WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliğini Test Etmeye Başladı


WhatApp kullancıların güvenliğini düşündüğü için, çoklu cihaz modunun kullanımını engelleniyordu. Söylentiler doğruysa, WhatsApp Messenger uygulamasına gelecek güncelleme ile dört farklı cihazda aynı anda kullanılabilecek.

Facebook sahibi olduğu WhatsApp messenger uygulaması, kullanıcıları için yepyeni bir özellik tanıtacağı söyleniyor. WhatsApp Messenger ekibi, kullanıcıların yıllardır istediği özelliği test etmeye başladı. 

WhatsApp çoklu cihaz erişimi sayesinde, aynı anda birden fazla cihaza bağlantı kurabileceksiniz. Söylentiye göre, dört farklı cihaz için kullanım hakkı verilecek. Örneğin, uygulamayı aynı anda hem akıllı telefonda hemde tablette kullanabileceksiniz.

WhatsApp çoklu cihaz erişimini ve diğer birçok özelliği test etmeye başladı

WhatsApp, Çoklu Cihaz Erişimi İçin Çalışmalarını Hızlandırdı.

WhatsApp Messenger yeni özelliği WABetaInfo tarafından sızdırıldı. Kaynağa göre, WhatsApp hesabı aynı anda dört cihazdan kullanılabilir. Şu anda, işlev geliştirilme aşamasındadır ve yakında beta sürümü kullanıması için aktif olacaktır. Ancak, henüz kesin lansman tarihi açıklanmadı.

WhatsApp kullanıcıları, 2009'da Messenger'ın başlatılmasından bu yana birden fazla cihazla çalışmak için çoklu cihaz erişimini hayal ediyorlardı. WhatsApp'ın eşzamanlı çalışma durumu konusunda uzun zamandır bir atak yapmadı. 

WhatsApp şu anda hesabınıza yalnızca bir cihazdan bağlanmanıza izin veriyor. WhatsApp'ın masaüstü sürümü bile, sadece akıllı telefondaki çalışan uygulama ile birlikte aynı anda çalışabiliyor.

WhatsApp ekibi, çoklu cihaz erişimi dışında yeni iki özelliği de test etmeye başladığını açıkladı. Bu özellikler, gelişmiş arama özelliği sayesinde uygulama içinde tarihe göre arama yapabileceksiniz.

Ayrıca, Sohbet içindeki fotoğrafları yeniliğe veya boyuta göre sıralamaya ve işaretli olanlar dışında kaydedilmiş mesajları silme özelliği olacağı bildirildi.

Tüm bu özellikler henüz WhatsApp'ın genel beta sürümünde mevcut değildir özellik şuan test aşamasının bittiği ve çok yakında tüm kullanıcılara açık beta sürümü sunacağı söyleniyor.

WhatsApp rakiplerini zorlayacak hamleler yapmaktan çekinmiyor. Ama son zamanlarda WhatsApp Messenger üzerinde bazı güvenlik açıkları olduğu söyleniyor.

WhatsApp: Bu işlev nedeniyle numaranız Google'da görünebilir

<a href='/whatsapp/'>WhatsApp</a> <a href='/messenger/'>Messenger</a> Özelliğinde Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı.

WhatsApp messenger, güvenlik uzmanları tarafından kullanıcı verilerine karşı tutumu ve konuşmalarda şifreleme eksikliği nedeniyle tekrar tekrar eleştirildi. Son zamanlarda, siber güvenlik araştırmacısı Athul Jayaram tarafından yürütülen çalışma, davet yöntemi ile, QR kodu kullanarak sohbet oluşturma işlevinde yeni bir güvenlik açığı ortaya çıkardı.

Bu işlevi kullanmanın bir sonucu olarak, irtibat numarasının sızdırıldığı ortaya çıktı. Ve bazı durumlarda, mesaj metni bile karşı tarafa sızdırıldığı göründü. Araştırmacı, arama sonuçlarında 300 binden fazla cep telefonu kullanıcısını tespit edebildi.Ve bu sayı kesinlikle büyüyecek. 

Çünkü WhatsApp neler olduğunu biliyor ve bunu bir veri sızıntısı olarak görmüyor. Athul Jayaram'a göre, sızıntıyı önlemenin en iyi yolu WhatsApp hesabını silmek ve daha güvenli bir çözüm seçmektir. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Sony'nin PS5 için çıkardığı yepyeni aksesuarlar

Sonraki

Redmi Yeni Bir Akıllı Telefon İçin FCC Seltifikası Aldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.