Telegram Google Play'de 500 milyon indirme rekoru kırdı

Telegram Google Play'de 500 milyon indirme rekoru kırdı

Telegram anlık mesajlaşma uygulaması, coronavirüs pandemisi döneminde bir rekor kırarak, 500 milyon indirme sınırını aştığını açıkladı.

Telegram, her zaman konuşulmayan veya hak ettiği önem gösterilmemiş anlık mesajlaşma servisidir. Ancak gerçek şu ki, uygulama çevrimiçi toplulukta giderek daha popüler hale gelmeye başladı.

Bir haftadan kısa bir süre önce uygulama ayda 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı, şimdi coronavirüs karantinası sırasında ve Dünyanın en büyük alanlarında WhatsApp messenger'ın hakimiyetine rağmen, Telegram Google Play Store'daki etkileyici 500 milyon indirme kilometre taşını aştı.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Google Mesajlar ve hatta Facebook Messenger gibi cihazlara önceden yüklenmediği göz önüne alındığında, bu kilometre taşını daha da etkileyici hale getiriyor.

Alternatif olarak Telegram ve Telegram X, sohbet günlüklerinizi, medyanızı, ortamınızı kaybetmeden iOS, Android ve hatta masaüstü arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlayan tam çapraz platform desteği de dahil olmak üzere en iyi özelliklerden bazılarını sunuyor.

Telegram Anlık Mesajlaşma Uygulaması

Telegram Google Play'de 500 milyon indirme rekoru kırdı

Telegram uygulaması, Google Play aracılığıyla kısa bir süre zarfında yarım milyar indirme sayısına ulaşması şaşırtıcı olduğu söyleniyor. Bu nedenle mesajlaşma servisi, kullanıcıların özellikle karantina döneminde dahada popüler olduğu yükleme sayısından belli olmaktadır.

Ancak, uygulamanın rakiplerine yetişmek için hala uzun bir yolu var. Facebook'a ait olan WhatsApp, son zamanlarda beş milyar indirmeye ve Google Mesajlaşma ise, bir milyar indirmeye ulaştı. Yine de, bu değer WhatsApp gibi diğer benzer uygulamaların altında olsa da, Telegram'ın diğer uygulamalar kadar popüler olmadığını unutmamalıyız. Ayrıca, uygulama herhangi bir Android akıllı telefona önceden yüklenmemiş olarak geldiğini unutmamak lazım.

WhatsApp ve Telegram Rekabet

Telegram, artan gizlilik endişeleri nedeniyle, kullanıcılarının endişelerini gidermek amacıyla geliştirdiği, uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu için diğer uygulamalarla başarılı bir şekilde rekabet edebildi. Ve insanlar arasında büyük bir güven duygusu sağlamaktadır.

Uygulama ayrıca bulut depolama ve klasörler ve platformlar arası destek gibi harika özelliklere sahiptir. Telegram ayrıca, kullanıcıların telefonlarının çalışmasını gerektirmeyen masaüstü uygulaması sayesinde bazı kullanıcıların sadakatini kazandı.

Telegram, coronavirüs salgınının ortasında Google Play Store'dan 500 milyon indirmeyi aştı. Öte yandan, Telegram X alternatifi de şimdiye kadar 10 milyon kullanıcısı sayısı ile hızla büyümeye devam ediyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Intel Ulaşım Uygulaması Moovit'i Satın Almayı Planlıyor Önceki

Intel Ulaşım Uygulaması Moovit'i Satın Almayı Planlıyor

Spotify'ın Avantajları ve Dezavantajları Sonraki

Spotify'ın Avantajları ve Dezavantajları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.