2010'lu Yılların Zaman ve Beğeni Testinden Geçen 12 Filmi

2010'lu Yılların Zaman ve Beğeni Testinden Geçen 12 Filmi

Tekmoloji olarak Yeni Yıl nostaljisine girdik, biraz patlamış mısır aldık ve şimdi size izleyicilere göre 2010lu yılların en beğenilen filmlerinin bir derlemesini sunmak istiyoruz.

Birçoğumuz geçen yılın 12 ayını özetlemek ve tüm iyi ve kötü şeyleri hatırlamak ve bazı sonuçlara varmak veya yeni hedefler belirlemek için açıklanamayan bir istek duyarız. 2020 tüm on yılı bitirdi ve geriye dönüp en parlak anıları hatırlamak için başka bir nedenimiz var artık.

2010'lu Yılların Zaman ve Beğeni Testinden Geçen 12 Film


1
The Intouchables, 2011
Engelli milyoner Philippe, kendisine bakması için sabıka kaydı olan genç bir adam tutar. Hiç kimse bu eşleşmenin her iki adamın da hayatını sonsuza dek değiştirecek güçlü bir dostluğun başlangıcı olmasını beklemiyordu.
Belki de birçok insan, Philippe'in suça meyilli bir adamı işe almaktan neden korkmadığını merak etmiştir. Milyoner kendisi bir röportajında ​​bunu yanıtladı, “Bu durumdan korkmayacak kadar çılgın bir adama ihtiyacım vardı. Hiçbir şeyden korkmazdı.”
IMDb — 8.5

2
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II, 2011
Serinin son bölümünde Harry, Ron ve Hermione, Lord Voldemort'un Hortkuluklarını aramaya devam ediyor. Bu arada, büyülü dünyanın geri kalanı savaşta ve Hogwarts'ta son bir savaş başlamak üzere.
Başrolleri oynayan ve sette birlikte büyüyen genç oyuncular için filmdeki çalışmalarının sonu, hayatlarının önemli bir bölümünün final bölümü oldu. Oyuncuların sahne dekorlarının bazı unsurlarını hatıra olarak saklamalarına bile izin verildi. Böylece Emma Watson, karakterinin sihirli değneğini, zaman döndürücüyü ve pelerini aldı; Daniel Radcliffe, Harry Potter'ın 1. ve 7. bölümlerdeki gözlüklerini aldı
IMDb — 8.1

3
The Hobbit: An Unexpected Journey, 2012
Sıradan bir hobbit olan Bilbo Baggins, büyücü Gandalf'ın kurnazlığına yenik düşer ve kendisini baş döndürücü olayların içinde bulur. Cesur kahraman, 13 cüceyle birlikte, ejderha Smaug'dan cüce krallığına karşı savaşmak için doğuya doğru yola çıkar. Yolculuk sırasında, Bilbo'yu hayatının geri kalanında değiştirecek olan Gollum ile tanışır.
Frodo ve arkadaşlarının maceralarıyla ilgili ön bölümde ana rolü oynayan ve aynı anda Sherlock serisi üzerinde çalışan Martin Freeman'dı. Ve yönetmen Peter Jackson tüm çekim sürecini yeniden planlamamış olsaydı, Freeman yerine hobbit rolünde filme mükemmel uyan başka birini (örneğin Daniel Radcliffe gibi) görürdük.
IMDb — 7.8

4
12 Years a Slave, 2013
Ana karakter, Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzey kesiminin özgür koyu tenli sakini Solomon Northup, bazı dolandırıcılara güvenerek köleliğe düşüyor. Bir lordun zulmünün yerini bir başkasının iyiliği alacak ve hayatta kalma ve insan onurunun korunması için sürekli bir mücadele önümüzdeki 12 yıl boyunca devam edecek - Solomon, çilelerine son verebilecek biriyle tanışana kadar.
Vogue sinema eleştirmeni John Powers'a göre bu film, insanların kölelik sorununa dair en iyi anlatım.
IMDb — 8.1

5
Whiplash, 2014
Hayallerine ulaşmak için çabalayan bir insanın neler yapabileceğini ve daha iyi bir insan olma arzusunun nasıl bir saplantıya dönüşebileceğini gösteren bir öğretmen ve öğrencinin kesinlikle eşsiz hikayesi.
Kazandığı 3 Oscar'a rağmen, film 1990'dan bu yana en iyi, ancak en düşük hasılat yapan film olarak konuşulmayan bir statüye sahip - bunun nedeni yüksek bütçeli özel efektlere değil oyunculuğa odaklanması.
IMDb — 8.5

