Windows'ta En Can Sıkıcı Sorunların Basit Çözümleri

Windows'ta En Can Sıkıcı Sorunların Basit Çözümleri

Windows 10 ve Windows 11 harika işletim sistemleridir, ancak her ikisinin de sorunları vardır. Microsoft'un işletim sistemlerindeki rahatsız edici tuhaflıklardan bazılarını nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10, muhtemelen Microsoft'un bugüne kadarki saygın işletim sisteminin en iyi sürümüdür. Ve Windows 11 birçoğunu geliştiriyor. Son raddesine kadar. Şimdiye kadar hiçbir şirket tamamen mükemmel bir işletim sistemi üretmedi ve bu son 40+ yılda Redmond için iki katına çıktı.

Neyse ki, Windows'un her iki sürümündeki birçok sorun kolayca düzeltilir. İşte atabileceğiniz adımlar.

Otomatik Yeniden Başlatmayı Durdur

Otomatik Yeniden Başlatmayı Durdur

Windows güncellemeleri düzenlidir ve görünüşte hiç bitmez ve hemen hemen kullanıcının kontrolü dışındadır (güncellemeleri tamamen kapatmazsanız, bu kötü bir fikirdir). Daha da kötüsü: Güncellemeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmazsanız, Windows sonunda sizin için yeniden başlatmayı üstlenir. Bu, açık uygulamalarda veri kaybetmenin yaygın bir nedenidir.

Güncellemeler ve yeniden başlatmalar için bir zaman planlamanıza olanak tanıyan Etkin Saatler adlı özellikten yararlanın. Windows 10'da, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update > Etkin saatleri değiştir'e gidin. Kendi zaman diliminizi seçmek için Değiştir'i tıklayın ve bir başlangıç ve bitiş zamanı seçin. Veya etkinliğe göre bu cihaz için etkin saatleri otomatik olarak ayarla seçeneğini etkinleştirin.

Windows 11'de Ayarlar > Windows Update > Gelişmiş Seçenekler > Etkin Saatler'e gidin, ardından bunları manuel olarak ayarlayın veya kullanımınızı izleyen Otomatik seçeneğini seçin.

Yapışkan Tuşları Önleyin

Yapışkan Tuşları Önleyin

Windows'ta Shift tuşuna arka arkaya beş kez basarsanız, aynı anda yerine bir tuşa bastığınız klavye kısayollarına izin veren bir Windows özelliği olan Yapışkan Tuşları etkinleştirirsiniz (yani Shift, Ctrl, Alt veya Windows tuşlarını içeren herhangi bir kombinasyonla çalışır).

Bilmeden etkinleştirirseniz - örneğin, bir iletişim kutusunda düşünmeden "evet"e basarak - ciddi şekilde can sıkıcı olabilir. Olmasını engellemek için bu iletişim kutusunu açmak için Shift'e beş kez hızlıca basarak (veya Windows 10'da Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Klavye'ye gidin) ve Kısayol tuşunun Yapışkan Tuşları başlatmasına izin ver'in yanındaki kutunun işaretini kaldırın veya Yapışkan Tuşları Kullan'ı kapatın. Windows 11'de bunu Ayarlar > Erişilebilirlik > Klavye altında bulacaksınız.

UAC'yi Sakinleştirin

UAC'yi Sakinleştirin

Windows Vista'dan beri, Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), kullanıcıları korumak için yanımızda, böylece işletim sistemi, özellikle yazılım yüklerken veya kaldırırken, buna ihtiyaç duyan yazılım programlarına hızlı bir şekilde yönetici hakları verebilir. Eski günlerde, kurulum yapmaya gittiğinizde ekran aniden kararırdı ve her şey durmuş gibi görünürdü, bu da halk arasında birkaç kalp krizine neden olur. UAC çalışır ve masaüstünü karartmaya devam eder, ancak onu kapatma veya en azından farklı bir bildirim aldığınızda ekranın kararmasını önleme seçeneğiniz vardır.

