Skype adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Skype adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

İster daha profesyonel etkileşimler için görüntülü sohbet uygulamasını kullanıyor olun, isterse orijinal adınızdan sıkılmış olun, çoğumuzun Skype adını değiştirmesi gereken bir gün gelebilir.

Rehberimizde, adınızı değiştirmek için Skype ayarlarınızda tam olarak neler yapmanız gerektiğini anlattık. Bu sefer daha elit bir seçim yaptığınızdan emin olun, yoksa gelecek haftaya kadar değiştiremeyeceksiniz.

Skype hesap adınızı değiştirme

Skype hesap adınızı değiştirme

Skype'a ilk kez kaydolduğunuzda, o sırada değiştirebileceğiniz veya olduğu gibi bırakabileceğiniz bir hesap adı verilir. Ancak hesabınızı yıllar önce çok fazla dikkat etmeden oluşturduysanız, otomatik olarak oluşturulmuş veya çok sevmediğiniz bir adla bu zamana kadar gelmiş olabilirsiniz.

İlk olarak, kötü haberi verelim: Bu adı değiştiremezsiniz. Hesabınızla ilişkilendirilen ad, hesabınızı ilk başlattığınız andan itibaren kalıcıdır ve Skype, hesabınızı değiştirmenize izin vermez.

Ancak tamamen yeni bir hesap oluşturmayı seçebilirsiniz. Aslında, yeni bir hesap oluşturmak aslında bazı kullanıcılar için en iyi çözüm olabilir, özellikle de Skype'ı profesyonel olarak kullanmaya başlayanlar veya iş amaçlı ayrı bir Skype hesabı isteyenler. Dikkate almanız gereken birkaç önemli adım:

1. Adım: Eski hesabınızı silmeyin. Aslında, bu günlerde Microsoft hesabınızı tamamen silmeden çok mümkün değildir, bu da kaçınmak istediğiniz bir şeydir. Bunun yerine, ikinci bir Skype hesabı oluşturmaya bakın. Skype, ikinci bir Microsoft hesabınız olduğu sürece buna izin verir.

2. Adım: Skype için yeni bir hesap oluşturarak başlayın. Bu, işlevsel olarak kendiniz için yeni bir Microsoft hesabı oluşturmakla aynıdır. Zaten ayrı bir Microsoft işletme hesabınız varsa, bunu büyük olasılıkla burada kullanmalısınız. Değilse, yeni bir hesap oluşturmak için ikinci bir e-posta adresine veya telefona ihtiyacınız olacaktır.

3. Adım: Yeni hesap oluşturma adımlarını izleyin. Skype hesap adınız söz konusu olduğu için, bu hesabın amaçlarına uygun bir şey seçtiğinizden emin olun.

İşiniz bittiğinde, iki Microsoft hesabını ayrı tutmayı ve gerektiğinde oturum açmayı veya oturumu kapatmayı unutmayın.

Hesap adınız hakkında az, ama diğer insanların gördükleri konusunda daha fazla endişeniz varsa, görünen adınızı her zaman değiştirebilirsiniz. Bu çok daha kolay.

Skype görünen adınızı değiştirme

Skype görünen adınızı değiştirme

Görünen adınız profil resminizin altında görünen addır, Skype sohbetindeki diğer herkesin göreceği addır. Çoğu durumda, kullanıcıların gerçekten değiştirmek istedikleri tek şey budur ve hesap adınızı değiştirmekten çok daha kolaydır. İşte yapmanız gerekenler.

1. Adım: Skype'ta oturum açın. Ana pencerede profil resminizi tıklayın (ayrıca, daha profesyonel bir Skype kimliği hedefliyorsanız, resminizi değiştirmeyi de düşünebilirsiniz) .

2. Adım: Artık temel Skype profil bilgilerinizi göreceksiniz. Kalem simgesine tıklayın - bu, profiliniz için düzenleme düğmesidir. Kullandığınız platforma bağlı olarak Profili düzenle düğmesi biraz farklı görünebilir, ancak orada olacaktır.

3. Adım: Artık profilinizdeki bilgileri düzenleyebileceksiniz. Görünen adınızı tıklayın ve istediğiniz gibi (örneğin işletme adınız) değiştirin. Ardından kaydetmek için sağdaki onay işaretini tıklayın. Bu kadar! Yeni görünen adınız artık tüm Skype sohbetlerinizde görünecek.

Skype'I kullanmanızın üstünden uzun bir süre geçtiyse ve oturum açmak için kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş sayfasında Diğer oturum açma seçenekleri'ni seçin. Burada, kullanıcı adımı unut yazan seçeneği arayın. Oturum açmak için Microsoft hesabınızın diğer ayrıntılarını sağlayabilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Netflix'in İlk Orijnal Türk Filmi: Yarına Tek Bilet Önceki

Netflix'in İlk Orijnal Türk Filmi: Yarına Tek Bilet

Xiaomi, Üstün Özelliklerine Sahip Oyun Monitörü Tanıttı Sonraki

Xiaomi, Üstün Özelliklerine Sahip Oyun Monitörü Tanıttı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.