Akıllara durgunluk veren 14 film


Size, bu zamana kadar radarınızın altında kalmış olabilecek harika filmler önermek istiyoruz.

Sıkı film hayranları genellikle er ya da geç ciddi bir sorunla karşılaşır - izleyecek iyi filmleri kalmaz. Neyse ki, iyi filmler oldukça sık ortaya çıkıyor, sadece bir nedenden dolayı onları her zaman fark edemiyoruz.

Akıllara durgunluk veren 14 film


1
The Art of Racing in the Rain, 2019 IMDb: 7.5
Denny spontane bir satın alma yapar: bir Golden retriever köpeği satın alır ve ona Enzo adını takar. Köpek ekibinin yeni bir üyesi olur. Yarışlara katılır ve en iyi anları sahibiyle paylaşır. Danny'nin eve getirdiği yeni kız arkadaşıyla da arayı yapar ve tüm ailenin evcil hayvanı olmayı başarır.

Fakat hayat aynı zamanda sizi mutluluğunuzu kovalamaya zorlayan bir rekabettir. Ve ne olursa olsun, Enzo her zaman sahiplerini desteklemeye hazırlıklıdır.

2
Swallow, 2019 IMDb: 6.3
Film Hunter adında bir kadının hikayesini anlatıyor. Çekici, harika bir evde yaşıyor ve zengin bir adamla evli. Ama sonunda hamile olduğunu öğrenir. Bir ev kadını olarak günlük yaşamı ve aileden aldığı dikkat onu delirtmeye başlar. Sonunda Hunter, stresle savaşmak için garip bir yol bulur: yiyeceklerle ilgisi olmayan farklı nesneleri yutar.

3
On the Milky Road, 2016 IMDb: 6.4
Monica Bellucci ve Emir Kusturica'nın oynadığı bu film, savaş sırasında gelişen bir aşk hikayesi etrafında dönüyor. Hayvanlarla konuşabilen bir sütçü, Gelin ile tanışır. Ona çok derinden aşık olur ve onu kaybetmemek için herşeyi yapmaya hazırdır. Film, tıpkı Kusturica’nın tüm filmlerinde olduğu gibi sevgi, büyü ve güneş ışığıyla dolu.

4
Billy Lynn’s Long Halftime Walk, 2016 IMDb: 6.2
Film 2007 yılında Irak savaşı sırasında geçiyor. 19 yaşındaki Billy Lynn de dahil olmak üzere bazı genç adamlardan oluşan bir ekip şiddetli bir savaşa giriyor. Eylemleri gündem olur ve gazetecilerin dikkatini çeker. Kısa bir süre sonra, tüm ülke erkekleri öğrenir ve onlara ulusal kahramanlar olarak davranır. Billy, bir promosyon kampanyasına katılmak ve ailesiyle Şükran Gününü kutlamak için birkaç günlüğüne eve gönderilir. Ama adam 14 gün içinde dönmek zorunda olduğu savaş anılarının etkisi aldındadır.

5
King of the Belgians, 2016 IMDb: 6.5
Nicolas Belçika Kralıdır ve işini çok sevmektedir. Türkiye'ye gider ama yolculuk sırasında ülkenin bir krizin eşiğinde olduğunu öğrenir. Kralın mümkün olan en kısa sürede Belçika'ya dönmesi gerekmektedir, ancak kötü hava koşulları nedeniyle tüm uçuşlar iptal edilmiştir. Bu, kralın ve yardımcılarının, yasadışı yollarla sınırları geçmek, keskin nişancılardan kaçmak ve yerlilerle konuşmak zorunda oldukları tehlikeli bir yolculuğa çıkmalarına neden olur.

6
Promising Young Woman, 2020 IMDb: 6.8
Cassandra çok ümit verici bir kız. İyi bir tıp öğrencisi, akıllı ve sorumlu. Ama bir trajedi tüm hayatını tersine çevirerek üniversiteden ayrılmasına, garson olarak bir iş bulmasına ve tüm hedeflerinden vazgeçmesine neden olur. Ancak, hala aklında bir hedef var: başına gelenler için intikam almak.

