Öldükten Sonra Bile Ekranda Görünen 11 Oyuncu


Sizler için ünlü oyuncuların filmlerde ve reklamlarda "dirilişlerinin" 11 harika hikayesini inceledik.

Birçok oyuncu hayatları boyunca idol haline getirilir; bazıları sonsuza kadar hayranlarının aklında ve kalbinde yaşar. Ve yalnızca seçilmiş olanlar ölümlerinden sonra bile ekranda görünebilir. Bazen bir filmi bitirme ihtiyacından kaynaklanır ve bazen yaratıcıların ticari hedefleri ticari.

Bruce Lee, 1940-1973

Bruce Lee, 1940-1973

Game of Death'in çekimleri Bruce Lee'nin ölümünden kısa bir süre önce başladı. Görüşler farklıydı, ancak yaratıcılar görüntülerin filmin yayınlanması için yeterli olduğuna karar verdi. Oyuncunun ölümünden 5 yıl sonra çıktı.

Kayıp sahnelerde, filmin yaratıcıları Lee'nin makyajlı dublörünü ve o sırada mümkün olan teknik hileleri kullandılar. Sahnelerden birinde, Bruce Lee'nin dublörünün karton maskeli yüzünü görebiliriz.

Peter Sellers, 1925-1980

Peter Sellers, 1925-1980

Birkaç yıl sonra daha da korkunç bir olay meydana geldi. Pembe Panter ile ilgili film serilerinden Müfettiş Clouseau olarak tanınan İngiliz aktör Peter Sellers, çekimler başlamadan önce hayatını kaybetti. Yine de filmin yaratıcıları şanslarını denemeye ve yeni bir film çıkarmaya karar verdiler.

Yazarlar, serinin önceki filminden ve ham karelerden bir rol düzenlediler. Yeterli olmadığından, daha eski filmlerden kareler kullandılar. 80'lerin başı olduğu ve 1963'te Trail of the Pink Panther başladığı düşünülürse Clouseau yaşlanır, sonra gençleşir ve arka plan sürekli değişir. Sellers'ın dul eşi, yapımcılar aleyhinde dava açtı ve kendisine ve ölen kocasının anısına verilen zararlardan dolayo 1 milyon dolar tazminat elde etti.

Brandon Lee, 1965-1993

Brandon Lee, 1965-1993

28 yaşındaki aktör Brandon Lee (Bruce Lee'nin oğlu) trajik bir kaza nedeniyle The Crow setinde öldü. Ana karakterin vurulduğu bir sahnenin çekimleri sırasında Brandon midesinden yaralanır. Yanlış hazırlanmış aksesuarlar nedeniyle olur. Lee o gün hastanede ölür.

Ölüm anını kaydeden kareler polis tarafından ele geçirilerek imha edildi ve sahne başka bir oyuncuyla birlikte filme alındı. 1993 yılında, film arşivlerinden yüzleri, dublörlerin vücutlarıyla birleştiren doğru teknolojiler zaten vardı ve makyaj, film ekibinin işini kolaylaştırdı. Sonuç olarak, The Crow büyük bir gişe başarısı elde etti ve Brandon Lee ikonik bir figür haline geldi.

Oliver Reed, 1938-1999

Oliver Reed, 1938-1999

Gladiator'da efsanevi akıl hocası Proximo'yu oynayan Oliver Reed, çekimler bitmeden 3 hafta önce kalp krizinden öldü. Ridley Scott, Reed'in tüm sahnelerini başka bir oyuncuyla yeniden çekebilirdi, ama yapmadı.

Reed, bilgisayar grafikleri, dublörler ve bir manken yardımıyla "dirildi". Proximo cinayetinin sahnesi arkadan çekilir (başka bir oyuncuyla), ancak ses Reed'e aittir: yine teatral ifadeyi tekrarlar

"Gölgeler ve toz." Filmde neredeyse kazara ortaya çıktı.

Arenaya giren Maximus'un çekimleri sırasında, Proximo arkasından bağırır, "Biz ölümlüler sadece gölge ve tozuz!" Kamera o sırada kapatılmamıştı ve Reed bu cümleyi haykırdıktan sonra düşünceli bir şekilde tekrarladı, "Gölgeler ve toz ..." Bölüm, düzenleme sırasında kesildi, ancak Reed'in ölümünden sonra bu ifade, her ikisine de veda etmenin mükemmel bir yolu gibi görünüyordu. Güzel bir jest.

Laurence Olivier, 1907-1989

Laurence Olivier, 1907-1989

Sky Captain ve World of Tomorrow'un yönetmeni Kerry Conran da harika bir oyuncuya saygı duruşunda bulunmaya karar verdi. Onun fikrine göre, ana düşman Dr. Totenkopf'du ("ölümün kafası"). Filmin sonundaki kötü adamın, gerçekten ölen bir oyuncuya ait konuşan bir kafa olduğu ortaya çıktı.

Kötü bir doktor imajı yaratmak için, filmin yaratıcıları 1989'da ölen ünlü Hollywood aktörü Laurence Olivier'in görüntüsünü kullandılar. Arşivlerden yüz ifadeleri alındı ​​ve geri kalanı hareket yakalama teknolojisi yardımıyla filme alındı. Sör Laurence'ın sesi aslında başka bir oyuncuya ait, ancak birini diğerinden ayırt etmek neredeyse imkansız.

Marlon Brando, 1924-2004

Marlon Brando, 1924-2004

Marlon Brando 2004'te öldü, ancak 2006'da Bryan Singer'ın Superman Returns filminde son rolünü "oynadı". Yönetmen için Superman'in babasının 1978'de Superman'de aynı rolü oynayan aktör Brando olması önemliydi.

