Xbox One oyunları çevrimdışı nasıl oynanır?

Xbox One oyunları çevrimdışı nasıl oynanır?

Evden, tatil veya sadece bir iş seyahati nedeniyle uzaksanız ve internet erişiminiz yoksa, çevrimdışı oynayabileceğiniz bazı Xbox oyunları vardır.

En sevdiğiniz oyunları oynamak için yalnız biraz zaman harcamak istediğinizde bu sizin için mükemmel bir seçenektir.

Xbox One oyunlarını çevrimdışı olarak nasıl oynayacağınızı kendinize sormuş olmalısınız? Bu makalede, İnternet'e erişiminiz olmadığında en sevdiğiniz Xbox oyunlarını nasıl oynayacağınızı açıklamak için bazı bilgiler topladık.

Nasıl başlamalı

İnternet bağlantınız olmadığında veya Xbox Live kapalı olduğunda, Xbox One oyunlarınızı çevrimdışı oynamak için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Xbox oyunlarınızı çevrimdışı oynamaya başlamadan önce konsolunuzu, oynamaya devam edebilmeniz için ayarlamanız gerekir.

Xbox One'ınızı çevrimdışı oyunlara ayarlamak için, oynamak için kullandığınız kumandanın Xbox logosuna basarak Xbox Kılavuzuna gitmelisiniz. Ardından, Xbox Kılavuzunun sağ üst köşesindeki Ayarlar menüsüne gidin. Üzerine tıklayın ve ardından Kişiselleştirme başlığını bulun. Listede ikinci seçenek olarak görünmelidir. Oraya vardığınızda, baktığınız ekranın ortasında görünmesi gereken My Home Xbox'a bakın.

Aşağıda, ekranın altında mesaj içeren bir düğme görmelisiniz. Xbox'ınız zaten Ev Xbox'ınız olarak ayarlandıysa, düğmede “Bu Benim Ev Xbox'um değil” başlığı yazılır. Bu, Xbox cihazınız ayarlandığı için geri dönmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir düğmede “Bunu Benim Ev Xbox'um Yap” mesajı varsa tıklayın. Bu şekilde Xbox'ınızı Ana konsol olarak ayarlayacaksınız.

Xbox bağlantısını kesin

xbox oyunları

Artık Xbox'ınızı Ana konsolunuz olarak ayarladığınızda, İnternet bağlantısını kesebilirsiniz. Bunu yapmak için kumandanızdaki B seçeneğine basın, bu da sizi Ayarlar menüsüne götürür. Ardından, açtığınız menüden Ağ seçeneğini seçin.

Ağ menüsü iki seçeneği görmenizi sağlar. Bir başlık Ağ ayarları, diğeri Ağ aktarımıdır. Ağ ayarlarını seçin. Şimdi Çevrimdışı ol seçeneğini görmek üzeresiniz. Bunu seçmelisin.

Şu anda konsolunuzun internet ve Microsoft sunucusuyla bağlantısı kesilecektir. Bu seçeneği belirlediğinizde, bir dahaki sefere Xbox Live sunucusuna bağlanana kadar oyununuz sabit diskinize kaydedilir.

Çevrimdışı oynarken Microsoft'un sizi uyardığı bir diğer yararlı bilgi, Başarıların kilidini açma ile ilgilidir. Bazen, Xbox One'ın kilidini açtığınız Başarıları depolamakla sınırlı olması nedeniyle internete bağlanmanız gerekir.

Tekrar çevrimiçi olun

Tekrar çevrimiçi olmak için, prosedür çevrimdışı olmayla aynıdır, Çevrimiçi ol seçeneğini belirtmeniz yeterlidir. Bu nedenle, oyun kumandanızı kullanarak Xbox Kılavuzunu açın, Sistem menüsüne gidin ve Ayarlar'ı seçin. Ağ'ı bulun ve Ağ Ayarları'ndan Çevrimiçi ol seçeneğini seçin.

Çevrimdışı olduğunuzda, TV izlemek, profilinizde oturum açmak veya konsolunuzdaki ayarları değiştirmek için Xbox One'ınızı kullanabilirsiniz. Tabii ki, oyunlar oynayabilir, kaydedebilir ve oyun sırasında ekran çekimleri yapabilir veya Başarılar kazanabilirsiniz.

İnternet bağlantısıyla ilgili sorunlar olduğunda veya Xbox Live'da oturum açamadığınızda çevrimdışı oyun oynama seçeneği harika. Bunun üzerinde durmaktan kaçınmak için konsolunuzu ayarlayın ve internet erişiminiz olmadığında oynamanın keyfini çıkarın.


Yazarın Diğer Yazıları

Steam Koleksiyon Kartları nasıl satılır? Önceki

Steam Koleksiyon Kartları nasıl satılır?

Walter White ve Profesör Arasındaki Farklar Sonraki

Walter White ve Profesör Arasındaki Farklar

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.