Türkiye'nin En Hızlı İnternet Sağlayıcısı Açıklandı

Türkiye'nin En Hızlı İnternet Sağlayıcısı Açıklandı

İnternet hızı test platformu SpeedTest, ülkemizdeki internet sağlayıcıları hakkında rapor yayınladı.

Türkiye'de internet hızları her zaman eleştiri konusu olmuştur, kullanıcılar tarafından hızların düşüklüğü nedeniyle oldukça fazla şikayet alan bir konudur. Ülkemizde son yıllarda internet altyapılarına olan yatırımlar artsa da henüz Avrupa ve birçok farklı ülkenin çok gerisindeyiz.

Geçtiğimiz saatlerde Ookla'nın servisi olan Speedtest platformu, Türkiye'deki internet hızlarıyla ilgili raporu yayınladı ve Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcılarını ortaya çıkardı.

Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısı TurkNet oldu!

Türkiye'deki internet sağlayıcılarının medyan indirme ve yükleme hızlarını paylaşan Speedtest'in raporuna göre 2022'nin ikinci çeyreğinde TurkNet, 49.46 Mbps medyan indirme hızıyla Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısı ünvanını kazandı.

Türkiye'nin En Hızlı İnternet Sağlayıcısı Açıklandı

Listenin ikinci sırasında ise 39.80 Mbps indirme hızıyla Turksat Kablo Net, üçüncü sırada ise 35.30 Mbps ile Turkcell yer alıyor. Medyan indirme hızına göre en düşük hızı sunan internet sağlayıcısı Türk Telekom olarak açıklandı.

Ayrıca gecikme sürelerinde de Turknet 7ms ile birinciliği yakalarken, ikinci en düşük gecikme süresinde 9 ms ile Türk Telekom yer aldı.


Yazarın Diğer Yazıları

Neden Sıcak Havada Uyumakta Zorlanıyoruz? İşte Sıcakta Uyumanın Zararları! Önceki

Neden Sıcak Havada Uyumakta Zorlanıyoruz? İşte Sıcakta Uyumanın Zararları!

2010'lu Yılların Zaman ve Beğeni Testinden Geçen 12 Filmi Sonraki

2010'lu Yılların Zaman ve Beğeni Testinden Geçen 12 Filmi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.