Instagram canlı yayın ile bağış toplayacak!

Instagram canlı yayın ile bağış toplayacak!

Facebook'un sahibi olduğu Instagram, kullanıcılarının canlı video yayını sırasında bağış toplamalarına izin verecek özelliği kullanıma sundu.

Facebook'un sahip olduğu Instagram, coronavirüs pandemisini sırasında insanların evde sıkılmadan daha fazla vakit geçirmesi için, devamlı olarak yeni özellikleri müşterilerine sunuyor.

İnsanlar evde kaldıkları bu zamanlarda sosyal medya üzerinden video yayınlama ortalamasının yükseldiği açıklandı. Instagram'da kullanıcıları için, canlı videolar sırasında bağış toplama oluşturmaları ve bağış yapmaları için yeni bir güncelleme ekliyor.

Geçtiğimiz ay, Instagram, coronavirüs'ün neden olduğu solunum yolu hastalığı olan coronavirüs ile mücadele eden, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplamak da dahil olmak üzere canlı video kullanan kişilerin sayısında % 70'lik bir artış gördüğünü söyledi.

Canlı bir bağış toplama aracı oluşturmak için ilk olarak yapılması gereken adım, Insagram sayfınının ana ekranında yer alan kamera bölümüne dokunun ve canlı yayın bölümünü seçmeniz gerekiyor.

Ekranın alt kısmındaki yayına dokunduktan sonra, bağış toplama aracını seçebilir ve desteklemek istediğiniz kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak seçebilirsiniz. 

<a href='/Instagram/'>Instagram</a> bağış toplayacak

Instagram canlı yayın ile bağış toplayacak!

Canlı video sırasında, bağışınızı kaç kişinin desteklediğini ve "Görüntüleye" dokunarak gerçek zamanlı olarak toplanan para miktarını görebileceksiniz. Bağış yapan kişilere teşekkür etmek için "Wave" e dokunabilirsiniz. Instagram Salı günü yaptığı açıklamada, tüm bağışların doğrudan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara gideceğini söyledi.

Facebook yeni güncelleme ile, bağış toplamak için başka bir yol sunsa da, bazı kullanıcılar şirketin karşı karşıya olduğu gizlilik skandalları nedeniyle Instagram'da kredi kartı bilgilerini verme konusunda dikkatli olabilir. 

Facebook, sizin izniniz olmadan kişisel bilgilerinizi pazarlama amacıyla kimseyle paylaşmayacağını belirten ödemeler için bir gizlilik politikasına sahiptir ve finansal verileri yalnızca Facebook ve sahip olduğu uygulamalarda ödeme yapmanıza yardımcı olmak için kullanır.

Canlı video kullanmanın dışında, Instagram ayrıca insanların 24 saat içinde kaybolan içerik yayınladığı, Hikayeler aracılığıyla bağış yapmanıza izin veriyor. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar geçici görevlerine bağış etiketi ekleyebilir. 

Instagram, canlı video hikayeleri ile bağış yapanların bir süre "Bağış Yaptım" etiketine erişebileceklerini söyledi.

Coronavirüs salgını sırasında, Facebook'un yayınladığı tek video aracı, canlı video bağış toplama aracı değil. 

Facebook Messenger Odaları

Geçen hafta Facebook, Messenger Odaları adlı bir özellik yayınladığını söyledi, böylece kullanıcılar Yakınlaştırma  ve Houseparty gibi rakipleri alarak mesajlaşma hizmetlerini, Messenger aracılığıyla 50 kişiye kadar görüntülü sohbet edebilecekler. 

Sosyal medya devi, Odalar adlı grup video görüşmesi özelliğini, Instagram doğrudan mesajlaşmasına eklemeyi planlıyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Netflix Türkiye'de Mayıs Ayı Programı Önceki

Netflix Türkiye'de Mayıs Ayı Programı

Huawei CEO'su HarmonyOS'u Android ve iOS'a rakip görmüyor Sonraki

Huawei CEO'su HarmonyOS'u Android ve iOS'a rakip görmüyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.