WhatsApp; Zorunlu Güncelleme İçin “Uyarı Mesajı” Gönderecek!


WhatsApp tekrardan, gizlilik politikalarını güncelleyeceğini ve sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılarına, nasıl bir yaptırım uygulayacağını açıklayan “Uyarı Mesajı” gönderecek.

WhatsApp daha önce gizlilik politikalarını değiştireceğini söylemesi üzerine birçok kişi ve devlet'ten tepki ile karşılaşmıştı. Şirket bu durum karşısında, gizlilik politikasını ertelemek zorunda kaldı. Ancak Facebook son aldığı kararlı ile gizlilik politikalarını tekrardan hayata geçireceğini açıklarken, yeni hizmet kurallarını ve kullanıcı verilerini işleme politikasını 15 Mayıs'a kadar kabul etmeyen kullanıcılara ne olacağını açıkladı.

Yeni şartları 15 Mayıs'tan sonra iptal ederseniz, birkaç hafta boyunca aramaları ve bildirimleri almaya devam edebilirsiniz, ancak uygulamadaki mesajları okuyamaz veya gönderemezsiniz.

Bundan sonra ne olacağı henüz belli değil; ancak WhatsApp'ın 120 gündür etkin olmayan hesapları silmek için yeni bir politikası var. Bu kural, kullanıcıları yeni gereksinimleri kabul etmeyen hesaplar için geçerli olabilir.

WhatsApp; Zorunlu Güncelleme İçin “Uyarı Mesajı” Gönderecek!

WhatsApp; Zorunlu Güncelleme İçin “Uyarı Mesajı” Gönderecek!

WhatsApp, yıllardır Facebook ile meta verileri paylaşıyor. Mesajlaşma uygulamasının yeni göndereceği tek bilgi, Facebook'un çeşitli hizmetlerinde sizin için reklamları daha iyi hedeflemesine yardımcı olacak ödeme ve işlem verileridir.

Ocak ayında WhatsApp, kullanıcıların yeni kuralları kabul etmesini gerektireceğini duyurduktan sonra güçlü bir tepkiye yol açtı. Kullanıcılar Telegram dahil diğer hizmetlere geçmeye başladı. Başlangıçta, değişikliklerin 8 Şubat'ta yürürlüğe girmesi gerekiyordu; ancak daha sonra yeni kuralların kabulü için son tarih 15 Mayıs'a ertelendi.

Bu durum karşısında birçok kullanıcı alternatif mesajlaşma uygulamalarına kaymaya başladı. En dikkat çekenlerden biri de Telegram olarak ön plana çıktı.

Telegram, Artık WhatsApp Ve Diğer Mesajlaşma Uygulamalarındaki Geçmişini Aktarmayı Sağlıyor

Telegram ekibi son dönemde, WhatsApp'tan doğan boşluğu doldurmak için elinden geleni yapıyor. Şirket daha önce, Android ve iOS için Telegram 7.4'ün resmi sürümü sundu.

Telegram ekibi, 7.4 güncellemesinin bir parçası olarak Android ve iPhone İOS kullanıcıları için mesajları geçmişini otomatik olarak içe aktarma özelliği kullanıcıların hizmetine sundu.

Telegram daha sonra WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi aktif kullanılan uygulamalarda mevcut olan mesajları, fotoğrafları, videoları, belgeleri direk olarak Telegram'a aktaracak sistemi kullanılmaya başlandı.

Telegram, Artık <a href='/whatsapp/'>WhatsApp</a> Ve Diğer Mesajlaşma Uygulamalarındaki Geçmişini Aktarmayı Sağlıyor

Telegram Sohbet Geçmisi Aktarmak İçin Yapılması Gerekenler

İOS cihazlarında, WhatsApp uygulamasından bir kişi veya grup hakkında bilgi içeren bir sayfa açın, "Sohbeti dışa aktar" ı tıklayın ve "Paylaş" menüsünden Telegram'ı seçin.

Android cihazlarda, WhatsApp sohbetinin içinde, “üç nokta simgesi> Diğer> Sohbeti Dışa Aktar'ı tıklamanız, ardından Paylaş menüsünden Telegram'ı seçmeniz gerekir.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

2021 Yılı İçerisinde Piyasada Yer Alacak Huawei Cihazlar!

Sonraki

Çocuğunuzun iPhone'unu Nasıl Güven Altına Alırsınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.