7
Just Mercy, 2019 IMDb: 7.5
Bu avukat, adaletsizlikle yaşayabilen biri değil. Herkes için eşit haklar için savaşır ve her şeye rağmen, yanlış olduğuna inandığı bir ölüm cezası mahkumunu savunmaya karar verir. Bütün kanıtlar sanığın suçlu olmadığını ima etse de, avukat adaletin hüküm sürmesi için çok iyi bir iş çıkarmak zorunda kalacak.

8
The Farewell, 2019 IMDb: 7.6
Genç bir Çinli yazar, sevgili büyükannesinin ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Ailenin onu son kez görmek için buluşması gerekiyor ama kimse ona kötü haberi vermek istemiyor. Ziyareti olabildiğince normal hale getirmek için bir bahane buluyorlar: torunlarından birinin evliliği. Ama aslında henüz evlenmeyi planlamıyordur.

9
Give Me Liberty, 2019 IMDb: 6.7
Vic, yıllar önce anavatanlarını terk edip ABD'ye taşınan bir Rus göçmen ailesinde dünyaya geldi. Özel bir taksi şirketi için çalışıyor ve kendi başına seyahat edemeyen insanları istedikleri yere götürüyor. Bir gün, bir grup Sovyet göçmeni arabasına biniyor ve yerel mezarlığa gitmek istiyorlar. Vic bu konuda pek iyi hissetez ve haklıdır da. "Unutulmaz" bir yolculuk olduğu ortaya çıkacaktır.

10
The Painted Bird, 2019 IMDb: 7.2
Film II. Dünya Savaşı sırasında geçiyor. Oğullarını Nazilerden kurtarmak için Yahudi bir çift onu bir Avrupa köyünde yaşayan teyzesine gönderir. Ama teyzesi ölür ve oğlan kendi hayatı ve geleceği için savaşmak zorundadır.

11
Truth and Justice, 2019 IMDb: 8.7
Estonya'dan bir çiftçi, verimli olacağı ve onu zenginleştireceği umuduyla arazi satın alıyor. Fakat toprak bataklıktır, bu yüzden tüm hayalleri paramparça olur. Kimsenin ona yardım etmeyeceğini anlıyor, bu yüzden daha yüksek güçlerden kendisine yardım edilmesini istiyor.

12
A Hidden Life, 2019 IMDb: 7.4
Bu, küçük bir kasabada yaşayan ve büyüleyici bir ailenin başı olan Avusturyalı Franz Jägerstätter'in hikayesidir. Ancak II. Dünya Savaşı başladığında, orduya katılmaya çağrılır ama nazilerle savaşmak istemez. Çocukları ve karısı da bu kararını destekler.

13
The Best of Enemies, 2019 IMDb: 7.1
Ku Klux Klan başkanının ve eşit haklar savunucusunun ortak noktası nedir? Eski düşmanlar, çocuklarının gittiği okulda ırksal ayrımcılık sorununu çözmesi gereken aynı komitede birlikte yer aldıktan sonra çok yakınlaşırlar.

14
National Theatre Live: All About Eve, 2019 IMDb: 8.2
Bu film, çok popüler bir oyuncu olan işini bırakmak zorunda kalan yetişkin bir tiyatro yıldızının hikayesidir. Çok yakında, daha genç, daha çekici bir oyuncu ile yer değiştirebilir. Ancak tiyatro insanların öylece ayrılacağı bir yer değil. Ve sahne arkası şiddet, entrika ve diğer sürükleyici olaylarla dolu.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Ağırlık Kaldıran Mouse Bungee | COUGAR BUNKER RGB İnceleme

Sonraki

Tek yumurta ikizleri gibi görünen 15 ünlü çift

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.