Xiaomi, Cihazların Performans arttıracak; RAMDISK Teknolojisini Sundu

Xiaomi, Cihazların Performans arttıracak; RAMDISK Teknolojisini Sundu

Xiaomi, amiral gemisi akıllı telefonlarda performans iyileştirmesi sunan, RAMDISK teknolojisini tanıttı. Xiaomi'nin RAMDISK teknolojisi dahili hafıza yerine, RAM kapasitesini kullanarak büyük oyunlarda performans iyileştirmesi sunacak.

Teknoloji firmaları birbiriyle rekabet edebilmek adına, yeni teknolojiler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle, akıllı telefon piyasası gerçektende çok hızlı değişiyor. Yaklaşık on yıl önce 1GB RAM'e sahip akıllı telefonlar hayatımızda mevcuttu. Şuan 6GB RAM, bir akıllı telefon bizim için orta segment olarak kabul ediliyor. 

Oysa amiral gemisi modellerinde 16GB'a kadar RAM sahip olabiliyoruz. RAM kapasitesini arttırmak ve daha iyi bir seviyeye çıkarmak isteyen Xiaomi firması yeni bir çalışmaya başladı. Xiaomi RAMDISK adlı bir teknoloji geliştirdiğini açıkladı.

Xiaomi, en büyük akıllı telefon üreticilerinden biridir ve popüler olarak performans odaklı cihazları ile bilinir. Yakın zamanda Xiaomi Mi 10T serisini açıkladılar. Ve şimdi yeni bir teknoloji ortaya çıkardılar. Aslında bu teknoloji daha önce PC cihazlarda mevcut olan bir özellikti. Ancak fikir mobil cihazlar için yeni ve daha önce hiç kullanılmamıştır.

RAMDISK, adından da anlaşılacağı gibi, RAM'i disk depolaması olarak kullanır. RAM'i disk depolama olarak kullanarak, en sevdiğiniz uygulama veya oyunda çok daha hızlı performans elde edeceksiniz. Sunulan bu teknoloji yeni olduğu için, deneme modu olarak mevcuttur. Bir Xiaomi Mi 10 Ultra'ya sahipseniz bu teknolojiyi kullanabileceğiniz söyleniyor. 

Xiaomi Mi 10 Ultra, Şu Anda RAMDISK Teknolojisini Destekliyor

Xiaomi Mi 10 Ultra, Şu Anda RAMDISK Teknolojisini Destekliyor

Xiaomi Mi 10 Ultra'nın RAM gücü birçok cihaza göre üst seviyede olduğu bildirildi. Rakamlarla örneklemek gerekirse, Mi 10 Ultra akıllı telefon RAM hızı olarak 44 GB / s'dir. UFS 3.1 depolama teknolojine sahip olan cihazlar, sırasıyla 1700 + MB / s ve 750 + MB / s okuma ve yazma hızına sahiptir. Bu nedenle, RAMDISK özelliğini ilk olarak alacak cihaz Xiaomi Mi 10 Ultra olacağı söyleniyor. Çünkü cihaz, LPDDR5 teknolojisini kullanmaktadır.

Mi 10 Ultra'ya sahipseniz, Game Center oyun kurma ekranına giderek, RAMDISK cihazınıza yükleyebilirsiniz. Özelliğin şuan için sınırlı olduğu söyleniyor. QQ Speed, Glory of the King ve Peace Elite dahil olduğu, 10 popüler oyun yeni teknoloji tarafından destekleniyor. 

Yüksek Hız Ama Bazı Eksikleri Var 

RAMDISK Teknolojisi; Yüksek Hız Ama Bazı Eksikleri Var 

Xiaomi'nin geliştirdiği RAMDISK teknolojisi, gerçekten hızlı ama aynı zamanda depolama alanı konusunda sizi bazı noktalarda sınırlıyabiliyor. RAMDISK teknolojisi daha çok oyun deneme modu olarak karışımıza çıkıyor. Bu yüzden RAM üzerine kuralan oyun verileri kalıcı olmadığı açıklandı.

Ayrıca, oyunu RAM'den dahili belleğe aktarabilirsiniz, çünkü oyunlar RAM üzerinde kaldığı için cihazı yeniden başlatmak, mevcut olan oyunların silinmesine neden olacak. Bu yüzden, kaldığınız yerden oyuna devam edemeyeceksiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

TikTok'un Yasaklanması Başka Bahara Kaldı. Önceki

TikTok'un Yasaklanması Başka Bahara Kaldı.

Google Arama Pazarında Mutlak Bir Avantaja hakim! Sonraki

Google Arama Pazarında Mutlak Bir Avantaja hakim!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.