Orijinal filmden malzemeler ve bilgisayar grafikleri kullanıldı. YouTube'da teknik olarak karmaşık bu sahneyi oluşturma sürecini gösteren bir video var. Marlon Brando'nun yüzü bir bilgisayar modeli ile birleştirildi ve geçen yüzyılın ham filme dayanarak canlandırıldı. Yeni yüzyılın teknolojileri neredeyse imkansız bir iş çıkardı: aktörün 1978 ve 2006 filmlerindeki görüntüsünü karşılaştırın.

Heath Ledger, 1979-2008

Heath Ledger, 1979-2008

Son ve tamamlanmamış Heath Ledger filmi, Terry Gilliam'ın The Imaginarium of Doctor Parnassus filmiydi. Oyuncunun trajik ölümü, film yaratıcılarının önüne zor bir seçim sundu: filmi tamamen yeniden çekmek mi yoksa hileler kullanmak ve senaryoda değişiklikler yapmak mı?

Ekip, Ledger'in karakterinin büyülü diyarlarda seyahat ettiğinde, bin yüzü olan bir karakter olabileceği fikrine sahipti. Ve yüzler hızla bulundu: İlki Johnny Depp'di ve ona Colin Farrell ve Ledger'in arkadaşları Jude Law katıldı. Sonuç olarak, "Imaginarium" da bir ünlü setini görebilirsiniz ve filmin kendisi Heath Ledger'in yeteneğine adanmıştır.

Audrey Hepburn, 1929-1993

Audrey Hepburn, 1929-1993

Galaxy (veya Dove) çikolata reklamı, 2013 yılında reklamcılık dünyasının ana olaylarından biri haline geldi. Etik sorunlar, Audrey Hepburn'ün oğulları Sean Ferrer ve Luca Dotti tarafından hızla çözüldü. Audrey'nin en sevdiği lezzetlerden biri olan çikolatanın reklamında yer almaktan mutlu olacağını söylediler.

Proje üzerindeki çalışmalar, ünlü film yıldızının dublörünün arayışıyla başladı. Uzmanlar, Audrey Hepburn'e benzeyen ve benzer yüz ifadeleri ve hareketleri olan birini bulmaya çalıştı. Sonuç olarak, 2 dublör vardı: biri en benzer vücut hatlarına sahip, diğeri Audrey'nin yüzüne ve ifadelerine sahip.

Dior reklamında ikonik aktrisler

Dior reklamında ikonik aktrisler

Harika Charlize Theron, 2000'li yılların ortalarından beri Dior kokularının ana yüzü olmuştur. Şirkete göre, zarif parfüm serisi J'adore'u temsil eden kişi o.

2011'de Grace Kelly, Marlene Dietrich ve Marilyn Monroe ona "katıldı". Videoda, grafikler yardımıyla yeniden oluşturulmuş yüzlerini görebilirsiniz. Yaratıcıların kullandığı resimler bazı sorunlara neden oldu çünkü herkes Marilyn Monroe'nun yatarken ne giydiğini kesin olarak biliyor.

Paul Walker, 1973-2013

Paul Walker, 1973-2013

Bir araba kazasında trajik bir şekilde hayatını kaybeden Paul Walker, Furious 7'nin gerekli tüm sahnelerinde rol almadı. Bu olay, filmin çıkış tarihini Nisan 2015'e erteledi. Sonuç olarak, yaratıcılar hemen tüm alternatif yöntemler zincirine başvurdu.

İlk olarak, serinin önceki 6 bölümünün arşivine eriştiler ve Paul Walker'li kaldırılmış sahneleri kullandılar. Daha sonra oyuncunun yüzünü yapmak için bilgisayar teknolojisini kullandılar. Sonunda, Cody ve aktörün erkek kardeşleri Caleb'i Hızlı ve Öfkeli ailesine resmen kabul ettiler. Sahnelere nasıl katıldıkları tam olarak açıklanmadı, ancak Cody Walker'ın kardeşine nasıl benzediğine bakın.

Sonuç olarak, Furious 7, serinin en karlı filmi ve sinema tarihinin en başarılı gişe filmlerinden biri oldu. Ayrıca, yaratıcıların Paul Walker'ın filmdeki karakterini öldürmediği, ancak gün batımına güzel bir şekilde atılmasına izin verdiği de unutulmamalıdır. Fast & Furious filmlerinin yaratıcılarından Paul Walker'a özel adanmış bir klip, resmi olarak YouTube'da en çok izlenen video oldu.

Peter Cushing, 1913-1994

Peter Cushing, 1913-1994

Star Wars'un Disney tarafından yeniden başlatılması, özellikle sinema endüstrisinin devi tarafından kullanılan teknolojilerin gelişim düzeyi nedeniyle çok ilgi gördü. Yine de, "Ölüm Yıldızı" ile isyancıların kavgasını anlatmaya gelince, stüdyo gerçekten harika bir iş çıkardı.

Rogue One'ın görsel efekt süpervizörü ve yapımcısı John Knoll, yönetmen Gareth Edwards'ın Vali Tarkin rolü için benzer bir aktör almadığını öne sürdü. Bunun yerine dijital bir dublör önerdi. Edwards, birçok insanın böyle bir kararı duyduğunda gergin olduğunu kabul ediyor. Sonuç, belki de tüm beklentileri aştı. Filmi gördüyseniz, neden bahsettiğimizi anlayacaksınız: Tarkin hiç dijital gibi görünmüyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Tüyler Ürpertici Bir Şey Arayanlar İçin Gizem ve Gerilim Dolu 11 Film

Sonraki

İlişkinizi güçlendirebilecek, on etkili film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.