Oppo Akıllı TV, Dynaudio Hoparlör ve Teknolojisiyle Gelecek!


Oppo, teknoloji anlamında birçok alanda kendini geliştirmektedir. Özellikle Çin pazarında gerçekleşen rekabete katılmak için, akıllı TV pazarına gireceği ve hoparlör konusunda Dynaudio ile işbirliği yapacağı açıkladı.

Oppo firması akıllı TV pazarına giriş yapacağını daha önce açıklamıştı. Oppo'nun resmi Weibo kanalı aracılığıyla yaptığı açıklamaya göre şirket, Dynaudio adlı teknoloji firması ile TV alanında işbirliği yaptığını bildirdi. Oppo şirketi ilk çıkartacağı akıllı TV'yi Dynaudio firmasından temin edeceği hoparlörlerle tasarlayacak.

Şirket bu konuda kendine güveniyor ve akıllı TV alanında bir numara olacağını iddia ediyor. Tabi piyasaya ilk girmesinin dezavantajıda olacak, çünkü TV parçalarını toplarken farklı firmalardan destek alacak. Şirketin paylaşılan görsellerinde 10.19 ibaresi dikkat çekmektedir. Bu ibare şirketin, 19 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan lansmanı gösterdiği söyleniyor.

<a href='/oppo/'>Oppo</a> Akıllı TV, Dynaudio Hoparlör ve Teknolojisiyle Gelecek!

Oppo Akıllı TV, Dynaudio Hoparlör ve Teknolojisiyle Gelecek!

Şirket Dynaudio firması ile ilk defa işbirliği yapmıyor. Daha önce şirket, Oppo Enco X gerçek kablosuz gürültü azaltma kulaklıklarının Dynaudio ile işbirliği yapacağını söylemişti. Yeniden tasarlanan Dynaudio logosu, kulaklık şarj kutusuna basılacaktır. Şimdi ilk Oppo akıllı TV'nin de bu teknolojiyle geleceği ortaya çıktı.

Dynaudio Teknoloji Firması Hakkında Kısa Bilgi

Dynaudio teknoloji firması; 1977'de kurulan Danimarkalı bir hoparlör üreticisidir. Dynaudio hoparlörleri yalnızca kendi sürücülerini kullanarak üretir. Profesyonel stüdyo monitör hoparlörlerine odaklanan Dynaudio Acoustics adlı bir yan kuruluşu vardır. Dynaudio hoparlörler, dünya çapında on binden fazla kayıt stüdyosuna kurulur ve BBC Radio & Music tarafından referans monitörler olarak seçilmiştir. 

Dynaudio, İsveçli otomobil üreticisi Volvo Cars Corporation'ın OEM ses tedarikçisi olmuştur ve bugün Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in tedarikçisidir. Volkswagen araçları, Volvo'nun ardından Dynaudio'yu OEM hoparlör üreticisi olarak kullanıyor, ancak tüm Volkswagen modelleri Dynaudio Ses Sistemleri ile donatılmamıştır. Bugatti ayrıca Dynaudio'yu OEM ses tedarikçisi olarak kullandı. Bugatti'nin Dynaudio sistemine Puccini Ses Sistemi denir.

<a href='/oppo/'>Oppo</a> Akıllı TV, Dynaudio Hoparlör ve Teknolojisiyle Gelecek!

Oppo akıllı TV ürünlerinin 55 ve 65 inç olmak üzere iki boyutta geldiği belirtilmeye fayda var. Ayrıca akıllı TV'nin ekranı; 120Hz tazeleme hızına ve 4K teknolojisine sahip olacağı bildirildi. Ancak şu anda JD. Com adlı Çin menşeili alışveriş sitesi, OPPO akıllı TV'nin üç farklı modeli olacağını söyledi. Bunlar: R1 55 inç, R1 65 inç ve S1 65 inç. ekran boyutuna sahip olacak.

Daha önce, Oppo kapsamındaki iki yeni TV ürünü, 55 inç ve 65 inç ürünler de dahil olmak üzere Ağustos sonunda ulusal 3C sertifikasını geçti. OPPO Başkan Yardımcısı ve Çin Başkanı Liu Bo, 7 Ekim'de Çin'deki ortaklara gönderdiği bir mektupta Oppo'nun ilk akıllı TV ürününün yakında tüketicilerle buluşacağını ve yeni nesil Find serisi modellerin ilk sıradaki modellerin olmasının beklendiğini söyledi.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Zoom, Uçtan-Uça Şifreleme Sistemine Geçeceğini Açıkladı

Sonraki

Her Filmde İmza Hareketini Tekrarlayan 9 Oyuncu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.