WhatsApp'ın İki Yeni Özellik Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

WhatsApp'ın İki Yeni Özellik Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

WhatsApp, bir mesajın birden çok iletilmesini kısıtlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Ek olarak, mesajlaşma platformu bilinmeyen numaralara mesaj göndermeyi kolaylaştıracak.

WhatsApp yakında iki özellik için destek getireceği açıkladı. İlki yönlendirilen mesajlarla ilgili olurken, diğeri bilinmeyen numaralarla mesajlaşma ile ilgili bir destek olacak.

Meta'ya ait mesajlaşma platformu, mesajların kaç kez iletilebileceğini kısıtlayacak. Yakında Android ve iOS kullanıcıları bir mesajı birden fazla mesaj grubuna iletemeyecek.

Hem iOS hem de Android'en WhatsApp beta sürümünde fark edilen bu özellik, kullanıcılar birden fazla grup sohbetinde bir mesaj iletmeye çalıştığında da bir sorumluluk reddi gösterecek.

Yönlendirilen mesaj kısıtlama özelliği, Android sürüm 2.22.7.2 için WhatsApp beta'da ve iOS sürüm 22.7.0.76 için WhatsApp beta'da tespit edildi. 

Ayrıca, bir mesajın “İletildi” olarak işaretlendiğinde, artık başka bir grup sohbetine gönderilemeyecek.

WhatsApp'ın İki Yeni Özellik Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

WhatsApp'ın İki Yeni Özellik Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

Bir kullanıcı önceden iletilmiş bir mesajı başka bir gruba iletmeye çalışırsa, "İletilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir" yazan bir sorumluluk reddi beyanı görecek.

Gelen bilgiye göre, bu özellik bazı Android beta test kullanıcılarına ve iOS beta test kullanıcılarına zaten sunuldu ve yakında daha fazla kişiye sunulacak.

WhatsApp geçmişte, mesajlar yoluyla yanlış bilgilerin yayılması nedeniyle biraz sorun yaşadı. 2018'de WhatsApp, bir kullanıcının bir mesajı iletebileceği kişi sayısını beş ile sınırladı. 

Bu durum, ilk olarak Asya'da kullanıma sunuldu ve ardından Ocak 2019'da küresel olarak tüm Dünyada yaygınlaştı. Ek olarak WhatsApp, kullanıcıların kişileri telefonunuzda kayıtlı olmayan kişilere mesaj atmasını da kolaylaştırıyor. 

Android 2.22.8.11 sürümü için WhatsApp beta, kullanıcıların kaydedilmemiş numaralara mesaj göndermesine olanak tanıyan yeni bir özelliği destekler.

WhatsApp'ın İki Yeni Özellik Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

Bir kullanıcı, bir sohbette gönderilen kaydedilmemiş bir numaraya dokunduğunda, o kullanıcı da bir WhatsApp kullanıcısıysa, kullanıcının bu numaraya bir mesaj göndermesine izin verecek bir uygulama içi menü açar.

Uygulama içi menü ayrıca kullanıcıların kaydedilmemiş bu numaraları aramasına ve ardından bu numarayı kişi listelerine kaydetme seçeneği sunacaktır. 

Şu anda, bir WhatsApp sohbetinde bilinmeyen bir numaraya dokunursanız, bu telefonun çevirici uygulamasını açar ve yalnızca onu kaydetme veya normal bir arama yapma seçeneğine sahip olursunuz.


Yazarın Diğer Yazıları

Tom Clancy's Rainbow Six Mobile Duyuruldu Önceki

Tom Clancy's Rainbow Six Mobile Duyuruldu

Windows Uygulamalarının Başlangıçta Başlatılması Nasıl Durdurulur? Sonraki

Windows Uygulamalarının Başlangıçta Başlatılması Nasıl Durdurulur?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.