WhatsApp Gizlilik Politikası İsteğe Bağlı Bir Şekilde Olacak!

WhatsApp Gizlilik Politikası İsteğe Bağlı Bir Şekilde Olacak!

WhatsApp Gizlilik Politikasını, isteğe bağlı olarak güncelleyeceğini ve kullanıcıların bunu reddetmeleri durumunda hesaplarının kısıtlanmayacağı bildirildi. Gelen hep birlikte detayları inceleyelim!

WhatsApp gizlilik politikası, son dönemde gündem olan en önemli konulardan biri haline geldi. Büyük bir tepkiyle karşı karşıya kalan şirket, tartışmalı gizlilik politikasının son tarihlerini uzatmak zorunda kalmıştı. 

Bununla birlikte, WhatsApp'ın yeni değişiklikleri kullanıcılara düzgün bir şekilde aktaramaması, kullanıcılar arasında yaygın bir kafa karışıklığına neden oldu ve şirketi herkesin yeni değişikliği kabul etmesini gerektiren son tarihi ertelemeye zorladı.

Şirket daha sonra, son tarihi 15 Mayıs'a erteledi ve bu tarihe kadar yeni politikayı kabul etmeyen kullanıcıların, WhatsApp işlevlerinin zaman içinde yavaş yavaş sınırlandığını görmeye başlayacaklarını açıkladı.

Ancak tepkiler devam ederken, WhatsApp bu değişikliği revize etmek zorunda kaldı. Şirket daha sonra hesapları silmemeye veya sınırlamamaya karar verdiğini doğruladı. Şimdi gelen bilgilere göre, Facebook'un sahip olduğu şirketin yeni hizmet şartlarını isteğe bağlı hale getirebileceğini gösteriyor.

WhatsApp Gizlilik Politikası, İsteğe Bağlı Bir Şekilde Olacak!

WhatsApp Gizlilik Politikası İsteğe Bağlı Bir Şekilde Olacak!

WABetaInfo raporuna göre, WhatsApp gizlilik politikası yakında yine kullanıcılar için bir pop-up banner olarak görünecek. Bu ortaya çıktığında, kullanıcılar artık politikayı resmi olarak kabul etmemek için reddet'e dokunabilir. 

Rapor, bunu yapmanın WhatsApp profillerinin işlevselliğini azaltmayacağını ve bu nedenle kullanıcılara politikaya gerçek bir başvuru yapmayacağını iddia ediyor. 

Bununla birlikte WhatsApp hesapları, yalnızca onu reddeden bir kullanıcı hizmeti yalnızca kişisel kullanıcılarla konuşmak için kullanırsa işlevsel kalacaktır. Kullanıcı, WhatsApp aracılığıyla herhangi bir işletmeyle konuşmaya karar verirlerse, politikayı tekrar kabul etmesi istenecek.

Tartışmalı WhatsApp gizlilik politikası, şirketin WhatsApp'tan para kazanmak ve onu işletmeler için kazançlı bir aracı platform olarak tanıtmak için büyük ölçüde şirketin küresel manevrası olarak görülen, kullanıcı meta veri toplama ve tanımlayıcıları işletmelerle paylaşma konusunda olduğu bildirildi.

WhatsApp Gizlilik Politikası, İsteğe Bağlı Bir Şekilde Olacak!

Dünya çapındaki kişisel gizliliği savunan ve bu tarz platformların kullanıcılar için güvenli olmasını savunan gruplar, bu durumun WhatsApp kullanıcıları için, önemli ölçüde kişisel verileri ihlal eden bir hareket olarak nitelendirdiği açıkladı.

WhatsApp politika endişelerine yanıt olarak, uçtan uca şifreleme özelliğini kullanarak birden fazla kampanya yürüttü. Ancak şirketin açıklamalarına bakarsak yenilgiyi çoktan kabul etmiş ve geri adım atmış gibi görünüyor.

WhatsApp nihayet, kullanıcıların güncellenmiş gizlilik politikasını reddetmelerine izin verecek bir sistem üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Yakında resmi açıklamanın gündeme geleceği söyleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy M52 5G'nin 8GB RAM Kapasiteli Versiyonu Sızdırıldı Önceki

Samsung Galaxy M52 5G'nin 8GB RAM Kapasiteli Versiyonu Sızdırıldı

Çift Monitör Kurulumunuzu Geliştirmenin 6 Yolu Sonraki

Çift Monitör Kurulumunuzu Geliştirmenin 6 Yolu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.