Xbox, Activision Blizzard'ı Satın Aldı

Xbox, Activision Blizzard'ı Satın Aldı

Microsfot "70 Milyar Dolarlık" anlaşmanın ardından Call of Duty, Warcraft, Crash Bandicoot ve daha fazlasına sahip oldu.

Xbox'ın üst kuruluşu Microsoft, oyun endüstrisinin şimdiye kadarki en büyük anlaşmasını yaparak Activision Blizzard'ı satın aldığını doğruladı.

Microsoft'un yaklaşık 70 milyar ödeyerek yaptığı satın almayla birlikte, Xbox artık Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Guitar Hero, Starcraft, Diablo ve daha fazlasına sahip oldu.

Microsoft ayrıca Infinity Ward, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob ve Treyarch gibi stüdyoları, birinci taraf kadrosunu ek yayıncılık ve e-spor üretim yenetekleriyle sahip 30 stüdyoyla birlikte mobilde önemli bir geçmişe sahip Candy Crush'ın yapımcısı King'i bünyesine ekledi.

Bu işlem hem Microsoft hem de Activision Blizzard'ın yönetim kurulları tarafından onaylandı. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Microsoft, Tencent ve Sony'nin ardından gelir bakımından dünyanın üçüncü en büyük oyun şirketi olacak.


Kaynak: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-is-reportedly-nearing-a-deal-to-buy-activision-blizzar

Yazarın Diğer Yazıları

Xbox'ın bir sonraki Game Pass Oyunları Sızdırıldı Önceki

Xbox'ın bir sonraki Game Pass Oyunları Sızdırıldı

Dizüstü Bilgisayar Pil Ömrü Nasıl Artırılır? Sonraki

Dizüstü Bilgisayar Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.