Tfue ve Ninja'dan Hile Skandalına Çifte Standart Eleştirisi


Ünlü yayıncılar Ninja ve Tfue turnuvada hile yapan ünlü Fortnite yayıncılarına ve profesyonel oyunculara karşı sesini yükseltti.

Fortnite Şampiyonlar Serisi karşılaşmalarında birbirleriyle gizlice anlaşıp hile yaptıkları belirlenen Nate ‘Kreo' Kou, Logan ‘Bucke' Eschenburg, ‘Keys', ve ‘Slackes'in 60 gün uzaklaştırma cezası alması Fortnite hayran kitlesinde sıkça tartışma konusu oldu. İzleyicilerinin sohbetlerinde yönelttikleri turnuvadaki hileye verilen ceza konusundaki düşünceleri sorulunca mevzuya ünlü yayıncılar Ninja ve Tfue'da dahil oldu.

Sohbetinden gelen sorular üzerine Mixer'in yıldız Fortnite yayıncısı Ninja, neden profesyonel oyuncular arasında böyle danışıklı dövüş anlaşmalarının olduğunu izleyicileriyle paylaştı. Ninja aynı zamanda Epic Games'in hile karşısında uyguladığı cezaların tutarsızlığı konusuna da derin bir dalış yaptı. “Rekabetçi arena tamamen çocuklar tarafından idare ediliyor. Epic'te alın size Fortnite turnuvası diyor.” sözlerini sarfettikten sonra Ninja, geçmişte Kyle ‘Mongraal' Jackson ve Benjy ‘Benjyfishy' Fish' gibi hileye ihtiyacı olmayacak kadar çok yetenekli ünlü Fortnite oyuncularının ceza almasının kendisini nasıl hayal kırıklığına uğrattığını da anlattı.

Tfue ve Ninja'dan Hile Skandalına Çifte Standart Eleştirisi

Ninja FaZe Klan oyuncusu Jarvis ‘Jarvis' Kaye'e atıfla tutarsız cezalandırmalar konusuna da değindi. “Jarvis turnuva ya da para ödülü olmayan sıradan bir oyun seansında yayın içeriği adına yazılım hilesi kullanmış ve hayat boyu Fortnite oyunundan uzaklaştırılmıştı. Para için düzenlenen bir turnuvada oyuncular hile yaparken yakalanıyor ve sadece 60 günlüğüne uzaklaştırma alıyor. Ee tamam o zaman, devam edin.” sözleriyle Ninja uygulanan çifte standarda vurgu yaptı.

Twitch'in ünlü Fortnite yayıncısı Tfue 60 günlük uzaklaştırma cezasının çok uzun olduğunu düşünen insanları eleştirilerinin hedefine koydu. Eğer bir maçta hile yapmış olsalardı 60 günlük cezanın belki uzun sayılabileceğini dile getiren Tfue, 9 maçı kapsayan uzaklaştırma süresinin mükemmel ve anlaşılabilir olduğunu beyan etti. Eğer iki ya da üç maçta yapılmış hileye karşılık 60 günlük uzaklaştırma cezası verilse bile kabul edilebilir bir yaptırım olacağını söyleyen Tfue kendisinin hilecilere daha fazla ceza verilmesi taraftarı olduğunu belirtti.


Yazarın Diğer Yazıları

Gelmiş Geçmiş En Tuhaf Filmler Önceki

Gelmiş Geçmiş En Tuhaf Filmler

Ninja Kendisine Laf Sokan Cloakzy'i Gömdü Sonraki

Ninja Kendisine Laf Sokan Cloakzy'i Gömdü

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.