Kullanıcı Hesabı Kontrol Ayarlarını Değiştir'i almak için Windows 10 veya 11 arama kutusuna UAC yazın. Ekran, hiçbir zaman bildirme (kötü) ile her zaman bildir (sinir bozucu - kendi değişikliklerinizi yaptığınızda sizi uyaracak) arasında dört güvenlik düzeyine sahip bir kaydırıcı sunar. Orta seçeneklerden birini seçin. Alttan ikinci, karartma korkutma taktiği olmadan sizi bilgilendirir, ancak yine de bir şeyler yüklediğinizde evet/hayır seçeneğiyle bir iletişim kutusu onayı alırsınız.

Yerel/Çevrimdışı Hesap Kullanın

Yerel/Çevrimdışı Hesap Kullanın

Microsoft, Xbox, Office 365 veya OneDrive hesabınız olsun, Microsoft'taki her şeye bağlı olan Microsoft hesabınızla Windows'ta oturum açmanızı, Windows Mağazası'ndan uygulama veya müzik veya video satın almanızı, hatta Skype'ta konuşmanızı tercih eder. isim sadece birkaçı. Windows 10 veya 11'i kurduğunuzda, Microsoft sizden özellikle bu hesabı kullanarak oturum açmanızı ister.

Windows 10'da, zorunda değilsiniz. Kurulum sırasında Bu adımı atla'ya tıklayın. Zaten bir Microsoft hesabıyla oturum açtıysanız, Ayarlar > Hesaplar > Bilgileriniz'e gidin. Bunun yerine yerel bir hesapla oturum aç'ı tıklayın. Yerel bir hesap adı ve yeni bir parola (ve bunu unuttuğunuz zaman için bir ipucu) girin.

Windows 11 Home'da, bir Microsoft Hesabı kullanmak zorunda kalırsınız; bu, bir internet bağlantınızın olması gerektiği (veya çevresinden dolaşmak için bazı ciddi çemberler (Yeni bir pencerede açılır) üzerinden atlamanız gerektiği anlamına gelir). Windows 11'e yükseltmemek için en önemli 10 nedenimizden biri.

Windows 11 Pro yerel bir hesap kullanabilir, ancak adımlar biraz farklıdır. İlk oturum açma seçeneklerine ulaştığınızda Çevrimdışı Hesap'ı seçin. Microsoft daha sonra Microsoft hesabıyla devam etmenizi sağlamak için size zor bir dil atar, ancak Şimdilik Atla'yı tıklayın. Bir kullanıcı adı girin ve bir şifre oluşturun ("Daha da iyisi, çevrimiçi bir hesap kullanın" bağlantısını dikkate almayın). Bazı güvenlik soruları ayarlayın ve her seferinde İleri'ye tıklayın. Gizlilik ayarlarınızı etkinleştirin ve işiniz bitti.

Ayrıca, Bilginize, her iki işletim sisteminde de kurulum yaptıktan sonra her zaman yerel bir hesaba geçebilirsiniz. Windows 10'da bunun yerine Ayarlar > Hesaplar > yerel bir hesapla oturum açın. Windows 11'de bunun yerine Ayarlar > Hesaplar > Bilgileriniz > Yerel bir hesapla oturum açın'ı kullanın.

Yerel hesabın dezavantajı, Microsoft kimlik bilgileri gerektiren bir hizmete veya siteye girdiğinizde, her seferinde Microsoft oturum açma bilgilerinizi girmeniz gerekmesidir; Windows'ta bir Microsoft hesabıyla oturum açtığınızda olduğu gibi otomatik olarak oturum açmaz.

Şifre Değil, PIN veya Yüz Tanıma Kullanın

Şifre Değil, PIN veya Yüz Tanıma Kullanın

Microsoft hesabınızı kullanmakta sorun yaşıyorsanız ancak süper güvenli parolanızı yazmanın ne kadar uzun sürdüğünden nefret ediyorsanız, parolayı yalnızca o bilgisayarda kullanılan kısa bir kişisel kimlik numarasına (PIN) sıfırlayın. Yalnızca rakamlardan oluşan (büyük/küçük harf karışık veya özel karakter içermeyen) PIN kulağa güvenli gelmeyebilir. Ancak bu yalnızca PC'dir, umarım tek kullanıcı sizsinizdir böylece başka hiçbir yerde Microsoft hesabınızın güvenliğini tehlikeye atmaz. Ayrıca, PIN istediğiniz kadar rakam olabilir.

Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri > Windows Hello PIN'ine gidin. (Windows 11'de “PIN (Windows Hello)” diye yazar.) İstediğiniz PIN'i girin ve denemek için yeniden başlatın. Halihazırda bir PIN'iniz varsa, onu değiştirme, kaldırma veya kurtarmak için "PIN'imi unuttum" seçeneğine tıklama seçeneklerini göreceksiniz.

Ayrıca Windows Hello Face seçeneğini de göreceksiniz. Sistem web kameranız destekliyorsa, bu bir yüz tanıma seçeneğidir. Tüm kameralarda çalışmazz, ancak oturum açmanın daha da hızlı bir yoludur. Yüzünüz, PIN kodunuz ve hatta doğru donanıma sahipseniz parmak iziniz için Windows Hello'yu ayarlarsanız, Microsoft hesabınız için oturum açmayı da zorunlu kılabilirsiniz. internette.

Şifre Girişini Atla

Şifre Girişini Atla

PC'nizi şimdiye kadar kullanan tek kişi siz misiniz? O zaman, her yeniden başlatmadan sonra veya bazen ekran koruyucudan geri döndüğünüzde bile görünen şifre giriş ekranını muhtemelen atlayabilirsiniz.

Windows 10 veya 11'de, arama çubuğuna "netplwiz" yazarak Kullanıcı Hesapları kontrol panelini ziyaret edin (evet, bu Ayarlar > Hesaplar ile aynı değildir.) Hesabı seçin, Kullanıcılar bir kullanıcı adı ve parola girmelidir seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Bu bilgisayarı kullanmak için Sizden bu şifreyi iki kez girmenizi isteyen bir onay kutusu alacaksınız. Tamam'ı tıklayın. PC'yi yeniden başlatın. Parola istemeden masaüstüne sorunsuz bir şekilde gelmelidir.

Paylaşılan bir bilgisayarsa bunu yapmayın. PC'ye uzaktan giriş yapıyorsanız, yine de Microsoft hesabı parolasını bilmeniz gerektiğini unutmayın.

Diğer seçenek ise yerel/çevrimdışı bir hesaba geçmek (yukarıya bakın) ve parola istendiğinde her iki yuvada da boş bırakmaktır. Halihazırda şifreli bir yerel hesabınız varsa, ayarlamak için seçeneklere geri dönün ve Değiştir'i seçin, şifreyi girin ve yeni şifre istediği ve onaylamak için ekranda boş bırakın, ardından tıklayın. Sonraki.

Sıfırlamak Yerine Yenileyin

Windows 10, verilerinizi hiçbirini silmeme seçeneğiyle (yazılım ve sürücüleri yeniden yüklemeniz gerekecek olsa da), Windows'u bilgisayarınıza sıfırdan, yeni gibi yeniden yüklemenizi sağlayan harika bir özelliğe sahiptir.

Windows 10 PC'niz onarılamayacak durumdaysa, ona Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Kurtarma'dan erişin. Windows 11'de, Ayarlar > Sistem > Kurtarma altındadır. Bu bilgisayarı sıfırla altında Başlayın'a tıklayın, "Dosyalarımı Sakla" veya "Her Şeyi Kaldır" gibi ayarları seçin ve kopyalanmasına izin verin. USB flash sürücüdeki Windows kopyası gibi ayrı bir ortama ihtiyacınız yoktur.

Ancak, bu aşırı olabilir. Bazen Windows, yazılımınızı ve sürücülerinizi ortadan kaldırmayan bir sıfırlamaya ihtiyaç duyar. Bunu yapmak da kolaydır, ancak ayrı bir ortamda (bir USB flash sürücü) Windows'un bir kopyasını gerektirir. Buna sahip değil misin? O zaman Windows 10 veya Windows 11 için "kurulum medyasını" Microsoft'tan indirin - ücretsizdir çünkü zaten yüklü bir lisanslı sürümünüz yoksa indirmeler işe yaramaz . Medyayı çalıştırın ve birlikte verilen ISO dosyasını şimdi ve gelecekte sıfırlamada kullanmak üzere 4 GB veya daha büyük bir USB sürücüye yerleştirin.

