WhatsApp; Eski iPhone Cihazlarda Kullanılamayacak!

WhatsApp; Eski iPhone Cihazlarda Kullanılamayacak!

Teknoloji devi Meta, iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone'lar için WhatsApp desteğini sonlandıracağını açıkladı.

WhatsApp her yıl belirli Android akıllı telefonlar ve iPhone'lar için desteği sona erdiriyor. Her yıl gerçekleşen bu süreç bu yılda da devam ediyor.

WhatsApp'ın ana şirketi Meta, iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone'lar için WhatsApp desteğini sonlandırdığını açıkladı.

Bu gelişme iPhone kullanıcılarını için olumsuz gibi görünebilir. Ancak şirket kullanıcılarının korkmamasını söylüyor.

Bunun başlıca nedeni, iOS 10 ve iOS 11'in eski yazılım sürümleri olması ve en yeni iPhone modellerinin çoğunun en yeni işletim sisteminde çalışıyor olmasıdır. 

Şu anda, iPhone 6 serisinden en yeni iPhone 13'e kadar en yeni iPhone modellerinin çoğu iOS 15 işletim sisteminde çalışıyor.

WhatsApp; Eski iPhone Cihazlarda Kullanılamayacak!

WhatsApp; Eski iPhone Cihazlarda Kullanılamayacak!

Önümüzdeki ayın başlarında yapılacak olan WWDC 2022 (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde Apple'ın iOS 16 olarak adlandırılan yeni nesil iOS sürümünü duyurması bekleniyor.

Bu yıl WhatsApp desteği sadece eski iOS 10 veya iOS 11 yazılımları üzerinde çalışan iPhone 5 ve iPhone 5c için sona erecek. 

Çoğu insan en yeni iPhone modellerinden herhangi birini kullandığından ve 2013'te piyasaya sürülen iPhone 5 serisinin modası geçmiş olmasından dolayı bu durum çok fazla kullanıcıyı etkilemeyecektir.

Ancak yine de tüm iPhone kullanıcılarının iOS 10 veya iOS 11 yazılım sürümüyle çalışan telefonlarını yükseltmeleri zorunludur. 

WhatsApp; Eski iPhone Cihazlarda Kullanılamayacak!

Akıllı telefonu güncellemek için, kullanıcılar Ayarlar menüsü > Hakkında > Yazılım güncellemesine gidebilir ve mevcut en son yazılımı yükleyebilir. 

Akıllı telefonu güncellerken, kullanıcılar cihazda depolanan verilerini yedeklemeyi veya basitçe iCloud'a aktarmayı sağlamalıdır. 

Ek olarak, iOS güncellemeleri genellikle ağır olduğundan, yükleme sırasında mobil verilere güvenmek yerine iPhone'u sabit bir WiFi ağına bağlamalısınız.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy M13 Sürpriz Bir Lansman ile Tanıtıldı Önceki

Samsung Galaxy M13 Sürpriz Bir Lansman ile Tanıtıldı

Yeteneklerine Rağmen Hiç Önemli Rolleri Olmayan 13 Oyuncu Sonraki

Yeteneklerine Rağmen Hiç Önemli Rolleri Olmayan 13 Oyuncu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.