İlişkinizi güçlendirebilecek, on etkili film


Çiftler için, her şey karmaşık olduğunda doğru çözümü bulmanıza yardımcı olabilecek en iyi on filmi seçtik.

İlişkilerle ilgili filmlerin, çiftlerin birlikte karşılaştıkları sorunları bir danışmanla görüşmekten daha az etkili bir şekilde çözmelerine yardımcı olabileceği az bilinen bir gerçektir. Tek yapmaları gereken, filmi birlikte izlemek ve ondan ne tür izlenimler aldıklarını ve kendi hayatlarıyla nasıl ilişkili olduğunu tartışmak.

İlişkinizi güçlendirebilecek, on etkili film


1
Husbands and Wives - 1992
Zor zamanlardan geçen pek de genç olmayan iki çift hakkında güçlü bir drama. Karakterler çeşitli orta yaş krizlerine girdiklerinde çok sayıda hayal kırıklığı yaşarlar. Evlilikler sona erer, skandallar ve çatışmalar patlak verir ve pek çok iç gözlem yaşanır. Yönetmen Woody Allen önemli bir soruyu yanıtlamaya çalışıyor: evlilik ve aşk her zaman uyumlu olabilir mi?

2
Blue Valentine - 2010
Dean ve Cindy uzun zaman önce birbirlerine aşık oldular, ancak son yıllarda duyguları köreldi ve son zamanlarda neredeyse sıfıra indi. Bunu filmde günlük hayatlarının tüm küçük detaylarında görüyoruz. Ama bazen neden ilk başta bir insanı sevmeye başladığımızı küçük şeyler sayesinde hatırlayabiliriz.

3
Before Sunset - 2004
Bu filmi izlemeye başlamadan önce, burada gördüğümüz ana karakterlerin nasıl tanıştığını anlatan bu filmden dokuz yıl önce yayınlanan Before Sunrise'ı izlemeye değer. Bu, insanların bazen hayatlarının en önemli kararlarını vermek için nasıl sadece birkaç saatlerinin olduğuna dair etkileyici bir hikaye.

4
Who's Afraid of Virginia Woolf? - 1966
George ve Martha, uzun evlilikleri boyunca birbirlerini o kadar çok çalışmışlardır ki, artık birbirlerine olan ilgilerini sürdürmelerinin tek yolu psikolojik oyunlar oynamaktır.

5
The Story of Us - 1999
Ben ve Katy 15 yıldır birlikteler. İki harika çocukları var, ilginç işler yapıyorlar ... ve bir ilişki krizi yaşıyorlar. Günlük hayatlarındaki düzinelerce küçük problemden, aralarında karşılıklı bir hoşnutsuzluk ve yanlış anlama oluşuyor. Bu film, birçok durumda evlilik çatışmasında hiçbir tarafın %100 doğru veya yanlış olmadığını harika bir şekilde gösteriyor.

6
2 Days in Paris - 2006
Bir çift, akrabalarını ziyaret etmek ve günlük hayatlarının monotonluğundan kurtulmak için Paris'e gider. Ama Paris'in yerlisi olan kadının maalesef şehirde yaşayan ve kocasıyla tanışan birkaç eski erkek arkadaşı var. Bu, farklı kültürlerden iki sevgili geldiğinde neler olabileceğiyle ilgili eğlenceli bir film.

7
The Notebook - 2004
Bu filmdeki hikaye, görünüşte birbirine tamamen uygun olmayan iki sevgiliye odaklanıyor. Hayat her zaman onları ayrı tutuyor gibi görünse de mutluluğa giden yol uzun ve zorlu. Ama her şey bir günlüğe yazılır. Ve sonraki yıllarda, onlara bir zamanlar sahip olduklarını hatırlatmak için geriye kalan tek şey bu günlüktür. Ölümsüz aşk hakkında son derece güzel bir romantik hikaye.

8
5 x 2 - 2004
Modern bir çiftin hikayesi, yaşamlarının beş bölümünün açısından anlatılıyor. Eylem, ilişkilerinin bitiminden başa, boşanmalarından ilk buluşmalarına kadar ilerler. Bu yolda yaptıkları tüm hataları görüyoruz. Sonuçta, doğru bir şekilde sorulan bir sorunun genellikle aradığınız cevabın yarısını içerdiğini öğreniriz.

9
Two for the Road - 1967
Audrey Hepburn'ün başrolde olduğu, evliliklerini kurtarmak için denize giden bir çift hakkında harika bir film. Eğlenceli ve üzgün olanın çoğu zaman bir arada olacağı fikri etrafında kavramsallaştırılan film, sevdiğimiz biriyle paylaşılan bir yaşamın çelişkili doğasını mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

10
Amour - 2012
Gerçek aşk ve içten bağlılık ve bunların yaşlılığa, kadar bize nasıl eşlik edebilecekleri hakkında inanılmaz bir hikaye. Anna hastalandığında kendisi ve eşi Georges, 80'i geçmiştir. Georges, hayatının aşkını acımasız, umursamaz hemşirelere teslim edemez. Konservatuarda öğretmenlik yapmaktan vazgeçer ve kalan gücünü sevgilisini mutlu etmeye adar.

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Öldükten Sonra Bile Ekranda Görünen 11 Oyuncu

Sonraki

72. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.