Bu ortamın/sürücünün Kurulum seçeneğindeki kuruluma çift tıklayın, güncellemeleri indirmeyi isteyin ve göründüğünde Kişisel dosyaları ve uygulamaları sakla seçeneğini işaretleyin. Birkaç istem ve beklemenin ardından Windows sisteminiz ihtiyaç duyduğu yenilemeyi alacaktır.

OneDrive Paketini Gönder

OneDrive Paketini Gönder

Cortana gibi, OneDrive—Microsoft'un Dropbox veya Google Drive'a yanıtı—Windows 10 ve 11'e entegre edilmiştir. Bunu görmezden gelmeyi deneyebilirsiniz.

İlk seçeneğiniz: Bağlantısını kaldırın. Görev çubuğundaki OneDrive bulut simgesine sağ tıklayın ve Ayarlar'ı seçin. Hesap sekmesi altında Bu bilgisayarın bağlantısını kaldır'ı tıklayın. Bu yeterli değilse, Ayarlar sekmesinin altındaki tüm kutuların işaretini kaldırın. Ardından Hesap > Klasörleri Seç'e geri dönün ve senkronize ettiği tüm klasörlerin işaretini kaldırın. Windows Gezgini'ne gidin, OneDrive'a sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin; Genel sekmesinde, Niteliklere göre Gizli'nin yanındaki kutuyu işaretleyin. Ardından Görev Çubuğunda OneDrive'a tekrar sağ tıklayın ve OneDrive'ı Kapat'ı seçin.

OneDrive'ı gerçekten kaldırmak istiyor musunuz? Bunu, Ayarlar'daki normal Uygulama ve özellikleri kaldırma yoluyla yapın. "Microsoft OneDrive" altında bulacaksınız.

Özel Sembollere Hızlı Erişim

Özel Sembollere Hızlı Erişim

29 harf, 10 rakam ve birkaç noktalama işareti kullanmak - bu çok eski usul. Artık emoji dünyasında yaşıyoruz. Peki, Windows'ta yazarken bu eğlenceli küçük simgeleri metninize nasıl yerleştirirsiniz? Açılır klavye. Genellikle tablet modunda kullanım içindir, ancak Windows 10 veya 11'i normal bir klavyeyle kullanırken bile erişmek kolaydır.

Windows 10'da, boş bir alanda Görev Çubuğu'na sağ tıklayın ve Dokunmatik klavye düğmesini göster'i seçin. Görev çubuğunda saatin yanında küçük bir klavye simgesi belirecektir. Ekran klavyesini getirmek için fare imleciyle istediğiniz zaman dokunun; ekrandan çıkarmak için IRL klavyenizdeki herhangi bir tuşa dokunun. Bölünmüş klavye ve ekran kalemi de dahil olmak üzere çeşitli düzen seçeneklerine erişmek için sol üstteki ekstra klavye simgesini tıklayın.

Windows 11 kullanıcıları için, Görev Çubuğu Ayarlarına erişmek için görev çubuğuna sağ tıklayın. Sistem tepsisinde kalıcı bir klavye simgesi almak için Dokunmatik Klavyeyi açın.

Artık emojilere ve uzun tire veya derece sembolü (°) gibi özel karakterlere erişiminiz var. Onları bulamıyorsanız, bunun nedeni sembollere geçmek için önce &123 tuşuna basmanız gerektiğidir. Ardından, bir akıllı telefonda olduğu gibi, bazı özel semboller almak için imlecinizi ana tuşun üzerinde basılı tutun; kısa çizgi ve kısa çizgi almak için kısa çizgiyi basılı tutun; eşit olmayanları (≠) vb. almak için eşittir (=) düğmesini basılı tutun. Aynısı, harflerin üzerindeki vurgu sembolleri gibi varyasyonları almak için harfler için de geçerlidir. İşte!

