YouTube adınızı nasıl değiştirirsiniz?


Bu kılavuz, internette para kazanmanıza yardımcı olmayacak, ancak birkaç hızlı adımda YouTube adınızı nasıl değiştireceğinizi öğreterek kanalınıza ihtiyaç duyduğu makyajı verebilir.

İlk başladığınızda oluşturduğunuz YouTube adının, bir sonraki abone dönüm noktasına ulaşmanızı engellediğini mi düşünüyorsunuz? Yeni bir kanal başlatmadan kendinizi yeniden keşfetmek ister misiniz? Doğru yere geldiniz. Bu kılavuz, internette para kazanmanıza yardımcı olmayacak, ancak birkaç hızlı adımda YouTube adınızı nasıl değiştireceğinizi öğreterek kanalınıza ihtiyaç duyduğu makyajı verebilir.

Okumaya devam etmeden önce, bu kılavuzun özellikle kanalınızdaki adı, yani insanlar kanalınızın ana sayfasını ziyaret ettiğinde görünen adı değiştirmeye odaklandığını unutmayın. URL'sini değiştirmek isterseniz, özel bir tane oluşturabilir veya silebilir ve yeni bir tane oluşturabilirsiniz, ancak mevcut bir özel URL'yi değiştiremezsiniz.

Ayrıca, YouTube kanalınızın adını değiştirmek artık hem markalı hem de markasız (standart) hesaplar için aynı süreç olsa da, yaptığınız değişikliklerin standart, markasız veya bir marka hesabınız olmasına bağlı olarak farklı şekilde uygulanacağını bilmelisiniz.

Marka Hesapları ve Standart Hesaplar

Size YouTube adınızı nasıl değiştireceğinizi göstermeden önce, bu değişikliklerin standart hesaplara ve Marka Hesaplarına nasıl uygulanacağından bahsetmemiz gerekiyor çünkü bunlar farklı şekilde uygulanmaktadır. Standart, markasız hesaplar, kanalınızın adını değiştirmenize izin verir, ancak YouTube'daki kanalınızın adını değiştirmek, Gmail gibi diğer tüm Google Hesabı hizmetlerinizdeki adınızı da değiştirir. Bunun nedeni, standart bir YouTube hesabının Google Hesabınızdan ayrı olarak kabul edilmemesi nedeniyle Google Hesabı bilgilerinizi doğrudan etkili bir şekilde düzenlemenizdir.

Ancak, bir YouTube Marka Hesabınız varsa, kanalınızın adını düzenlemek, ilişkili Google Hesabı'nın adını değiştirmez. Bu, Marka Hesabınızın YouTube kanalı için bir ad değişikliğinin diğer Google Hesabı hizmetlerinizden herhangi biri için bir ad değişikliğine yol açmaması gerektiği anlamına gelir.

Bunu göz önünde bulundurarak, başlamadan önce YouTube hesabınızın bir Marka Hesabı olup olmadığını belirlemek isteyeceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için Google'a giriş yapmanız ve Marka Hesabı ayarlarınızı kontrol etmeniz yeterlidir. Süreç zahmetsizdir: Marka Hesaplarınız altındaki Marka Hesapları ayarları sayfasında hangi hesap adının listelendiğini kontrol etmeniz yeterlidir. Hiçbir şey listelenmemişse, söz konusu hesap muhtemelen standart bir hesaptır.

YouTube adınızı değiştirme: Hem standart hem de Marka Hesapları için

YouTube kanalınızın adını değiştirme süreci, hem standart, markasız hesaplar hem de Marka Hesapları için hemen hemen aynıdır.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Adım: YouTube'a gidin ve istediğiniz hesaba giriş yapın. Ardından ekranınızın sağ üst köşesindeki Profil Resminize tıklayın.

2. Adım: Görünen açılır menüden YouTube Studio'yu seçin.

3. Adım: YouTube Studio sayfasına gidin ve soldaki menüye bakın. Özelleştirme'yi ve ardından Temel Bilgiler sekmesini tıklayın.

4. Adım: Kanal Adı ve Açıklamasını bulun ve kanalınızın mevcut başlığının yanındaki Kalem simgesini seçin.

5. Adım: Standart bir hesabınız varsa, istediğiniz adı Adı ve Soyadı metin kutularına yazın. Yeni kanal adınızı resmileştirmeyi tamamlamak için ekranın sağ tarafındaki Yayınla düğmesini seçin. Marka hesabınız varsa, istediğiniz adı Kanal Adı metin kutusuna yazın. Yeni kanal adınızı ayarlamayı bitirmek için ekranın sağ tarafındaki Yayınla düğmesini seçin. Bu kadar. Yeni markalı kanalınızın keyfini çıkarın.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Share Play Kullanarak Arkadaşlarla PS5 Oyunları Nasıl Oynanır?

Sonraki

Göz yaşlarınızı tutamayacağınız 30 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.