İPhone'da pil yüzdesi nasıl gösterilir?

İPhone'da pil yüzdesi nasıl gösterilir?

İPhone ve iPad'inizde pil yüzdenizi görüntülemek düşündüğünüzden daha kolay ve size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

İPhone'unuz pilinizin mevcut durumunu ekranın sol üst köşesinde pil boşalırken beyaz, pil şarj olurken yeşil olacak bir gösterge ile gösterecektir. Peki ya cihazınızdan daha kesin bilgiler istiyorsanız? İPhone ve iPad'inizde pil yüzdenizi görüntülemek düşündüğünüzden daha kolay ve size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

İPhone X ve sonraki modellerde pil yüzdesi nasıl gösterilir?

İPhone X ve sonraki modellerde pil yüzdesi nasıl gösterilir?

İPhone X veya daha yenisine sahipseniz, pil yüzdesine erişmek çocuk oyuncağıdır. Yeni iPhone SE (2020)'nin tasarımı nedeniyle bu adımların geçerli olmadığını unutmayın; 2020'de piyasaya sürülen yeni bir iPhone SE'ye sahipseniz, daha eski cihazlar için bu makalenin sonraki bölümlerinde yer alan talimatlara bakın. Ek olarak, iPad ve iPod Touch kullanıcıları, düzenlerinden dolayı eski cihazlar için verilen talimatlara da başvurmalıdır.

Adım 1: Kontrol Merkezini açmak için ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.

Adım 2: Şimdi sağ üst köşede görüntülenen pil yüzdesini görüntüleyin.

Ne yazık ki, şu anda pil yüzdesini her zaman modern Apple iPhone'larda görüntülemenin bir yolu yok. Yüzdeyi görüntülemek için her zaman Kontrol Merkezi'ni açmanız gerekir; bu, ekranın çentikinden kaynaklanan ekran alanı sınırlamasından kaynaklanmaktadır.

Eski cihazlarda (ve iPad'de) pil yüzdesi nasıl gösterilir?

Eski cihazlarda (ve iPad'de) pil yüzdesi nasıl gösterilir?

İPhone 8 veya daha eski bir Apple cihazınız varsa, durum çubuğunuzda pil yüzdenizi göstermek için bu adımları takip edebilirsiniz. iPhone SE ve iPad sahipleri, iPhone X ve sonraki cihazların sergilediği ekran çentiğine sahip olmadığından pil yüzdesini göstermek için bu adımları kullanabilir.

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Pil seçeneğini seçin.

Adım 3: Pil Yüzdesini etkinleştirmek için dokunun.

Artık, Apple cihazınız pil yüzdesini ekranınızın sağ üst köşesinde her zaman gösterecektir. Bu ayarı tersine çevirmek için yukarıda verilen ayarları bir kez daha uygulayın. Daha eski cihazlarda ve iPad tabletlerde Düşük Güç modunu kullandığınızda, pil yüzdesinin her zaman gösterileceğini unutmayın - bu ayar hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki adımları izleyin.

İPhone için Düşük Güç modu nasıl etkinleştirilir?

İPhone için Düşük Güç modu nasıl etkinleştirilir?

Cihazınızda pil ömründen tasarruf etmek istiyorsanız Düşük Güç Modu'nu etkinleştirebilirsiniz. Pil yüzdesini eski Apple cihazlarının (iPhone 8 ve öncesi) ve iPhone SE'nin sağ üst köşesinde gösterecek, ancak iPhone X ve sonraki cihazlarda göstermeyecektir. Bu özellik iPad'de mevcut değildir.

Düşük Güç Modu, arka planda uygulama yenileme gibi kritik olmayan işlevleri durdurduğu ve tekrar tam şarj olana kadar pilinizi koruduğu için kullanışlıdır. Ayrıca 30 saniyelik bir otomatik kilitlemeye sahip olacaksınız ve dinamik arka plan özellikleri duracaktır. Sarı pil göstergesiyle pilinizin düşük güç modunda olduğunu anlarsınız (kırmızı kritiktir ve yeşil yeterli şarjdır).

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Pil seçeneğini seçin.

Adım 3: Düşük Güç Modu'nu seçin.

Düşük Güç Modu'nu Kontrol Merkezinize kaydırıp oradan özelliğe erişerek de etkinleştirebilirsiniz. Denetim Merkezi, Ayarlar> Denetim Merkezi> Denetimleri Özelleştir seçeneğine gidilerek özelleştirilebilir - Apple'dan gelen komut istemini beklemeden etkinleştirmek için Düşük Güç komutunu buraya ekleyin.


Yazarın Diğer Yazıları

Google Dokümanlar, Play Store Üzerinden 1 Milyar İndirmeye Ulaştı Önceki

Google Dokümanlar, Play Store Üzerinden 1 Milyar İndirmeye Ulaştı

Yerel hesapla Windows 10 nasıl kurulur? Sonraki

Yerel hesapla Windows 10 nasıl kurulur?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.