Telegram “Sponsorlu Mesajlar” İle Gelir Elde Edecek!

Telegram “Sponsorlu Mesajlar” İle Gelir Elde Edecek!

Telegram "sponsorlu mesajlar" ile kanalları üzerinde kazanç sağlamaya başlayacak. Şirketin açıklamasına göre, reklam kazançlarını kanal sahipleri arasında eşit şeklide dağıtılacak ve özel sohbetlerde reklam gösterilmeyecek.

WhatsApp ile yoğun bir rekabet halinde olan Telegram uygulaması, WhatsApp'ın özellikle son dönemde yaşadığı olumsuz durumlarından dolayı birçok kullanıcı tarafından vazgeçilmez haline geldi.

Kişiler, WhatsApp gruplarını Telegram'a taşırken, uygulama büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Bu başarı nedeni ile Telegram, artık reklam geliri elde etme zamanı geldiğini düşünüyor.

Şirket bu nedenle, şu anda test aşamasında olan sponsorlu mesajlar üzerinde çalışmaya başladı.

Telegram CEO'su Pavel Durov'un kanalında yaptığı açıklamada; Bu mesajların, mesajlaşma platformunda reklam göstermese bile kişisel kullanıcı verilerini kullanan WhatsApp'taki mesajlardan farklı olacağını kaydetti. 

Telegram “Sponsorlu Mesajlar” İle Gelir Elde Edecek!

Telegram “Sponsorlu Mesajlar” İle Gelir Elde Edecek!

Ayrıca, Telegram'daki sponsorlu mesajlar, yalnızca 1000'den fazla abonesi olan ve 160 karakterle sınırlı olan, halka açık, birden çok kanaldaki kullanıcılar tarafından görülebilir. Bu alanda birçok Telegram kanal sahibi kazanç elde etmiş olacak.

"Sponsorlu Mesajlar, yalnızca gösterildikleri genel kanalların konusuna dayanmaktadır. Bu, reklamları görüntülemek için hiçbir kullanıcı verisinin çıkarılmadığı veya analiz edilmediği ve Telegram'da belirli bir kanalı görüntüleyen her kullanıcının aynı sponsorlu mesajları gördüğü anlamına gelir." Şeklinde bir açıklama yapıldı. 

Ayrıca Telegram'da özel sohbetlerde veya grup sohbetlerinde reklam olmadığını vurguladı. Durov, kullanıcı verilerinin reklamları hedeflemek için kullanılmayacağını ve şirketin kullanıcı verilerini korumaya öncelik verdiğini kaydetti. 

Telegram “Sponsorlu Mesajlar” İle Gelir Elde Edecek!

Diğer uygulamalardan farklı olarak Telegram'ın reklamları görüntülemek için özel verileri kullanmadığını söyledi. Kullanıcıların Telegram'da WhatsApp'ta olacaklarından daha fazla "reklamsız" olacağı bildirildi.

Bununla birlikte, Telegram'da reklamcılar özel verilerinizi asla alamazlar. Ayrıca, Telegram'ı WhatsApp'ı kullandığınız şekilde kullanırsanız, asla tek bir reklam göremeyeceğiniz bildirildi.

Durov, Telegram'daki kanalların bazı yöneticilerinin zaten düzenli mesajlar şeklinde reklamlar yayınladığı için Telegram'ın platformda bulunan reklamları iyileştirme üzerinde çalıştığını söyledi.

Durov, sponsorlu reklamlar tamamen başlatıldığında ve Telegram'ın temel maliyetleri karşılamasına izin verdiğinde, platformun reklam gelirini sponsorlu mesajların görüntülendiği kanalların yöneticileriyle paylaşacağını kaydetti. 

Bu ayın başlarında Durov, Telegram'ın kullanıcıların mesajlaşma uygulamasında reklamları devre dışı bırakmasına izin verecek bir abonelik modeli üzerinde çalıştığını açıklamıştı. 

Hizmetin fiyatını açıklamadı ancak bunun "ucuz bir abonelik" olacağını söyledi.


Yazarın Diğer Yazıları

MediaTek Büyük Bir Atak Yaparak Dimensity 9000 Duyurdu Önceki

MediaTek Büyük Bir Atak Yaparak Dimensity 9000 Duyurdu

Star Wars: Battlefront Sevenleri Üzecek İddia Sonraki

Star Wars: Battlefront Sevenleri Üzecek İddia

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.