Turkcell'in Yeni Hizmeti: Bir Hattı Birden Fazla Cihazda Kullanma

Turkcell'in Yeni Hizmeti: Bir Hattı Birden Fazla Cihazda Kullanma

Turkcell, kullanıcıların aynı numarayı farklı cihazlarda kullanmasına imkan sağlayan 'Tek Numara ve Çoklu Cihaz' özelliğini kullanıma sundu.

Türkiye'nin en büyük operatörlerinden birisi olmanın yanı sıra en çok patent alan şirketi Turkcell, bugün kullanıcıları için başlattığı yeni hizmetini tanıtarak, kullanıcıların artık 'tek numara ve çoklu cihaz' servisini kullanabileceklerini duyurdu.

Turkcell kullanıcılarının artık farklı mobil cihazlarda aynı numaradan iletişim kurmasına olanak sağlayacak hizmet hakkında detaylar da paylaşıldı. Telefon numaraları, mevcut IMS (IP Çokluortam Altsistemi) ekipmanlarının yanı sıra temel şebekeye eklenen SES (Güvenli Yetkilendirme Sunucusu) ekipmanı sayesinde e-SIM teknolojisini destekleyen giyilebilir cihazlarda telefondan bağımsız kullanılabilecek.

Turkcell Tek Numara ve Çoklu Cihaz Servisi Nedir?

Tek numara ve çoklu cihaz teknolojileri kullanıcılara, tek bir hat ile tablet, akıllı saat, masaüstü bilgisayar gibi e-SIM teknolojisini destekleyen cihazlarda kullanabilekler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, şu ifadeleri kullandı:

"Tek Numara ve Çoklu cihaz servisleriyle birlikte müşterilerimize telefonlarından bağımsız bir iletişim altyapısı sunmayı hedefledik. Müşterilerimiz artık sahip oldukları tek numara ile telefonlarını evde bırakıp diğer akıllı cihazlarla da ses ve data iletişimlerini yapmaya devam edebilecekler."


Yazarın Diğer Yazıları

Call of Duty Modern Warfare 2'nin Beta Tarihleri Açıklandı Önceki

Call of Duty Modern Warfare 2'nin Beta Tarihleri Açıklandı

Son Kale Yıkıldı! Steam Oyunlarına Zam Gelmeye Başladı Sonraki

Son Kale Yıkıldı! Steam Oyunlarına Zam Gelmeye Başladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.