”yi bulun ve sağ tıklayın. Özellikler'i tıklayın. Ardından, “Uyumluluk” seçeneğine tıklayın. Yönetici Olarak Çalıştır'a ve ardından Uygula'ya tıklayın. Son olarak, Tamam'ı tıklayın.

Güvenlik duvarını ve antivirüs yazılımını kapatın

Bazen bilgisayarınızdaki antivirüs ve bazen güvenlik duvarı, indirme işleminin daha fazla ilerlememesinin nedenleri olabilir. Yani deneyebileceğiniz şey, bunları geçici olarak devre dışı bırakmak ve bunun işleri harekete geçirip geçirmediğini görmek.

Bilgisayarınızdaki sürücülerin güncel olduğundan emin olun.

İndirmeler için bölgeyi değiştirin

İşe yarayabilir. İşte yapmanız gerekenler. Steam'i başlatın, Ayarlar'a gidin, İndirilenler'e tıklayın. İndirme bölgesine tıkladığınızda bir açılır menü açılır. Size yakın olan yeri seçin ve ardından indirmeyi deneyin. Hiçbir şey değil? Geri dönün ve başka bir bölge seçin.

Bu çözümlerin sorununuzu ortadan kaldıracağını söyleyebiliriz, bu yüzden onları denediğinizden emin olun. Son seçenek olarak, Steam istemcisini bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Akıllı Telefonunuzdan veya Tabletinizden Android Uygulamalarını Kaldırma Önceki

Akıllı Telefonunuzdan veya Tabletinizden Android Uygulamalarını Kaldırma

Birçok Gelişen Pazar 4G Ağları Kullanmaya Devam Ediyor Sonraki

Birçok Gelişen Pazar 4G Ağları Kullanmaya Devam Ediyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.