WhatsApp Geliştirme Ekibi, Messenger'da Ödeme Yapmayı Kolaylaştıracak!

WhatsApp Geliştirme Ekibi, Messenger'da Ödeme Yapmayı Kolaylaştıracak!

WhatsApp uygulama geliştirme ekibi, Messenger özelliği üzerinden ödeme yapma işlemini kolaylaştıracak yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Özellik şu an beta sürümünde ve sınırlı kullanıcı için aktif durumda, ancak özellik aktif olması durumunda para gönderme işlemi bir tuş ile gerçekleşecek.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın geliştirici ekibi, WhatsApp Pay ödeme sistemi üzerinden para göndermeyi kolaylaştıracak yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

Bunun için programa hızlı bir şekilde para transferi yapmanızı sağlayan yeni bir buton eklendi. Şu anda yenilik, uygulamanın beta sürümünde mevcuttur. Para göndermek için WhatsApp kullanıcılarının sohbet sayfasına gitmeleri ve uygun seçeneği seçmeleri gerekiyor. 

WhatsApp ödeme işlemi ana sohbet penceresinde ek bir düğmenin varlığı ile gerçekleşecek. Bu yenilik kullanıcıların hızlı bir şekilde ödeme göndermesini kolaylaştıracak ve kullanıcıların ek menüler açmasına ve istenen işlevi aramasına gerek kalmadan işlemlerini yapmasını sağlayacaktır.

WhatsApp Geliştirme Ekibi, Messenger'da Ödeme Yapmayı Kolaylaştıracak!

WhatsApp Geliştirme Ekibi, Messenger'da Ödeme Yapmayı Kolaylaştıracak!

Raporlara göre, WhatsApp 2.21.17'nin beta sürümünde hızlı ödeme yapma butonu ortaya çıktı. Kaynak, habercinin iOS sürümünde, uygulamanın bir sonraki beta sürümlerinden birinin yayınlanmasıyla birlikte bu işlevin de görüneceğini belirtiyor.

WhatsApp Pay hizmetinin kendisi, Birleşik Ödemeler Arayüzü platformunda oluşturulmuştur. Bu aynı zamanda, Google Pay ve Flipkart PhonePe dahil diğer benzer hizmetlerin temelidir. Hizmet, iki banka hesabı arasında ücretsiz ve hızlı para gönderip almak için uygundur.

WhatsApp Pay ile hızlı ödeme yapma butonu, şuan için sadece beta sürümünde olduğu ve sınırlı kullanıcıya açık olduğu bildirildi. Uygulama ilk başlarda bazı ülkelerde var olacak. Ancak ilerleyen yıllarda birçok ülke için aktif hale gelmiş olacaktır.

WhatsApp Geliştirme Ekibi, Messenger'da Ödeme Yapmayı Kolaylaştıracak!

İPad Kullanıcıları İçin WhatsApp Uygulaması Güncelleniyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta kullanılan uçtan uca şifrelemenin özelliklerinden biri, kullanıcı kimlik doğrulaması için birincil cihaz olarak bir akıllı telefona bağlı olması gerekmektedir.

Bu nedenle, geliştiriciler hiçbir zaman doğrudan iPad için bir WhatsApp istemcisi yayınlamadı. Ancak bu durum İPad kullanıcıları için değişicek gibi duruyor. Bu yılın temmuz ayında, WhatsApp geliştiricilerinin mesajlaşma hizmetinde yeni nesil şifreleme desteği planladıkları biliniyordu. 

Görünüşe göre bu proje, WhatsApp ve İPad'in tam bir uyum içinde çalışmasını sağlayacak. Kaynağa göre, yaklaşmakta olan beta sürümlerinden birinde ilk kez, WhatsApp'ta oturum açmak için bir tablet bilgisayar kullanma yeteneğinin uygulandığını söylüyor. 


Yazarın Diğer Yazıları

Play Store'de Uygulama Derecelendirme Artık Ülkeye ve Cihaza Bağlı Olacak! Önceki

Play Store'de Uygulama Derecelendirme Artık Ülkeye ve Cihaza Bağlı Olacak!

Lilly Wachowski, Matrix 4 İçin Neden Geri Dönmediğini Açıkladı Sonraki

Lilly Wachowski, Matrix 4 İçin Neden Geri Dönmediğini Açıkladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.