Zoom, Uçtan-Uça Şifreleme Sistemine Geçeceğini Açıkladı


Video konferans sistemi, son dönemin en popüler teknolojilerden biri olmuştur. Bu alanda kısa sürede kendini ispatlayan Zoom, kullanıcıları için yeni bir güvenlik sistemi başlattı. Zoom ücretli veya ücretsiz kullanıcıları için uçtan-uça şifreleme sistemine geçeceğini açıkladı.

Zoom özellikle coronavirüs başlamasında beri, hep ileri yönlü büyüme gerçekleştirdi. Şirketin bu kadar büyümesi, veri koruma konusunuda gündeme getirdi. Zoom hakkında, birçok güvenlik açıkları ortaya çıktığı söylendi. Bu durumun farkında olan şirket gerekli güvenlik çalışmalarına başlayacağını bildirdi.

Zoom daha önce verdiği sözü tutarak uçtan-uca şifreleme yöntemini kullanıcılarına sunduğunu açıkladı. Uçtan-uça şifreleme yöntemi sayesinde, kullanıcılar toplantılarını daha güvenli bir altyapıda gerçekleştirecekler. Bu durumun gerçekleşmesi ile Zoom kullanıcıları şirkete olan güveni artmış olacaktır.

Buna ek olarak şirket, bir dizi yeni ürünü piyasaya süreceğini ve kullanıcıların artık güvenlik sorunları konusunda endişelenmelerine gerek kalmaması için çaba göstereceğini duyurdu.

Zoom, Uçtan-Uça şifreleme Sistemine Geçeceğini Açıkladı

Zoom, Uçtan-Uça Şifreleme Sistemine Geçeceğini Açıkladı​

Merkezi Kaliforniya, San Jose'de bulunan Zoom Çarşamba günü, uçtan uca şifrelemenin şu anda en güçlü veri güvenliği standardı olduğunu belirtti. Şirket uçtan-uça şifreleme yöntemini daha önce beta olarak bazı kullanıcılarında test ettiğinide açıklamıştı. Önümüzdeki haftadan itibaren, bu şifreleme teknolojisi tüm ücretsiz ve ücretli kullanıcılara sunulacak. Ayrıca, kullanıcılar ihtiyaçlarına göre etkinleştirip etkinleştirmemeyi seçebilirler.

Zoom ayrıca, kullanıcıların ücretsiz, ücretli veya bağış toplama etkinlikleri düzenleyebileceği OnZoom adlı bir etkinlik platformu başlattı. Platform ayrıca bir ödeme sistemini de entegre ediyor. Herkese açık beta sürümü bu Çarşamba bazı kullanıcılara açıldı.

Zoom, Coronavirüs Salgından Bu Yana Hızla Büyüdü!

Zoom, Uçtan-Uça şifreleme Sistemine Geçeceğini Açıkladı

Coronavirüs pandemisi patlak vermesinden bu yana, video konferans servis sağlayıcısı Zoom, salgın sırasında en hızlı büyüyen şirketlerden biri oldu. Salgın dünya çapında çok sayıda insanı evde çalışmaya veya okumaya zorladı. Bu nedenle Zoom, salgın sırasında çok sayıda kullanıcıyı bünyesine dahil etti. Her gün 300 milyondan fazla kullanıcı, meslektaşları, topluluklar ve sevdikleriyle iletişim halinde olmak için Zoom kullanıyor. 

Şirket daha önce, gelirinin geçtiğimiz çeyrekte %355 artışla 663,5 milyon $ 'a yükseldiği açıklamıştı. Şirket bu üç haneli satış büyümesini 2020 yılının ikinci çeyreğinde ulaştığını bildirdi. Süper satış büyümesi, şirketin hisse senedi fiyatını da artırdı. Bu yılın başından bu yana Zoom'un hisse senedi fiyatı 7 kattan fazla arttı ve piyasa değeri 147 milyar doları aştı. 

Zoom'un rakipleri arasında, Microsoft ve Cisco gibi büyük teknoloji şirketleri vardır. Bundan önce şirket, yazılım geliştiricilerin Zoom'u ürünlerine daha iyi entegre etmelerine yardımcı olmak için bazı yeni araçlar da yayınladı. Şirket ayrıca çalışmaya 25'ten fazla yayın ortağının katıldığını söyledi. Zoom, diğer şirketlerin Zoom'u uygulamalarına daha iyi entegre etmelerine izin vermek için yazılım geliştirme kitini de güncellediğini açıkladı.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Johnny Depp: Karayip Korsanları'nı Batıracağımı Düşünüyorlardı

Sonraki

Oppo Akıllı TV, Dynaudio Hoparlör ve Teknolojisiyle Gelecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.