Xbox Project xCloud, yeni oyunlar ile yoluna devam ediyor

Xbox Project xCloud, yeni oyunlar ile yoluna devam ediyor

Microsoft, Project xCloud Preview'ya Destiny 2 ve Sid Meier's Civilization VI dahil olmak üzere bir düzineden fazla yeni Xbox One oyunu tanıttı.

Microsoft, Project xCloud kütüphanesine Destiny 2, Halo: Master Chief Collection ve Telltale Games başlıkları dahil olmak üzere yeni Xbox One başlıkları ekledi.Project xCloud Preview, ABD, İngiltere ve Kore'deki Android cihazlar için artık yalnızca bulut tabanlı bir program aracılığıyla kullanılabilir.

Microsoft, Project xCloud Preview'da bulunan Xbox One oyunları serisini genişletti ve görünüşe göre bir düzineden fazla yeni oyunu kütüphanesine ekledi.Test aşamasında olan, mevcut Xbox oyunlarının yanı sıra Destiny 2, Sid Meier's Civilization VI, Telltale Games tarafından yayınlanan çeşitli başlıklar ekleyerek mobil cihazlarda bulut üzerinde tam teşekküllü Xbox One oyunlarına hizmet veriyor.

Xbox Project xCloud, yeni oyunlar ile yoluna devam ediyor

Project xCloud'un ilk denemesi, Microsoft'un planladığı gibi 2020 genel sürümünde hazırlanırken, Xbox One genel olarak geniş bir ağı olduğu için daha erken "Ekim ayında" hazır hale geldi. Şu anda ABD, İngiltere ve Kore'deki Android cihazlarla sınırlı olmakla birlikte, yakın zamanda Kore Telekom'a alanına genişlemesine SK Telecom firması ile birlikte devam etti. Yapılan bu yenilikler batıya yayılmış gibi görünüyor ve oyun akışı hizmetiyle ilgili birkaç yeni deneyim tespit ettik.

2020 yılında Xbox Series X etkinliğinde beta sürecinden çıkacağını açıklanmasını beklediğimiz xCloud, PlayStation karşısında Microsoft'un en büyük kozu olacak gibi görünüyor.

Türkiye'de bulut tabanlı oyun servisleri önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde kullanıma sunulsa bile yüksek ping değerlerinden dolayı online olarak oyun oynamak pek mümkün olmayacaktır.

Xbox xCloud için duyurulan yeni oyunlar

 • Batman: The Enemy Within – The Complete Season
 • Batman: The Telltale Series – The Complete Season
 • Civilization 6
 • Destiny 2
 • Gonner – Blueberry Edition
 • Halo: The Master Chief Collection
 • Kingdom Two Crowns
 • Portal Knights
 • SuperHot
 • Sparklite
 • The Surge
 • The Wolf Among Us
 • Tracks – The Train Set Game
 • Train Sim World 2019
 • Wasteland 2: Directors Cut

Android platformu üzerinde test edilen bu servise Destiny 2 ve Halo: The Master Chief Collection gibi baba yapımların dahil edilmesi, Microsoft ve oyuncular açısından oldukça sevindirici bir haber.  

Xbox oyunları artık cep telefonlarında da oynanabilecek

İlk olarak ABD ve İngiltere'deki Xbox Insider üyeleri tarafından kullanılabilen ve Xbox Konsol Akışı adı verilen bu özellik sayesinde konsoldaki oyunları Android telefon ya da tabletlerde oynanabilir hale geldi. Bu özelliği kullanmak için Xbox Insider üyesi olmanız ve Xbox One konsolunuzu Güncelleme Önizleme programına kayıt etmeniz gerekiyor.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Google Play Store üzerinden Xbox Game Streaming uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama gerekli adımları size gösteriyor.

Xbox Project xCloud Preview artık ABD, İngiltere ve Kore'de yayındayken, evde Xbox donanımından yararlanan Xbox Konsol Akışı artık tüm Xbox destekli ülkelerde kullanılabiliyor. Microsoft, 2020 yılında Project xCloud'u Kanada, Hindistan, Japonya ve Batı Avrupa'ya genişletmeyi planlıyor.     


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Yeni bir dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli 10 şey Önceki

Yeni bir dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli 10 şey

Maalesef, Bu telefonlar için artık WhatsApp olmayacak Sonraki

Maalesef, Bu telefonlar için artık WhatsApp olmayacak

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.