WhatsApp, iOS İçin iMessage Benzeri Tepkiler Özelliği Geliştiriyor

WhatsApp, iOS İçin iMessage Benzeri Tepkiler Özelliği Geliştiriyor

WhatsApp'ın bir süredir mesaj tepkileri özelliği üzerinde çalışmaktaydı. Şirket ilk olarak, iOS kullanıcılarına getireceği iMessege benzeri tepkiler özelliğini, ilerleyen zamanda diğer kullanıcılar içinde aktif yapacak.

WhatsApp uzun zamandır güven konusunda sorun yaşıyordu. Firma bu güven duygusunu yeni güncellemeler getirerek unuturmak istiyor.

WhatsApp'ın uzun süredir iMessage benzeri tepkiler özelliği üzerinde çalıştığı söyleniyor. 

Ancak en son güncelleme, özelliğin yakında halka açık bir lansman için ayarlanabileceğini ortaya koyuyor. Mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalıştığı Tepkiler özelliği, kullanıcıların mesajlara bir emoji ile tepki vermesini sağlar. 

Bu özellik şuan için Facebook ve iMessage üzerinde zaten mevcuttur. Sızıntıya göre, WhatsApp gelecekteki bir güncellemede mesajlara tepki verme olasılığı üzerinde çalışıyor. 

Tepkiler bir mesajın altında mevcut olacak, bunlardan birine dokunabilir ve mesajlara hızlı bir şekilde tepki verebilirsiniz. Rapor ayrıca, kullanıcıların mesajlara kimlerin tepki verdiğini görmeleri için ayrı bir bilgi sekmesi dahil edeceği söyleniyor. 

WhatsApp, iOS İçin iMessage Benzeri Tepkiler Özelliği Geliştiriyor

WhatsApp, iOS İçin iMessage Benzeri Tepkiler Özelliği Geliştiriyor

Bu özellik, bireysel sohbetlerin yanı sıra grup sohbetleri için de kullanılabilir hale getirilecek. Özellik şu anda geliştirilmektedir ve bu nedenle en son beta güncellemesinde mevcut değildir.

Gelen açıklamaya göre, kullanıcıların ayrı bir sekmede belirli bir emoji kullanarak mesajlara tepki verebileceğini söyledi. 

Kullanıcılar bir mesaj için sadece bir tepki kullanabilir ve tepkiler 6 emoji ile sınırlıdır. "Özellik, iOS için WhatsApp beta'nın geliştirilmesi sırasında fark edildi, ancak WhatsApp aynı özelliği Android için WhatsApp beta sürümüne de getirmek için çalışıyor. Mesaj tepkileri geliştirme aşamasında ve bilinen bir çıkış tarihi yok, ne yazık ki, " gelen rapor bu şekildedir.

Mesajlara tepki verme özelliği, WhatsApp dışında, Meta şirketine ait tüm uygulamalarda aktif olan bir özelliktir. 

WhatsApp, iOS İçin iMessage Benzeri Tepkiler Özelliği Geliştiriyor

Bu özelliğin ilk tarihçesi, kullanıcıların Facebook gönderisinin altında sağlanan emojileri kullanarak resimlere ve gönderilere tepki verebildikleri Facebook'a tanıtıldı. 

Bu özellik daha sonra Messenger ve Instagram'a genişletildi. Kullanıcılar, sağlanan emoji setini kullanarak Messenger'ın yanı sıra Instagram'da alınan mesajlara tepki verme seçeneğine sahiptir. 

Bazen birine söyleyecek bir şeyiniz olmaz ve bu tür senaryolarda, kişiye mesaj hakkında ne hissettiğinizi bildirmek için her zaman çeşitli duyguları ifade eden emojileri kullanabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Daha İyi Akıllı Telefon Fotoğrafları için 10 Kolay İpucu ve Püf Noktası Önceki

Daha İyi Akıllı Telefon Fotoğrafları için 10 Kolay İpucu ve Püf Noktası

Dying Light 2 Çıkış Fragmanı Paylaşıldı Sonraki

Dying Light 2 Çıkış Fragmanı Paylaşıldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.