6
John Wick, 2014
John Wick emekli bir paralı askerdir. Onun için değerli olan tek şey, 1969 model bir Ford Mustang ve karısının ölmeden önce kendisine hediye ettiği bir köpek.
Bir gece Wick'in evi, bir suç patronunun oğlunun çetesi tarafından saldırıya uğrar. Bu baskından sonra John hem arabasını hem de köpeğini kaybeder ve intikam almaya söz verir...
John Wick rolü için Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Bruce Willis, Kurt Russell, Nicolas Cage, Kevin Costner, Johnny Depp ve Jason Statham gibi oyuncular düşünüldü. Ancak film, Keanu Reeves sayesinde ün kazandı. Başlangıçta, senaryonun farklı bir adı vardı - karakterin suçlularına karşı tutumunu ve duygularını mükemmel bir şekilde tanımlayan Scorn. Ancak Keanu Reeves, filmi karakterinin adıyla çağırmaya devam etti ve stüdyo sonunda onu tutmaya karar verdi.
IMDb — 7.4

7
A Man Called Ove, 2015
Eşi öldükten sonra tamamen yalnız kalan yaşlı Ove, yavaş yavaş etrafındaki dünyadan nefret etmeye başlar ve yaşama isteğini kaybeder. Bu zor zamanlarda, Ove'nin hayatına aniden yeni bir komşu girer. Zamanla, kendisi ve ailesi sayesinde yaşlı huysuz değişir ve yaşam sevgisini yeniden kazanır.
Film, İsveçli yazar Fredrik Backman'ın en çok satan kitabından uyarlanmıştır. Kitap 38 dile çevrildi.
IMDb — 7.7

8
Deadpool, 2016
Kanserden kurtulmayı uman eski bir özel kuvvetler ajanı, sahte bir deneyin kurbanı olur. Hızlı yenilenme yeteneğine sahip olan ve buna keskin mizah anlayışıyla katılan Deadpool (kendini böyle adlandırmaya başlar) hayatını mahveden kişiden intikam almaya çalışır.
Görünüşe göre Ryan Reynolds hepsinin ustası ve Deadpool'da sadece ana rolü oynamakla kalmadı, aynı zamanda yapımcı ve pazarlama departmanının başkanı olarak da görev yaptı.
IMDb — 8

9
Blade Runner 2049, 2017
İlk bölümdeki olaylardan 30 yıl sonra, Los Angeles'ta bir polis memuru olan yeni Blade Runner, 'K', toplumu kaosa sürükleyebilecek eski bir sırrı ortaya koyuyor.
150 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olan yaratıcılar, geleceğin kurgusal dünyasını tasvir ederken görsellerden ödün vermemişler. Ancak film gişede sadece 259.239.658USD dolar topladı. Orijinal filmi 1982'de yaratan yönetmen Ridley Scott, uzun sürenin (2 saat 44 dakika) düşük gişe rakamlarının nedenlerinden biri olabileceğine inanıyor. İlk film ikincisinden 47 dakika daha kısa.
IMDb — 8

10
Bohemian Rhapsody, 2018
Bu efsanevi rock grubu Queen ve solisti Freddie Mercury'nin hikayesi. Baş rolü oynayan aktör Rami Malek için asıl rahatsızlık, takma diş takması gerektiğiydi. Ancak çekimin sonunda onlara o kadar alıştı ki “onlar olmadan çıplak hissetti”. Ve filmden sonra onları altına kaplattı.
IMDb — 8

11
Joker, 2019
Zihinsel bir rahatsızlıktan muzdarip bir zavallı komedyen olan Arthur Fleck, çizgiyi aşar ve tüm Gotham City'yi korkutacak bir süper kötü adam olur.
Film, Joaquin Phoenix'e En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını getirdi. Bundan önce, oyuncu Marvel süper kahramanlarının rollerini iki kez reddetmişti: Avengers, 2012'de Doctor Strange ve Bruce Banner.
IMDb — 8.5

12
Zihinsel bir rahatsızlıktan muzdarip bir zavallı komedyen olan Arthur Fleck, çizgiyi aşar ve tüm Gotham City'yi korkutacak bir süper kötü adam olur. F
Ana karakter, tehlikeli uluslararası casusluk dünyasında dolaşıyor ve insanlığın hayatta kalması için savaşıyor. Misyonunu, gelecekten gelen gizemli bir kelime olan “tenet” yardımıyla gerçek zamanın dışında gerçekleştirir.
Christopher Nolan eşsiz bir insan. Hollywood tam anlamıyla yeniden yapımlarda boğulurken ve çizgi romanların ekran versiyonlarını yaratırken, Nolan inancından taviz vermiyor ve tartışmalı ama kesinlikle olağanüstü fikirlerini tanıtmaya devam ediyor. Kafa açan, karışık bilimkurgu olaylarını seviyorsanız, Nolan'ın hayranları ordusuna hoş geldiniz.
IMDb — 7.6

Yazarın Diğer Yazıları

Türkiye'nin En Hızlı İnternet Sağlayıcısı Açıklandı Önceki

Türkiye'nin En Hızlı İnternet Sağlayıcısı Açıklandı

Epic Games'te Bu Hafta İki Oyun Ücretsiz Sonraki

Epic Games'te Bu Hafta İki Oyun Ücretsiz

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.