TikTok Nasıl Silinir?

TikTok Nasıl Silinir?

Belki TikTok'un verilerinizi kötü amaçlarla kullanmasından endişeleniyorsunuzdur. Belki de 15 saniyelik videoları izleyerek çok fazla zaman harcadınız. Sebebiniz ne olursa olsun, işte TikTok'tan kurtulmanın yolu

TikTok bir sosyal medya gücüdür - 2 milyarın üzerinde indirme, kullanıcıların dikkatini her seferinde saatlerce çekebilir ve Çinliler için bir gözetim aracı. Pardon?

Bu son söylediğimiz tartışmaya açık. Trump yönetimi, Çinli teknoloji şirketlerinin, özellikle de Huawei ve ZTE olmak üzere ABD'de iş yapma becerilerini sınırlamak için harekete geçti. Ama aynı zamanda TikTok'un peşinden gidiyor çünkü ana şirketi ByteDance Çin'de bulunuyor.

TikTok, küçüklerin kişisel verilerini ve Çin'e zarar veren sansürlenmiş içeriği toplarken, Çin hükümetinin Amerikan TikTok kullanıcılarının kişisel verilerini kötüye kullandığına dair bir kanıt yoktur ve TikTok'un ABD yöneticileri herhangi bir yanlışlığı reddeder. Ancak ABD, istismar potansiyeli konusunda endişeli olduğunu savunuyor. Çin, ByteDance kullanıcı verilerine erişmek istediğine karar verirse, ByteDance'in uyumluluktan başka seçeneği olmayacaktır.

Bu nedenle, EX Başkan Trump, ByteDance uygulamanın Amerikan kolunu ABD merkezli bir şirkete satmadığı takdirde TikTok'un ABD'de 15 Eylül'e kadar yasaklanacağını söylemişti. Microsoft şu anda görüşmelerde, ancak bitmiş bir anlaşma değil. Stateside TikTok hayranları sonbaharda şanssız kalabilir.

Belki de bizim ülkemizde de böyle bir durum bar ve geç olmadan çıkmak istersiniz. Belki de kendinizi kaydırırken (ve kaydırırken ve kaydırırken) buldunuz ve hayatınızın o saatlerini geri almak istiyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, işte TikTok'a nasıl veda edeceğinizin yolu.

Diğer sosyal medya platformlarının aksine, TikTok hizmetten yararlanmak için bir hesap oluşturmanızı gerektirmez. Uygulamayı indirebilir ve hemen videoları keşfetmeye başlayabilirsiniz. Artık istemiyor musun? TikTok'u telefonunuzdan silin.

Ancak bir hesabınız varsa, tek başına uygulamanın kaldırılması, önceden oluşturduğunuz ve topladığınız içerikle ilgili hiçbir şey yapmayacağından, listeyi temizlemek en iyisidir.

TikTok Nasıl Silinir?

TikTok uygulamasını açın ve uygulamanın sağ alt köşesindeki profil düğmesine dokunun ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüyü seçin. Hesabımı yönet'e ve ardından sayfanın altındaki Hesabı sil'e dokunun.

TikTok sizi neyin kaybolacağı konusunda uyaracaktır. Kararınızı onaylamak için Hesabı Sil'e tekrar dokunun. Bu noktada, hesabınız yalnızca devre dışı bırakılacaktır. 30 günlük devre dışı bırakmanın ardından, hesap kalıcı olarak silinecektir.

Ardından uygulamayı telefonunuzdan silin. Parmağınızı uygulamanın üzerinde basılı tutun ve Android'de Kaldır'a veya iPhone'da X düğmesine dokunun.

Yine de burada durmana gerek yok. Sosyal medyasız bir hayat yaşamak için Facebook, Twitter ve Instagram'ı silmek için talimatlarımızı izleyin.


Yazarın Diğer Yazıları

Fotoğrafları iPhone'dan iPhone'a aktarma Önceki

Fotoğrafları iPhone'dan iPhone'a aktarma

Jason Momoa: Game of Thrones'dan Sonra “Borç İçinde” Kaldım Sonraki

Jason Momoa: Game of Thrones'dan Sonra “Borç İçinde” Kaldım

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.