WhatsApp'ın Çoklu Cihaz Desteğini Başlatmasına Çok Az Kaldı!


WhatsApp hakkında, uzun zamandır çoklu cihaz desteği alacağı söyleniyordu. WhatsApp, çoklu cihaz desteği sayesinde güvenlik açıklarına daha hızlı müdahale edebilecek. Özellik çok yakında kullanıcılarına sunulacağı belirtiliyor.

Son dönemde, WhatsApp uygulamasının alacağı yeni güncelleme hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Şirket son dönemde güvenlik üzerine yatırımlar yapmaktadır.

WhatsApp ekibi, yakında birçok kullanıcı tarafından sabırsızlıkla beklenen bir özelliği piyasaya sürecek. Tek bir hesapla birden fazla cihazdan eşzamanlı çalışma desteğinden bahsediyoruz.

WABetaInfo'ya göre, işlev zaten geliştirmenin son aşamasında ve çok yakında piyasaya sürülecek. Ve bir sonraki adım, WhatsApp ekibinin bir açık beta testi başlatmasıdır. Kaynak, özellikleri denemek isteyen herkesin Android ve iOS için WhatsApp'ın beta sürümlerini kullandıklarından emin olmalarını önerir.

<a href='/whatsapp/'>WhatsApp</a> Çoklu Cihaz Desteğini Başlatmasına Çok Az Kaldı!

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteğini Başlatmasına Çok Az Kaldı!

Şu anda işlev hakkında bildiğimiz şey, bir WhatsApp hesabının aynı anda dört cihazda çalışabileceğidir.

WhatsApp kullanıcıları, messenger'ın 2009'da piyasaya sürülmesinden bu yana gerçek çoklu cihaz desteğini hayal ettiler. WhatsApp'ın eşzamanlı çalışmasına sahip cihazlar arasında senkronizasyon sağlanmıyor. 

Şu anda, WhatsApp yalnızca bir cihazın bir hesaba bağlanmasına izin veriyor. WhatsApp'ın masaüstü sürümü bile yalnızca akıllı telefonda çalışan bir uygulama ile birlikte çalışabilir ve onu yansıtır.

WhatsApp, Büyük Güvenlik Açıklarını Giderdi  

Facebook sahibi olduğu WhatsApp, yakın bir zamanda kendinden kaynaklı altı günvenlik açığı duyurmuştu.

WhatsApp bu güvenlik açıklarının raporlarını, özel olarak hazırlanan bir güvenlik danışmanı web sitesinde yayınladı. Oluşturulan bu site, güvenlik güncellemelerinin tam bir listesini gösteren kaynak görevi görecek.

WhatsApp daha önce açıkladığı, altı güvenlik açığının beşini bir günde giderdiğini açıkladı.

WhatsApp, Büyük Güvenlik Açıklarını Giderdi

Son hatanın düzeltilmesi birkaç günden fazla sürdüğü belirtildi. Hatalardan bazıları verilerinize uzaktan erişime izin verirken, şirket, bilgisayar korsanlarının bu güvenlik açıklarından yararlanabileceğine dair hiçbir kanıt bulamadığını söyledi.

Yeni güvenlik açıklarının yaklaşık üçte biri, şirketin özel olarak geliştirilmiş Bug Bounty Programı kullanılarak keşfedildi ve geri kalanı, beklediğiniz gibi, rutin kod incelemesi ve otomatik sistemler kullanılarak keşfedildi.

Uygulama, dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcısı ile dünyadaki en popüler uygulamalardan biridir. Ayrıca WhatsApp 2020 itibari ile Türkiye'de 50 Milyon'dan fazla kullanıcı sayısı ile en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Uygulama aynı zamanda, platformdaki güvenlik açıklarını bulmaya ve bunlardan yararlanmaya çalışan bilgisayar korsanları için sabit bir hedeftir.

WhatsApp çoklu cihaz sistemi, güvenlik açıkları konusunda daha şeffaf olma çabalarının bir parçasıdır. Şirket, uygulama topluluğunun güvenlik açıklarını izlemek için tek bir yer istediğini söylüyor, çünkü WhatsApp, uygulamanın her yeni sürümü için sürüm notlarında güvenlik önerilerini her zaman detaylandıramıyor. 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yakında Geliyor

Sonraki

Samsung Galaxy Tab Active 3'ün Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.