Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yakında Geliyor

Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yakında Geliyor

Microsoft mühendisleri tarafından geliştirilen Windows 10 güncellemesinin ikinci versiyonu olan Ekim 2020 güncellemesi yakın zamanda kullanıcılara sunulacağı bildirildi. Bu güncelleme ile kullanıcıların karşılaştığı hatalar düzeltileceği açıklandı.

Microsoft, Windows 10 sürüm 20H2, Ekim 2020 Güncellemesi yayınlanmaya hazır olduğu açıklandı. Microsoft, Windows İşletim sistemi için hazırladığı yeni güncellemeyi, ilk olarak, test etmek amacı ile yayınlacağını bildirdi.

Windows Insider programının Sürüm Önizleme kanalında dağıtılan 19042.508 derlemesi biçimini alacağı açıklandı. Bu nedenle artık Microsoft işletim sisteminin bu yeni evrimini keşfetmek bizler için mümkün olacak.

Windows'un bu sürümü son sürüm olmasına rağmen test aşamasında farklı olgular ortaya çıkabilir. Bu yüzden Microsoft mühendisleri test aşamasında olan Windows 10 sürüm 20H2 en iyi noktaya getirmek için çalışmalarına devam edecektir.

Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yakında Geliyor

Microsoft Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Yayınlanmaya Hazır

Microsoft Windows 10 20H2 güncellemesi için, " Önizleme sürümü" yayınlandı. Windows Insider'ler için 19042.508 (KB4571756) olarak bir güncelleme adı alıyor. Derleme 19042.508'in son yapı olduğuna inanıyoruz ve normal servis ritmimizin bir parçası olarak Ekim 2020 Güncellemesinin genel deneyimini müşterilerin bilgisayarlarında iyileştirmeye devam edeceği belirtiliyor.

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi aşamalı olarak sunulacak. Bazılarının bilgisayarında otomatik olarak başlayacak güncelleme, bazı kullanıcılar için manuel indirmek şeklinde gerçekleşecek.

Microsoft bu güncellemeyi ilk olarak test edecek ve test için güncellemeyi alan bazı kullanıcıları denetlenerek hata ayıklaması gerçekleşecek. Şuan için kişi sayısı sınırlı durumdadır. Bunun ana nedeni, sistem içinde işlev bozukluğunu kontrol etmek ve hızlı bir şekilde düzeltme yazılımı geliştirmektir.

Microsoft Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Yayınlanmaya Hazır

Bu nedenle işletim sistemi herkes tarafından kullanılamaz. Bu bağlamda Microsoft şunları belirtir :

"Ekim 2020 Güncellemesinin ilk başta Windows Update'teki (arayan) deneyimimiz aracılığıyla Yayın Önizleme Kanalındaki Insider'lar tarafından kullanılabileceğini unutmayın." 

Bu, "Insider'ın Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme'ye gitmesi ve 20H2'yi indirip yüklemeyi seçmesi gerektiği anlamına gelir. Bir Insider, bilgisayarını Ekim 2020 yazılımı güncellediğinde, Windows Update aracılığıyla yeni servis güncellemelerini otomatik olarak almaya devam edecek (aylık güncelleme işlemi gibi)."

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi büyük bir sürüm değildir. Kasım 2020 Güncellemesi gibi, hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren bir tür Hizmet Paketi biçimini alır. İşletim sistemi ayrıca Beta kanalındaki PC'lere otomatik olarak dağıtılır.

Windows 10, Bir Milyar'dan Fazla Kullanıcısıyla 5 Yaşına Girdi

Windows 10, Bir Milyar'dan Fazla Kullanıcısıyla 5 Yaşına Girdi

29 Temmuz 2020'de Windows 10, 5. Yaşını kutladı. Microsoft'un işletim sistemi olan Windows 10, 2015 yılının ortalarında piyasaya sürülmüştür. Microsoft, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz Windows 10 yükseltme imkanı sunar.

2015 yılında piyasaya çıkan Windows 10 işletim sistemi ile şirket büyük bir atak yapacağını düşünüyordu. 2-3 yıl gibi kısa bir zamanda 1 milyar kullanıcıya ulaşabilecek belirtiyorlardı. Ancak hedefler tutmadı ve şirket 1 milyar hedefini 5. yılında ulaştığını açıkladı.

Bu durum Microsoft için durumun sanıldığı kadar iyi gitmediğinin göstergesidir. Şirket bu yüzden yeni aksiyonlar alacağını açıkladı ve ilk olarak yılda iki kere yaptığı güncelleme durumunu önümüzde ki yıldan itibaren, yılda bir kez gerçekleştirilecek büyük bir güncelleme döngüsüne sokacağını açıkladı.

Bu sayede Windows mühendislerinin önünde koca bir yıl olacak ve sadece bir güncellemeye odaklanacak olmaları onları kusursuza yakın bir noktaya getireceği düşünülüyor. Bu tür güncellemelerin daha kapsamlı bir şekilde test edileceği ve kurulumlarından kaynaklanan sorunların azalacağı umulmaktadır.


Yazarın Diğer Yazıları

Zor bir günün ardından sakinleşmenize yardımcı olacak 14 dinlendirici film Önceki

Zor bir günün ardından sakinleşmenize yardımcı olacak 14 dinlendirici film

WhatsApp'ın Çoklu Cihaz Desteğini Başlatmasına Çok Az Kaldı! Sonraki

WhatsApp'ın Çoklu Cihaz Desteğini Başlatmasına Çok Az Kaldı!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.