Whatsapp, Kripto Para Trasfer Dönemini ABD'de Başlatıyor

Whatsapp, Kripto Para Trasfer Dönemini ABD'de Başlatıyor

Whatsapp'a Kripto para transferi geliyor

Meta Platforms Inc'in sahibi olduğu mesajlaşma sistemi WhatsApp uygulama aracılığı ile kullanıcıların kripto para transferi yapmaya başlayacakları açıklandı.


Whatsapp,  kendi aracılığı ile kripto para transferi yapabilmek adına Novi şirketiyle anlaştı. Bu sayede kullanıcılar birbirlerine mesaj atar gibi çok kolay bir şekilde kripto para transferi yapabilecek.


Dijital cüzdan Novi ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para olan Pax Dollars (USDP) kullanılarak para transferi yapılmasına olanak tanıyor.
Novi Başkanı Stephane Kasriel paylaştığı iletide, altı hafta önce başlatılan pilot programın ilk aşamada ABD ile sınırlı olacağını ve belirli sayıda kişiye açık şekilde yürütüleceğini söyledi.


Novi'nin Whatsapp'ta mesaj atmak kadar kolay kullanılacağını söyleyen Kasriel bu durumun özellikle altını çizdi.

Whatsapp'a Kripto Transferi Geliyor
İşlemlerin oldukça güvenli,komisyonsuz ve gerçek zamanlı ödeme olacağını da belirten Kasriel, bu hizmeti ilk olarak ABD'de kullanacaklarını zamanla diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağını açıkladı.

PARA NASIL GÖNDERİLECEK?
Para gönderme seçeneğine  Android işletim sistemi kullanılan telefonlarda Whatsapp'ta ‘'ataç'' simgesine, IOS'ta ise ‘'+'' simgesi aracılığı ile erişim sağlanacak Ardından açılan menüde ‘'ödeme'' seçeneğine tıklayarak kolaylıkla transfer işlemi gerçekleştirilebilecek.


Yazarın Diğer Yazıları

Game Pass'e Aralık Ayının İkinci Yarısında Eklenecek Oyunlar Önceki

Game Pass'e Aralık Ayının İkinci Yarısında Eklenecek Oyunlar

Google'ın Aşısız Çalışanları Kovmakla Tehdit Ettiği İddia Edildi Sonraki

Google'ın Aşısız Çalışanları Kovmakla Tehdit Ettiği İddia Edildi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.