Tenet, İlk Haftasında Pandemi Rekoru Kırdı

Tenet, İlk Haftasında Pandemi Rekoru Kırdı

Christopher Nolan'ın son filmi Tenet, vizyona girdiği ilk hafta 53 milyon dolar gişe yaparak, pandemi sürecine göre beklentinin üzerinde başarı elde etti.

Christopher Nolan'ın son filmi Tenet, uzun bekleyişler sonucu Türkiye dahil bir çok ülkede sınırlı salonda gösterime girdi. Film, ilk haftasında, pandemi engeline rağmen 53 milyon dolarlık bir hasılat elde ederek beklentilerin üzerinde bir grafik gösterdi. 

Tenet

Yaptığı her film ile büyük olay yaratan ve beklentileri yükselten Nolan'ın son filmi, korona sürecinden dolayı tam bir muammaya dönmüştü. Türlü erteleme ve geciklemerden sonra film nihayet 26 Ağustos'ta seyirci ile buluştu. Dijital Platformalarda filimini göstermeyeceğini söyleyen Nolan, tüm risklere rağmen filmin salonlarda gösterdi. Aralarında Türkiye'nin de olduğu çoğu ülkede vizyona giren film ilk haftasında 53 milyon gişe yaparak, pandemi sürecine rağmen iyi bir açılış yaptı. 

Nolan'ın En Pahalı Filmlerinden Biri 

<a href='/tenet/'>Tenet</a>

Her zaman büyük bütçelerle çalışan yönetmenin Tenet filmi, Nolan'ın şimdiye kadar ki en yüksek bütçeli filmlerinden biri. Filme harcanan para  205 milyon dolar. İlk haftadaki başırısına bakıldığında Tenet bütçesini karşılayıp kara geçecek gibi duruyor.

Tenet Filmi Beğenildi mi?

Tenet filmi büyük beklenti oluşturduğu için kimilerince hayal kırıklığı ve iyi olmamakla suçlansa da, yönetmenin sevenlerini tatmin edecek bir sinema deneyimi. Nolan'a özgü büyük ve görkemli aksiyon sahneleri, kafa karıştırıcı senaryosu, star oyuncu kadrosu ile, yönetmenin sinemasına tam uyuyor. Tenet, Suudi Arabistan tarihinde en iy açılış yapan Hollywood filmi olurken;  Fransa, Hollanda, Ukrayna gibi ülkelerde de Christopher Nolan'ın en iyi açılış yapan filmi olarak dikkat çekti. Ayrıca film; ABD, Çin, Rusya, Meksika ve Japonya gibi ülkelerde henüz vizyona girmiş değil.  

Tenet Filminin Konusu

Tenet

Bir ajan, dünyayı büyük bir kaos ve tehlikeden kurtarmaya çalışır. Kahramanımızın sahip olduğu tek silah ise bir kelimedir: "Tenet" Kahraman, casusluğun alacakaranlık dünyasında seyahat ederken, zamanın da ötesine geçmiş olur. Filmin başrollerinde Danzel Washington'ın oğlu John David Washington ve yeni Batman Robert Pattinson yer alırken, Clemence Poésy, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine ve Aaron Johnson Taylor ikiliye eşlik ediyor. 


Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi Mi TV'ler 82 inçlik, 8K Ve 4K Versiyon İle Geliyor Önceki

Xiaomi Mi TV'ler 82 inçlik, 8K Ve 4K Versiyon İle Geliyor

Apple Firması, iPhone 12 Serisinde Sınırları Zorlayacak! Sonraki

Apple Firması, iPhone 12 Serisinde Sınırları Zorlayacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.