TikTok'un Yasaklanması Başka Bahara Kaldı.

TikTok'un Yasaklanması Başka Bahara Kaldı.

Tiktok'un Çok Yakın Bir Zamanda ABD'de Yasaklanacağına Kesin Gözüyle Bakanlar Herhalde Yanılıyor.

Bilindiği üzere ABD Başkanı Donald Trump, ulusal güvenlik sebebiyle TikTok'u yasaklamak üzere girişimlerde bulunmuştu. TikTok'un Çin dışında bir firmaya satılması şart koşulmuş ve Oracle gibi firmalar uygulamayı satın alabileceklerini ifade etmişlerdi.

<a href='/tiktok/'>TikTok</a> ABD

ABD Mahkemelerinde süren davada ilginç bir gelişme oldu ve karar duruşmasının tarihi 4 Kasım olarak belirlendi. Bu tarih ABD başkanlık seçimlerinden bir gün sonrası. Yani Seçim anketlerine göre Trump'ın rakibine göre 16 puanlık geride göründüğü ve kaybedeceği kuvvetle muhtemel olan seçimlerden bir gün sonrası. Dolayısıyla TikTok'la ilgili daha önceden yaşanılanların aksine gelişmeler görebiliriz.

Yasaklama Olmayabilir.

BBC'nin haberine göre davaya bakan ABD mahkemesi yargıcı Carl Nichols, uygulamanın ulusal güvenlikle ilgili tehdit oluşturma ihtimali bulunmasına rağmen bunun önemsenmeyecek kadar düşük bir risk olduğunu belirterek konuya ilişkin kanaatini belli etmişti.

TikTok ABD

Trump, Amerika'da rekor seviyelerde indirilme oranlarına ulaşan uygulamanın, Oracle ve Walmart tarafından satın alınması halinde kullanımının engellenmeyeceğini söylemişti.

ByteDance dava öncesi ve sonrasında uygulamadaki verilerin, Çin Hükümetiyle paylaşılmasının kesinlikle söz konusu olmadığını, kendilerine böyle bir teklifin bile yapılmadığını ifade ederek iddiaları reddetmişti.

Bütün bu gelişmeler sonrasında uygulamanın, Google Play Store ve Apple Store'dan kaldırılmasının en azından belli bir süre önüne geçilmiş görünüyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Razer, Oyunculara Özel, Dünyanın İlk Işıklı Kredi Kartını Çıkardı. Önceki

Razer, Oyunculara Özel, Dünyanın İlk Işıklı Kredi Kartını Çıkardı.

Xiaomi, Cihazların Performans arttıracak; RAMDISK Teknolojisini Sundu Sonraki

Xiaomi, Cihazların Performans arttıracak; RAMDISK Teknolojisini Sundu

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.