WhatsApp, Medya Paylaşımı İçin Yeni Bir Özelliği Test Ediyor


WhatsApp gizlilik politikası nedeniyle eleştirilirken, medya paylaşım konusunda arayüzü iyileştirmek için yeni bir çalışmaya başlattı.

WhatsApp, 25 Şubat Perşembe günü Beta programına kayıtlı kullanıcılar için yeni bir güncelleme yayınlamaya başladı. Bu güncellemenin Android 2.21.5.4'ün test sürümü olduğu açıklandı ve sadece beta kullanıcılarının bazılarına göndereceği bildirildi. Bu güncellemenin ana amacı, medya paylaşım menüsü için yeni bir düzen oluşturmaktır.

WhatsApp, bu sürümden itibaren fotoğraflar, videolar ve GIF'ler gibi medya dosyalarını göndermek için ekranın düzeninde küçük bir değişikliği test etmeye başlayacak. Yenilik henüz WhatsApp kullanıcılarına açıklanmadı, ancak uygulamanın en son sürümünde yenilik görüldü. 

WhatsApp, Medya Paylaşımı İçin Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

WhatsApp, Medya Paylaşımı İçin Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

Soldaki eski sürümü ve sağdaki mevcut sürümü gösteren yukarıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, metin girme alanı artık oval bir mesaj balonudur. 

Ek olarak, daha fazla medya dosyası ekleme simgesi artık bu "balonun" içinde yer almaktadır. Dosyayı ve mesajı gönderme sembolü de biraz değişti. Metin girişi simgesi için yeni bir hizalamaya ek olarak boyutu biraz küçültüldü. Sol alt köşeden altbilginin sağ ucuna taşındı.

Bu yeni özellik henüz halka açık değil, ancak WABeta Bilgi ekibi mesajlaşma kaynak koduna dayalı olarak değişikliğe zaten erişmeyi başardı. Uygulamanız 2.21.5.4 sürümünde olsa bile, bunu şimdilik göremeyeceğinizi belirtmek gerekir. WhatsApp Ekibinin beta testlerinin bitmesi doğrultusunda yeni özellik kullanıcılara ulaşmaya başlayacaktır.

Şimdiye kadar, WhatsApp'ın bu değişikliği ne zaman uygulayacağına dair hiçbir bilgi yok. Geliştirme ekibi her zaman nihai uygulamaya asla ulaşamayacak yeni özellikler deniyor. 

Son zamanlarda uygulamanın video dosyalarını bir sohbete gönderilmeden önce susturma seçeneğini de test etmeye başladığını belirtmekte fayda var. Ayrıca, uygulamanın iOS sürümü yeni bir çıkış seçeneğini test ediyor.

WhatsApp, Medya Paylaşımı İçin Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

WhatsApp, Yeni Politikaları Kabul Etmeyen Kullanıcıların Sınırlayacak!

WhatsApp, Facebook'un güçlü politika değişiklikleri için yaptığı son baskı nedeniyle yoğun bir tartışmanın ortasında kalmaktadır. Şirket'in bu politikayı askıya alması ve iptal etmesi beklenirken, yeni bir açıklama ile gizlilik politikaları değiştirmeye kararlı olduğunu söyledi. 

Yakın tarihli bir rapora göre WhatsApp messenger, uygulamanın yeni şartlarını kabul etmeyi reddeden kullanıcılar için mesajları geciktirebilir veya sınırlayabilir. Aslında, bir kullanıcının yeni mesajları okumasını bile engelleyebilir. Bu, kullanıcıların topluluğunda birçoğunun diğer platformlara taşınması neden olmaktadır.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Oppo Find X3, 11 Mart'ta Çin'de Piyasaya Sürülecek!

Sonraki

Huawei, Yasağı Hafifletmek İçin ABD İle Pazarlık Yapmak İstiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.