Instagram, Snapchat'in kaybolan mesaj özelliğini getiriyor

Instagram, Snapchat'in kaybolan mesaj özelliğini getiriyor

Sosyal medya devi, Instagram, Snapchat'in kaybolan mesaj özelliğini kendi platformuna eklemeye hazırlanıyor. Bu özellik platforma eklenirse karanlık modda açılan sohbet ekranından çıkıldığında mesajlar kaybolacağı söyleniyor.

Instagram'ın Snapchat'ı popüler yapan geçici mesajlaşma özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi.

Tersine mühendislik alanında büyük işler başaran, Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen ve geliştirilen bu yeni özellik, sohbet kapatıldığında gönderilen mesajların kaybolmasını sağlayarak, anlık hızlı ve güvenli mesajlaşma deneyimi sunmak istiyor.

Jane Manchun Wong, Perşembe günü yayınladığı bir tweet'te, Instagram kullanıcıları, doğrudan mesaj dizisinden karanlık mod mesajlaşma penceresine girdiğinde özelliğin çalışacağını söyledi. Bu karanlık mod'da sohbet penceresi kapatıldığında, gönderilen tüm mesajlar anında kaybolacağı belirtti.

Facebook yetkilisi, kaybolan mesaj özelliğinin henüz standart Instagram hesapları tarafından kullanılamadığı aktarıldı. Facebook, Wong'un yaptığı açıklamada kaybolan mesaj alanında yapılan yeniliği doğruladı.

Instagram, Snapchat'in kaybolan mesaj özelliğini getiriyor.​

Instagram yetkililerinin bu alanda yaptığı açıklamada, "Mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için her zaman yeni özellikler araştırıyoruz." Dedi. "Bu özellik hala erken geliştirme aşamasındadır ve henüz harici olarak test edilmemektedir." Dedi.

Geçici içeriği paylaşmak, diğer sosyal medya sitelerinde çok etkili bir araçtır. Facebook, Snapchat'in Facebook'un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmesinin ardından 2014'te Slingshot adlı, kendi geçici mesajlaşma uygulamasını başlatarak Snapchat'in bu pazardaki popülaritesine meydan okumaya çalıştı.

Uygulama, insanların kısa ömürlü fotoğrafları ve videoları birbirleriyle paylaşmasına izin verdi, ancak Facebook bir yıl sonra uygulamayı fişini çekti.

Twitter'da geçici mesajlaşma alanında kendini geliştirmeye devam ediyor. Twitter, bu ayın başlarında kullanıcıların 24 saat içinde kaybolan metin, fotoğraf ve video yayınlamalarını sağlayacak bir özelliği test ettiğini duyurdu. Bu özellik sayesinde, insanları düşüncelerini çevrimiçi paylaşırken, ayrıca insanların daha rahat hissetmeye teşvik etmek için geliştirdikleri belirtildi. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Dr Disrespect'in Öfkeden Ağzı Köpürdü Önceki

Dr Disrespect'in Öfkeden Ağzı Köpürdü

Coronavirüs sebebiyle evden çalışanlara tavsiyeler Sonraki

Coronavirüs sebebiyle evden çalışanlara tavsiyeler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.