ABD Savunma Bakanlığı UFO'ları İncelemek İçin Yeni Kurul Topladı

ABD Savunma Bakanlığı UFO'ları İncelemek İçin Yeni Kurul Topladı

ABD Savunma Bakanlığı, UFO'ların oluşturabileceği tehditler üzerine bir rapor yayınladı, ve bu rapor sonrasında harekete geçip yeni bir kurul topladı.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, sınırlandırılmış hava sahasında rastlanan UFO'ları (Tanımlanamayan Uçan Nesne) araştırmak üzere özel birlik oluşturduğunu duyurdu.
ABD Ulusal İstihbaratı, 26 Haziran'da UFO'lara yönelik rapor yayınlamıştı

Raporun içeriğinde, 2004-2021 yılları arasında incelenen hava olayları ABD hükümetine bağlı kaynaklardan 144 gözlemin saptandığı, bunlardan 80'inin birden çok sensör üzerinden  izlendiğine dikkat çekilmişti.
Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks, görevi üstlenen Airborne isimli yeni grubun üst düzey askeri ve istihbarat liderleri tarafından denetleneceğini, cisimlere "saptama, tanımlama ve niteleme" yapacağını belirtti.


AOIMSG'nin ana hedeflerinden biri, "Haziran 2021'de Kongreye sunulan DNI ön değerlendirme raporunda vurgulanan DOD eğitim aralıkları ve kuruluşlarında veya yakınında meydana gelen UAP'nin değerlendirilmesiyle ilgili zorlukları ele almaktır."


Raporda, tanımlanamayan hava olaylarının tek bir açıklamasının olmadığına işaret edilmiş, bunların havaya bırakılmış bir kalıntı olabileceği gibi atmosferik bir durumdan da kaynaklanabileceği ifade edilmişti.
Bunun yabancı bir güce ait bir testin parçası ve ABD'nin gizli programları da olabileceği kaydedilmişti.

ABD Savunma Bakanlığı, UFO'ları Gözlemleyecek​NASA Başkanı Bill Nelson'dan çarpıcı 'UFO 'açıklaması: Uzaylılar var iletişime geçecekler.


Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Başkanı Bill Nelson, evrende insanlardan başka akıllı varlıkların olduğuna inandığını ve dünya ile iletişime geçeceklerini açıkladı. NASA'nın dünya dışı yaşama ilişkin çalışmalarını yıllardır sürdürdüğünü aktaran Nelson, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından geçen ay yayınlanan UFO raporunun gizli versiyonunu gördüğünü belirterek, uzaylıların varlığının açık bir gerçekliğe işaret ettiğini söyledi.

 


Kaynak: https://www.ign.com/articles/ufo-task-force-has-been-formed-by-the-us-government

Yazarın Diğer Yazıları

Roblox, konferansına sahte Önceki

Roblox, konferansına sahte "terör" ihbarında bulunan Youtuber'a dava açtı

CD Projekt Red'den Cyberpunk 2077 Hakkında Beklenmedik Açıklama Sonraki

CD Projekt Red'den Cyberpunk 2077 Hakkında Beklenmedik Açıklama

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.