Facebook çiftlerin sosyalleşme için Tuned'i piyasaya sürdü

Facebook çiftlerin sosyalleşme için Tuned'i piyasaya sürdü

Facebook evde karantina altında bulunan çiftleri birbiriyle daha fazla ileştişime geçmesi ve sosyallesmesi için Müzik, ruh halleri, fotoğraflar ve aşk notlarını paylaşabileceğiniz özel bir uygulama olan Tuned başlattı.

Coronavirüs solunum hastalığına neden olan COVID-19 Mart ayında, Dünya Sağlık Örgütü tarafından virüs salgını ilan edildi. Şuana kadar, dünya çapında 1.5 milyondan fazla insan enfekte oldu ve  80.000'den fazla insan hayatını kaybetti. Salgın, şehirlerin ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin kilitlenmesine ve birçok organizasyonun iptal olmasına neden oldu.

Dünya salgın altındayken, birçok insan iş ve özel yaşamına evinde devam etmektedir. Sosyal izolasyonun ön plana çıktığı bu günlerde Facebook Tuned ile kişileri birbirine online olarak daha çok yakınlaştırmak istiyor.

Facebook Tuned uygulaması ile, çiftlerin "ayrı olsanız bile" online olarak sosyal izolasyondayken özel paylaşımda bulunması için yeni bir uygulama yayınladı.

Tuned uygulaması ile, çiftlerin fotoğraf, not, kart, sesli not, Spotify'dan müzik ve hatta ruh hallerini paylaşmalarını sağlayacağını söyledi. 

Facebook Tuned uygulaması için yaptığı açıklamada, "sizin ve diğer önemli arkadaşlarınızın kendinizin olabileceği özel bir alan" diyor. Çiftlere yönelik oluşturulan Tuned uygulaması, kişilerin ruh hallerinizi yansıtabileceğiniz ilginç dijital çıkartmalar ve yine aynı uygulama bünyesinde karalama defteri de bulunuyor. 

 Facebook Tuned uygulaması

Facebook çiftlerin sosyalleşme için Tuned'i piyasaya sürdü

Tuned uygulaması, Facebook'un yeni ürün geliştirme departmanı, NPE ekibi tarafından geliştirildi. NPE ekibi genelde, yeni ürünleri piyasaya sürmeden önce deneme amacıyla yayınladığı söyleniyor. 

Facebook Tuned uygulamasının, WhatsApp gibi şifrelenip şifrelenmediği, verilerin Facebook ile paylaşılıp paylaşılmadığı ve reklam yayınlamak için kullanılıp kullanılamayacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Tuned, iPhone ve iPad için App Store'da ücretsiz olarak kullanılabilir. Fakat şu an Türkiye'de aktif değil.

Coronavirüs'ün yayılması sırasında, birçok çiftin sosyal uzaklaşma nedeniyle iletisimlerinin koptuğu ve bunun önüne geçmek için Facebook kendince bir uygulama yayınlayarak bunun önüne geçmek istediğini açıkladı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

İPhone veya iPad'inizde Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur? Önceki

İPhone veya iPad'inizde Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

10 Adımda Youtube Abone Arttırma | YAPMAMIZ GEREKENLER Sonraki

10 Adımda Youtube Abone Arttırma | YAPMAMIZ GEREKENLER

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.