Share Play Kullanarak Arkadaşlarla PS5 Oyunları Nasıl Oynanır?

Share Play Kullanarak Arkadaşlarla PS5 Oyunları Nasıl Oynanır?

Eskiden oyun oynayacağınız zaman, arkadaşlarınız evinize gelebilir, ikinci bir kontrol cihazı kapabilir ve hemen yanınıza atlayabilirdi. Günümüzde internet sayesinde bu daha da kolay - arkadaşınız konsolunu çalıştırıyor, oyunu başlatıyor ve çevrimiçi çok oyunculu bir co-op oturumunda size katılıyor. Ancak internet öncesi çağın aksine, bu, genellikle arkadaşınızın söz konusu oyunun sahibi olmasını gerektirir.

Sony'nin PlayStation 5'te Share Play adlı bir çözümü var. Bununla, bir arkadaşınızın oynamanızı izlemesine izin verebilir, zorlu bir bölümde size yardımcı olması için karakterinizi devralabilir veya sizinle çok oyunculu bir maç oynayabilirsiniz. Bunların hepsi kendi evlerinin rahatlığında gerçekleşebilir (oyunun sahibi olmasalar bile), bu da onu bir pandemide iyi bir çözüm haline getirir.

Share Play Gereksinimleri

İhtiyacınız olan tek şey, ekranınızı paylaşmak için bir internet bağlantısıdır. Sony, en iyi sonuçlar için en az 5Mbps yükleme hızı önerir, ancak 2Mbps'nin de işe yarayacağın söylüyor. PS5'inizi Ethernet üzerinden bağlayabiliyorsanız, çok daha iyi.

Ancak, kumandayı devredebilmeniz için bir PlayStation Plus hesabına ihtiyacınız olacak. Birlikte çok oyunculu oynamak istiyorsanız, PlayStation konsollarında çok oyunculu modda olduğu gibi ikinizin de bir PlayStation Plus hesabına ihtiyacınız olacak. Her iki kişinin de PSN'de arkadaş olması gerekecek, bu yüzden henüz yapmadıysanız onları arkadaş olarak ekleyin.

Sınırlamaları Bilin

Share Play deneyiminde de birkaç sınırlama vardır. İlk olarak, tüm Paylaşımlı Oyun oturumları bir saat sonra sona erer, ancak oynamaya devam etmek için her zaman yeni bir oturum başlatabilirsiniz. Ayrıca tüm oyunlar bu özelliği desteklemez.

Arkadaşınız da sizinle oynarken veya Uzaktan Oynatma'yı başka bir cihazda kullanırken ekran görüntüsü alamaz. PS5'inizde oyunu açık tutmalısınız çünkü oyundan çıkarsanız oturumu duraklatılacaktır.

Share Play, görüntüleri Uzaktan Oynatma'ya benzer şekilde doğrudan oyun sahibinin konsolundan yayınlar. Sonuç olarak, oyun yerel olarak yerel bir PS5'te çalışıyormuş gibi görünmeyecek, bu nedenle internetiniz kararlı değilse gecikme veya aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Share Play Nasıl Kullanılır?

Share Play Nasıl Kullanılır?

Bir Share Play oturumu başlatmak için DualSense denetleyicinizdeki PS düğmesine basın ve açılan hızlı menüden Game Base'i seçin. Bir parti oluşturmak için Kare düğmesine basın ve size katılmak istediğiniz arkadaşın yanındaki kutuyu işaretleyin. Sesli Sohbet> Katıl'ı seçin ve beliren pencereden Paylaşım Ekranını Başlat'ı seçin. Arkadaşınız, hızlı menüsünde ekranınızı görmek için seçebilecekleri bir bildirim kartı alır.

Share Play Nasıl Kullanılır?

Oradan Ekran Paylaş | Oyunu Paylaş düğmesini göreceksiniz ve Paylaşımlı Oynatmayı Başlat'ı seçin. Arkadaşınızı seçin ve karakterinizi devralmalarına (Ziyaretçi Sizmiş gibi Oynar) veya çok oyunculu bir oyun oynamalarına (Ziyaretçiyle Oyna) izin verilecektir. Sonlarında bir davetiye almaları gerekir ve oynamaya başlamak için bunu kabul edebilirler. Sesli Sohbet ekranında, 60 dakika sonra oturumu sonlandıracak bir geri sayım göreceksiniz.

Bir oturum, herhangi bir zamanda Game Base> [Partiniz]> Sesli Sohbeti Görüntüle> Ekranı Paylaş | Oynatmayı Paylaş> Paylaşımlı Oynatmayı Durdur. Siz ekran paylaşımını bitirene kadar ekranınızı yine de görebilmeleri gerekir.


Yazarın Diğer Yazıları

Snapdragon 888 Ve Exynos 2100 Performans Verileri Açıklandı Önceki

Snapdragon 888 Ve Exynos 2100 Performans Verileri Açıklandı

YouTube adınızı nasıl değiştirirsiniz? Sonraki

YouTube adınızı nasıl değiştirirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.