Xiaomi Mi TV'ler 82 inçlik, 8K Ve 4K Versiyon İle Geliyor

Xiaomi Mi TV'ler 82 inçlik, 8K Ve 4K Versiyon İle Geliyor

Xiaomi, akıllı TV alanında piyasaya sürdüğü yeni ürünler ile dikkatlerini üstüne çekiyor. Şirket bu seferde, 8K ve 4K özelliğine sahip 82 inçlik iki Mi TV'yi piyasaya sürecek.

Xiaomi akıllı TV alanında kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket Xiaomi Mi serisi olarak akıllı TV üretirken, aynı zamanda alt markası Redmi adı altında akıllı TV üretmeye devam ediyor. Görünüşe göre kimse Xiaomi'nin TV pazarı için yeni inanılmaz ürünler üretmesini engelleyemez. Kısa süre önce Xiaomi Mi TV OLED Transparent ürününü piyasaya sürdü.

 Bu akıllı TV 7.283 $ mal olduğu açıklandı. Bu en pahalı Xiaomi TV, ancak devrim niteliğinde bir ürün niteliğindedir, Ancak 2020'nin son sürprizi olmayacağı açıklandı. Son haberler Xiaomi'nin iki adet 82 inç büyük ekran TV getireceğini gösteriyor. 8K çözünürlüğe sahip olmaları iki adet TV olacağı söylendi. Böylece Xiaomi'nin ilk 8K TV'si piyasaya sürülmüş olacak.

Xiaomi Mi TV 82 inçlik, 8K ve 4K Versiyon İle Geliyor

Bir Weibo blog yazarının dediği gibi, internette iki yeni Xiaomi TV ortaya çıktı. Her ikisi de 82 inç LGD ekranlar kullanılıyor. Xinpu (Guangzhou) Electronics Co. Ltd tarafından üretilmektedir. Modeller L82M6-8K ve L82M6-4K olarak açıklandı. Bunlar 8K ve 4K çözünürlüklü versiyonlara karşılık gelmelidir.

Şu anda, Xiaomi TV ana akım olarak 4K çözünürlük (3840 × 2160) kullanıyor. Daha önce piyasaya sürülen Redmi 98 inç TV ve Xiaomi Transparent TV, sırasıyla boyut ve yenilik açısından atılımlar gerçekleştirdi. Daha sonra, Xiaomi Mi TV'nin bir atılım noktası olarak 8K'yı seçmesi ve ilk 8K TV'sini getirmesi muhtemel.

Xiaomi Mi TV'ler 82 inçlik, 8K Ve 4K Versiyon İle Geliyor

Xiaomi Mi TV 82 inçlik, 8K ve 4K Versiyon İle Geliyor

5G ağlarının hızlı ticari kullanımı öncülüğünde, 8K TV'ler çok popüler ve tanınmaya devam ediyor. Aynı zamanda 5G + 8K, mevcut renkli TV'lerin amiral gemisi yapılandırması olarak kabul ediliyor. 2020'de 8K TV'ler için ana savaş alanı haline geldi.

Şu anda Samsung, LG, TCL, Skyworth, Hisense, Changhong, Konka, Haier ve diğer büyük markaların tümü 8K TV ürünlerini piyasaya sürdü. Ancak 8K ekolojisi son derece eksiklikler mevcuttur. Xiaomi'nin yepyeni projeleri ile, şirketin 8K TV'ler konusunda devrim yapması bekleniyor.

Xiaomi Mi TV Birçok Pazarın Lideri

Bu yılın Temmuz ayında, Aowei Cloud Network'ün verilerine göre 2020'nin ilk yarısında Xiaomi'nin TV gönderileri Çin'de birinci sırada yer aldı. Çin'de arka arkaya altı çeyrek boyunca birinci oldu.

Geçen yıl Xiaomi Mi TV, Çin pazarında ilk kez 10 milyon adet satış hedefine başarıyla ulaştı. O sırada Lei Jun, bunun Çin TV tarihinde yeni bir kilometre taşı olduğunu ve Çin TV tarihinde eşi görülmemiş bir rekor olduğunu söyledi. 

Bu arada, Xiaomi'nin en son ikinci çeyrek mali raporu, Xiaomi'nin çeyrekteki TV gönderilerinin 2,8 milyon adet olduğunu, Çin'de birinci ve dünyada ilk beş sırada olduğunu gösteriyor.


Yazarın Diğer Yazıları

90'ların Unutulmaz Çizgi Filmleri Önceki

90'ların Unutulmaz Çizgi Filmleri

Tenet, İlk Haftasında Pandemi Rekoru Kırdı Sonraki

Tenet, İlk Haftasında Pandemi Rekoru Kırdı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.