Microsoft'un ekstra renkli tasarımında oluşturulan standart akıllı telefon tarzı emoji setinin tamamına erişmek için gülen yüz tuşuna tıklayın. Her kategoride daha fazlasını görmek için sola/sağa kaydırabilirsiniz. Windows 11 kullanıcıları, animasyonlu GIF'ler de dahil olmak üzere daha fazlasına erişebilir.

Bu ekran klavyesi ayrıca, kestiğiniz veya kopyaladığınız birden çok öğeyi ve konuşmadan metne yazmayı (veya kaydırılabilir listeye erişmek için yalnızca Windows Key+V yazabilirsiniz) içeren gelişmiş panoya hızlı erişim sağlar.

Bildirimlere Hayır!

Bildirimlere Hayır!

Ya bildirimleri seversiniz ya da dikkatinizin dağılmasından nefret edersiniz. Sesler, açılır pencereler, telefonunuz muhtemelen aynı bilgilerin çoğunu görüntülediğinde çok fazla. Windows 10'da Ayarlar > Sistem > Bildirimler ve bölümler'e gidin. Windows 11'de sadece Bildirimler'dir. Bireysel uygulamalar için tüm geçiş anahtarlarını, özellikle de en can sıkıcı bulduğunuzları kapatın. Veya daha ayrıntılı kontrol için listedeki uygulama adına tıklayın; örneğin kilit ekranındaki bir uygulamadan bildirim alın, ancak başka hiçbir yerde almayın. Veya biri hariç tüm bildirimler için sesleri kapatın. Doğru yapılandırmak için ayarlarla oynayın.

Teşhislerinizi Soğutun

Teşhislerinizi Soğutun

Diğer birçok ünlü şirket gibi, Microsoft da çökmeler gibi şeyler hakkında işletim sistemi geri bildirimi almayı sever. Windows 10 veya 11'i kurun ve Microsoft'a tam hata ve tanılama bilgilerinin gönderilmesini ister.

Ayarlar > Gizlilik > Teşhis ve Geri Bildirim'de, bazı gizliliği korumak için bazı şeyler ayarlayabilirsiniz. İsteğe bağlı verilere değil, yalnızca Gerekli tanı verilerine izin verin; "Mürekkep oluşturmayı ve yazmayı iyileştir" seçeneğini kapatın; ve şu anda PC'nizde bulunan tüm tanılama verilerini silin. Bu, önceki veya gelecekteki verilerin Microsoft'a gitmesini engellemez, ancak yardımcı olur.

Edge'den Kurtulun

Edge'den Kurtulun

Microsoft'un en yeni tarayıcısını beğenmediniz mi? Hangi tarayıcıyı seçerseniz seçin, Windows'a bunu varsayılan yapmasını söylemeniz gerekir, böylece bir bağlantıyı her açtığınızda istediğiniz tarayıcıyı kullanır.

Windows 10'da Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar'a gidin, aşağı kaydırın ve Web tarayıcısı'na tıklayın. Bir liste, tüm yüklü tarayıcılarınızı görüntüler; favorinizi seçin.

Belirli bağlantılarla ilgili sorun yaşarsanız, dosya türünün (.htm ve .html gibi) ve hatta protokollerin (http:// ve https:// gibi) tümünün de tercih ettiğiniz tarayıcıya göre ayarlandığından emin olun. Aynı ekranda Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin veya Protokole göre varsayılan uygulamaları seçin'e tıklayın.

İşte en önemli nokta - Windows 11'de Microsoft, varsayılan uygulamaların listesini çıkardı. (Gerçekten Edge'i kullanmanızı istiyor). Yine de varsayılan bir tarayıcı seçebilirsiniz, ancak Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar'a gidin. Listelenen bir tarayıcıya tıklayın ve en üstte Varsayılan Olarak Ayarla seçeneğini göreceksiniz. Gereksiz yere karmaşık ve Windows 11 sıkıntılarımızdan bir diğeri. Bununla birlikte, çoğu yeni tarayıcı, onları ilk kez başlattığınızda varsayılan konumu geri almaya çalışacaktır.

Ancak, e-posta, video düzenleme, resim düzenleme, metin düzenleme vb. için diğer programlarda o kadar şanslı olmayacaksınız. Bu varsayılanları ayarlamak artık çok daha fazla çalışma gerektiriyor.

