İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

Spam telefon görüşmeleri, bir akıllı telefona sahip olmanın en sinir bozucu bölümlerinden biridir. Özellikle bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engellemek her zamankinden daha kolay, ancak bir iPhone veya Android cihazınız olsun hala bir öğrenme eğrisi var.

Telefonunuzun yerleşik engelleme ayarları, ücretsiz ve ücretli uygulamalar ve telefon operatörünüzün hizmetleri arasında, yanıtlamak istemediğiniz can sıkıcı telefon görüşmelerini durdurmak kolaydır. Her yöntemin adımlarını görmek için okumaya devam edin.

İPhone'da aramayı engelleme

İPhone veya <a href='/android/'>Android</a> telefondaki bir numara nasıl engellenir

Apple, iPhone'daki çağrıları engellemeyi oldukça basit bir işlem haline getirir. İOS 7 veya üstünü kullandığınız sürece (ve muhtemelen kullanıyorsunuzdur), sesli aramaları, metinleri ve FaceTime'ı engellemek için bu adımları uygulayabilirsiniz.

Ana sayfanızdan Ayarlar'a gidin ve iOS 11 veya üstünü kullanıyorsanız Telefon'a veya önceki sürümlerde Genel> Telefon'a dokunun. Çağrılar> Çağrı Engelleme ve Tanımlama> Kişiyi Engelle'yi seçin. Daha sonra kişi listenizdeki herhangi bir kişiden gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Kişiyi Engelle'ye dokunarak listeyi düzenleyebilir veya yeni bir numara eklemek için aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

Engellemek istediğiniz numara bilinen bir kişi değilse, başka bir seçenek daha vardır. Telefon uygulamasını açıp Son Kullanılanlar'a dokunmanız yeterlidir. Buradan, engellemek istediğiniz numaranın yanındaki i simgesine dokunun, aşağı kaydırın ve Bu Arayıcıyı Engelle'ye dokunun. Bu, sizi yeni arayan bir telemarketörü hemen engellemek için kullanışlıdır.

İOS'un eski bir sürümünü kullanıyorsanız, işler biraz farklı olabilir. Daha ayrıntılı talimatlar için iPhone'da aramaları nasıl engelleyeceğinizi kontrol edin.

Android telefonlarda aramayı engelleme

Hem iOS hem de Android istenmeyen aramaları durdurmak için kolay seçenekler sunar, ancak her Android akıllı telefon üreticisi Android işletim sistemi için kendi benzersiz kaplamasını oluşturma seçeneğine sahip olduğundan, numaraları engelleme adımları gerçek telefona bağlı olarak biraz değişebilir.

Stok Android veya Android One akıllı telefonlarda aramayı engelleme

İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

Google'ın Pixel telefonlarından birini veya stok Android çalıştıran veya Android One programının bir parçası olan bir telefon kullanıyorsanız, aramaları engellemek için üç farklı seçeneğiniz vardır.

Çağrıları engellemenin bir yolu Telefon uygulamasını açmak ve ekranın sağ üst köşesindeki Taşma (üç nokta) simgesine dokunmaktır. Ayarlar> Engellenen numaralar'ı seçin ve engellemek istediğiniz numarayı ekleyin.

Telefon uygulamasını açıp Son Aramalar'a dokunarak da aramaları engelleyebilirsiniz. Engellemek istediğiniz numaraya dokunarak ve Spam'i engelle / bildir'i seçerek seçin.

Son olarak, bir numarayı doğrudan Android Mesajlar uygulamasından da engelleyebilirsiniz. Uygulamayı açın ve engellemek istediğiniz kişiye uzun basın. Kişi seçildikten sonra, ekranın sağ üst tarafındaki Engelle simgesine (içinde çizgi olan daire) dokunun.

Samsung akıllı telefonda çağrı engelleme

İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

Çoğunlukla, bir Samsung'daki çağrıları engellemek, stok Android'i çalıştıran telefonlarla aynıdır.

Samsung cihazında bir numarayı engellemenin iki yolu vardır. Engellemek istediğiniz numarayı girmek istiyorsanız, Telefon uygulamasını açın ve Taşma simgesini seçin. Ayarlar> Engellenen numaralar'a dokunun ve engellemek istediğiniz numarayı ekleyin. Bilinmeyen arayanları engelle seçeneğine giderek bilinmeyen numaraları bu menüden de engelleyebilirsiniz.

İkinci seçenek, son aramalar listenizdeki aramaları engellemektir. Telefon> Son Kullanılanlar'a dokunun. Engellemek istediğiniz numarayı seçin ve Taşma simgesine dokunun. Numarayı engelle'ye dokunun.

LG akıllı telefonda bir aramayı engelleme

Diğer bazı akıllı telefon üreticilerine kıyasla LG, sayıları engellemeyi oldukça kolaylaştırıyor. Telefon uygulamasını açın ve Arama günlükleri sekmesini tıklayın. Engellemek istediğiniz numarayı seçin ve sağ üst köşedeki Taşma simgesine, ardından açılır menüden Numarayı engelle'ye dokunun.

Engellenenler listenizdeki numaraları incelemek veya listeden kaldırmak istiyorsanız, Telefon uygulamasını açın, Çağrı günlükleri ve ardından Taşma simgesine dokunun. Çağrı engelleme ve Mesajla reddet> Engellenen numaralar öğelerine dokunun.

HTC akıllı telefonda aramayı engelleme

Bir HTC akıllı telefonda aramaları engelleme söz konusu olduğunda, deneyim stok Android çalıştıran bir telefonda bulacağınızdan çok farklı değildir.

Bir HTC telefonda aramayı engellemek istiyorsanız, Telefon uygulamasını açın ve Arama geçmişi sekmesine gidin. Engellemek istediğiniz numaraya uzun basın ve Kişiyi engelle veya Arayanı engelle'yi seçin. Engellediğiniz numaraları incelemek için Telefon uygulamasındaki Taşma simgesine dokunmanız yeterlidir.

Huawei akıllı telefonlarda aramayı engelleme

İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

Huawei akıllı telefonda bir aramayı engellemek mi istiyorsunuz? İşler biraz farklı. Huawei, aramaları engellemenin iki yolunu sunar.

Belirli bir kişiyi engellemek istiyorsanız, Telefon'a dokunun ve Kişiler simgesini seçin. Kara listeye almak istediğiniz kişiyi seçin ve ekranın altındaki Diğer simgesine dokunun. Kara listeye ekle tuşuna basın.

Numaraları Telefon Yöneticisi uygulaması aracılığıyla da engellemeyi seçebilirsiniz. Bir çağrıyı engellemek için Telefon Yöneticisi> Engellendi öğesine dokunun. Sağ üst köşedeki Dişli simgesini seçin ve Sayılar kara listesi> Ekle'ye basın.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Zoom iOS kullanıcı bilgilerini Facebook göndermeyi bıraktı Önceki

Zoom iOS kullanıcı bilgilerini Facebook göndermeyi bıraktı

Coronavirus akıllı telefonda ne kadar süre yaşayabilir? Sonraki

Coronavirus akıllı telefonda ne kadar süre yaşayabilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.