Xiaomi, Üstün Özelliklerine Sahip Oyun Monitörü Tanıttı

Xiaomi, Üstün Özelliklerine Sahip Oyun Monitörü Tanıttı

Xiami firması yakın zamanda Redmi markasına ait birkaç monitör duyurmuştu. Şirket şimdi de Xiaomi markası adı altında farklı boyutlarda oyun ekranı piyasaya süreceğini açıkladı. 27 inçlik 165 Hz yenileme hızına sahip ilk ekranın lansmanı Temmuz ayında yapılacak.

Yeterli kalite / fiyat oranına sahip bir oyun monitörü bulmak kolay bir iş değildir. Xiaomi böyle bir cihazın ortaya çıkmasına katkıda bulunmaya çalıştığı açıklandı.

Daha önce Redmi ekran ile gündeme gelen Xiaomi, şimdide kendi markası ile bir oyun ekranı çıkarmaya hazırlanıyor. Sanki Xiaomi diğer firmalarla değilde, kendi alt markası ile bir rekabet halinde gibi duruyor. 

Xiaomi ilk olarak, 165 Hz yenileme hızına sahip 27 inçlik bir oyun monitörünü açıkladı

Monitörün yurtdışı maliyeti 310 dolar olacağı söyleniyor. Monitör ilk olarak Temmuz ayında piyasaya sürülecek. Tabi serini devamı olacak, İlk sürülecek 27 inçlik monitör, 2560 × 1440 piksel çözünürlüğe sahip bir IPS paneli ve 165Hz'e getirilen yenileme hızı ile donatılacak. 

Bahsedilen özellikler arasında 400 nit tepe parlaklığı, 1 ms tepki süresi ve % 95 DCI-P3 renk gamı ​ var. Monitör, Adaptive-Sync teknolojisi ve zararlı mavi ışık emisyonlarına karşı koruma ile birlikte gelecek.

Arayüz seti DisplayPort ve HDMI bağlantı noktalarını, 3,5 mm kulaklık girişi ve USB 3.0'ı içerecek. Monitör'ün kalitesine güvenen Xiaomi firması ürünü 3 yıl garanti ile piyasaya süreceği söyleniyor.

Yapılan açıklamaya göre, Şirket toplamda bu yıl üç monitörü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bunlara ek olarakta, 27 inçlik ve ek olarak 34 inçlik seçenekleri de piyasaya sürecek ve 4K çözünürlüklü bir versiyon olacak. Redmi markası altında, birkaç monitör modelini daha piyasaya sürülmesi mümkün olduğu da açıklandı.

Xiaomi Temmuz ayında piyasaya süreceği ekran 165 Hz yenileme hızına sahip 27 inçlik boyutta olacak.

Redmi Ekran Xiaomi Monitör Serisi ile Rekabet Ediyor

Birkaç ay önce, Xiaomi firması Redmi adı altında birkaç monitör piyasaya sürdü. Biri normal kullanım için diğeri ise oyun içindi. Bununla birlikte, Redmi'nin 'ana markadan' ayrılmasından sonra, Redmi ürünlerinin piyasada rekabeti arttırdığını gördük.

Son zamanlarda, şirketin Redmi Display'i piyasaya sürmeye hazırlandığına dair söylentiler vardı. Yakın zamanda gelecek monitörün bazı özelliklerini öğrendik.

Redmi Ekranın boyutu 23,8 inç olacak. Başka bir deyişle, bu ürün doğrudan Xiaomi Monitörü ile rekabet edecek. Ayrıca, bu bilgiyi ortaya çıkaran kaynak Xiaomi modelleri için de aynı şeyi yaptı. Bu nedenle, bilgilerin oldukça doğru olduğunu düşünmek için mantıklı nedenler var.

Bilginin geldiği kaynak, Redmi Display'in Haziran ayında 85 $ daha düşük bir fiyata satışa sunulacağını iddia ediyor. Bir hatırlatma olarak, Xiaomi Surface Display'in fiyatı 353 $'dır. Orijinal Xiaomi Monitor 23.8 inç, 99 $ fiyatla satılıyor.

Buna ek olarak, Xiaomi'nin 27 inçlik oyun monitörü Temmuz ayında, Xiaomi'nin 24,5 inçlik oyun monitörü Eylül ayında ve Xiaomi'nin 29,5 veya 27 inçlik 4K monitörü Kasım ayında satışa sunulacak. Redmi markasının ayrıca 27 inçlik normal monitörler, 27 inçlik oyun monitörleri ve 23.8 inçlik oyun monitörleri için planları olacak. Ancak, lansman süresi henüz belirlenmemiştir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Skype adınızı nasıl değiştirebilirsiniz? Önceki

Skype adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

TikTok'ta yaşınızı nasıl değiştirebilirsiniz? Sonraki

TikTok'ta yaşınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.