Tüm İçeriği Geri Alın

Windows 10'da herhangi bir türdeki bir dosyaya sağ tıklamak size tam içerik menüsünü sağlar - hayal edebileceğiniz neredeyse tek olası seçenek. Windows 11, bununla başa çıkamayacağımıza karar verdi ve içerik menüsünü kısalttı. Belki bu zarif sadeliği takdir edeceksiniz, ancak tam menüyü geri istiyorsanız, küçük bir kayıt defteri kesmesi yapmanız gerekecek.

Düzenleyiciyi almak için Windows Key+R tuşlarına basın ve regedit yazın. HKEYCURRENTUSER\SOFTWARE\CLASSES\CLSID\ öğesini bulun ve {86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2} adlı bir giriş oluşturun. Bunun altında InprocServer32 oluşturun. InprocServer32 için varsayılan anahtarı açın ve değeri boş olarak ayarlayın (başlangıçta "değer ayarlanmadı" yazıyor) Düzenleyiciyi kapatın ve sistemi yeniden başlatın. Doğru yaptıysanız, tam içeriğe sahip olacaksınız. Tüm bağlamdan kurtulmak için RegEdit'e geri dönün ve InprocServer32'yi silin.

Explorer Şeridi

Windows Dosya Gezgini hiçbir zaman harika olmamıştı, ancak en üstteki araç çubuklarına/menülere Şerit arabirimi eklenerek büyük ölçüde geliştirildi. Microsoft'un Windows 11'den neden çıkardığı, muhtemelen Apple mühendislerini işe almadan elde ettiği kadar iyi olan bir arayüzü temizlemeye yönelik başka bir başarısız girişim dışında bir sır.

Şeridi Dosya Gezgini'ne geri koymak için tekrar regedit'e gidin. HKEYLOCALMACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions'ı arayın ve altında Blocked adlı bir anahtar oluşturun. Sağ pencereye sağ tıklayın ve Yeni > Dize Değeri'ne gidin. Değeri tam olarak {e2bf9676-5f8f-435c-97eb-11607a5bedf7} olarak yeniden adlandırın. Kapatın ve yeniden başlatın. Bazı Windows 11 renk süslemeleriyle yakında şeridi geri alacaksınız. Geri dönmek için bu {e2bf9676-5f8f-435c-97eb-11607a5bedf7} değerini silin.

Görev Çubuğunuzu Yukarı Taşıyın

Windows 11 için başka bir anlaşılmaz arayüz kararı, görev çubuğunu yalnızca ekranın altına zorlamak. Bu hack, görev çubuğunu en üste taşımanıza izin verir - önemli bir uyarıyla, üstteki görev çubuğunu kullanarak herhangi bir menüye erişirseniz, menüler ekranın altında, sanki görev çubuğu hiç hareket etmemiş gibi görünür. Bu nedenle, bunu yalnızca ihtiyaç aşırıysa kullanın. (Yana kaydırmayı unutun.)

Regedit'te HKEYCURRENTUSER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects3'e gidin. Sağdaki Ayarlar'a çift tıklayın. Birden çok veri satırı vardır – ikinci satırda beşinci sayıyı (03) 01 olarak değiştirin. Tamam'ı tıklayın. (Birden çok monitörünüz varsa, bunu HKEYCURRENTUSER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MMStuckRects3 için de yapın (çoklu monitör için MM'ye dikkat edin). Yeniden başlatın.

Bunun işe yaraması için Dosya Gezgini (explorer.exe) işlemini de sonlandırmanız gerekebilir, ancak geri geldiğinde görev çubuğu en üstte olmalıdır.


Yazarın Diğer Yazıları

YouTube, Müzik ve Keşfet Bölümlerine Yeni Özellikler Ekliyor Önceki

YouTube, Müzik ve Keşfet Bölümlerine Yeni Özellikler Ekliyor

Favori Kliplerinizi Kaybetmeyin: Facebook'tan Video Nasıl İndirilir? Sonraki

Favori Kliplerinizi Kaybetmeyin: Facebook'tan Video Nasıl İndirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.