Sony'nin PS5 için çıkardığı yepyeni aksesuarlar

Sony'nin PS5 için çıkardığı yepyeni aksesuarlar

Sony Playstation 5'e kamera, şarj yuvası, kulaklık ve uzaktan kumanda geliyor. İşte detayları.

Sony, PlayStation 5 konsolunun nasıl görüneceğini resmen açıkladı. Bunun yanı sıra şirket, yeni konsol için kablosuz kulaklık, kamera, uzaktan kumanda ve DualSense kollar için bir şarj yuvası da dahil olmak üzere bir dizi aksesuar duyurdu. Yeni aksesuarların detayları az olmasına rağmen, Sony ne beklemeniz gerektiğine dair biraz bilgi vermiş.

Sony HD Camera

1080p çift lens bulunan yeni HD Kamera muhtemelen eski PS4 kamera aksesuarının yerini alacak ve oyun oynarken oyuncuların oturma odalarından çekim yapmasına izin verecek - bu da amatör yayıncıların PS5 ile canlı akış gerçekleştirmesini kolaylaştıracak .

Pulse 3d kulaklık

Pulse 3D kablosuz kulaklık, PlayStation Gold kablosuz kulaklığın yerini alır ve Sony'nin PS5 için önemli bir özellik olarak sunduğu 3D ses desteği ve çift gürültü önleyici mikrofon sunar.

Sony Media Remote

Medya uzaktan kumandası, sıradan bir uzaktan kumandaya benzemekle birlikte, sesli komutlar için yerleşik bir mikrofona sahiptir. Uzaktan kumandanın altında dört adet işaretlenmemiş düğme vardır, ancak bunların ne için kullanıldığı net değildir.

DualSense şarj istasyonu

Son olarak, DualSense şarj istasyonu tam olarak görevini yerine getirir: aynı anda iki DualSense denetleyicisini şarj eder. İlginç bir şekilde, şarj istasyonu, şarj etmek için kontrolörün üst kısmında bulunan normal USB-C bağlantı noktasını kullanıyor gibi görünmüyor, bunun yerine alt kısımdaki ayrı bir aksesuar platformu üzerinden bağlanıyor. Ve elbette, tasarım, kolların ve konsolun siyah-beyaz renk şemasına uyuyor.

Yeni aksesuarlar (veya konsolun kendisi) için henüz herhangi bir fiyat açıklanmadı, ancak muhtemelen bu yaz sezonunda PlayStation 5'in yanında veya ayrı ayrı satışa sunulacaklar.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Playstation 5 için öne çıkan oyunlar Önceki

Playstation 5 için öne çıkan oyunlar

WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliğini Test Etmeye Başladı Sonraki

WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliğini Test Etmeye Başladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.